Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy blacha w bagażniku przeszkadza w odsłuchu basu ?


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

aktualnie kompletuje sprzęt grający do mojej B5 ale, mam rocznikowo 95 początek grudnia, i niestety posiadam tą BLACHE ZA SIEDZENIAMI...z tyłu oczywiście :tongue4:

i moje pytanie jest takie... CZY ONA PRZESZKADZA W ODSŁUCHU BASU W TYM MODELU???

prosił bym o pomoc, bo koledzy z car audio mi mówią że moge sie zdziwić, więc najlepiej gdy odpowiedzą na to pytanie CI którzy mają tą blache i jakaś skrzynie grającą w bagażniku...

ps. jeśli temat założyłem w złym miejscu proszę o przeniesienie :notworthy:

DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego! Ja dzisiaj wstawiłem w bagażnik skrzyneczkę zamkniętą z głośnikiem JBL GT5-12 275W RMS a napędza go wzmacniacz CarPower 4 kanałowy i na mostku mam 200W RMS. Gra przyzwoicie ale w planach mam zamiar wywalić kawałek tej blachy za podłokietnikiem :) Bo podobno może lepiej zagrać. Teraz też gra miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosil bym o więcej takich komentarzy, gdyż jak coraz bardziej się zastanawiam nad tym to mam więcej pesymistycznych myśli:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym ona nie przeszkadza. Bas spokojnie wędruje do kabiny, mi tam ona w niczym nie przeszkadza. Wyjęte mam głośniki z półki więc tamtędy sporo dźwięku się przedostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja właśnie niemam jeszcze dziur na głośniki w pułce...i niechce też robić, ale jak wczoraj przyjżałem się temu dokładniej to myśle że aż takiej dużej różnicy nie będzie... CHYBA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie blachy nie ma jak tylko wrzucilem glosniczek do kuferka a co ciekawsze mam go zamontowany na stale(oczywiscie glosnik w szkrzyni basowej) i wykierowany w strone podlokietnika:D. Przykrecilem tube do owej blachy i jest wysmioeniciep polecam, bo faktycznie blacha bardzo duzo tlumi...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem, ale temat pasuje do niego i mysle ze nie ma po co zakladac nowego.

Chodzi mi o zamontowanie glosnikow do tylnej polki bezposrednio do blachy pod nia. Glosniki do jakiej srednicy mieszcza sie w jej fabryczne otwory? Nie mam mozliwosci przymiarki roznych glosnikow, dlatego sie pytam, moze ktos sie tym interesowal.

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blacha, jak i kazda inna odgroda tłumi dzwiek docierający do słuchacza.

niec odkrywczego.

ja osobiście zastanawiałbym sie nad usunięciem

nie wiem tylko czy nie wpłynie to niekorzystnie na karoserię.

niemniej jednak ciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo mój stary jak świat temat został odkopany :>

podpowiem że podkręciłem conieco, wywaliłem ten kawałeczek który jest za podłokietnikiem chyba na narty, otwarłem podłokietnik i jest już spora rożnica, ale będę się z tym bawił, bo to dalej nie gra tak jak ma grać :naughty:

mi się wydaje że ta blacha jest bo ktoś poprostu nie zamowił dzielonyh siedzeń, nie powinna teraz pełnić roli konstrukcyjnej nadwozia, więc na moje oko raczej można ją wyciąć, tylko jak wycinać to z głową bo przyszły właściciel może się doczepić do tego że coś tam było kombinowane

odnośnie głośników, nie mam zielonego pojęcia, ale jak widziałem to nieoryginalne głośniki ludzie przykręcali do półki, zagrać to to zagra, tylko nie będzie tak trzymać jak przykręcone do blachy!

ps. ja bym się zastanowił nad ori głośnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie...

tyle sie tu pisze o oryginalnych glosnikach.

czy to jakis cud techniki te 15 letnie konstrukcje ze tak je sie chwali?

przeciez to pierwsza rzecz jaka trzba wymienic zeby osiągnąc dobre efekty brzmieniowe.

rozumiem ze ktoś jest restauratorem i wtedy jest sens miec wszystko ori

ale jesli celem jest dobre brzmienie to ori do wymiany na nowa nieprzepracowaną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to kolega nie napisał co chce osiągnąć, więc niewiadomo czy chce tam wsadzić lepsze głośniki dla lepszego grania

do dobrego audio nie powinno się mieć gośnikow z tyłu, więc zwykłe ori dla normalnego człowieka będą ok dla grania podczas jazdy z rodziną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już opisywałem swój problem z basem. Chyba jestem za bardzo wymagający bo tylko mi przeszkadza ten rezonans z bagażnika :wink4: Będę się przymierzał do wywalenia blachy (nie ma ona wpływu na konstrukcję - jest dosyć swobodnie zamocowana ) Jak ktoś już się czegoś takiego podjął to spostrzeżenia mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to kolega nie napisał co chce osiągnąć, więc niewiadomo czy chce tam wsadzić lepsze głośniki dla lepszego grania

Faktycznie, juz pisze :). W mojej A4 jest zainstalowany najprostszy system audio [4 glosniki z przodu], bo chyba nie wychodzily modele bez zadnych glosnikow? Chce wrzucic na tyl pod polke jakies. Interesuje mnie czy ktos montowal w ten sposob glosniki wieksze od ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według mnie, wstawianie głośników w tylną półkę mija się z celem.

Z tyłu można wstawić, ale jedynie głośnik niskotonowy. Każdy inny będzie "psuł" scenę muzyczną.

Co do blachy to powinno się ją wyciąć, ze względu na tłumienie, a druga sprawa, że będzie wchodziła w rezonans i może brzęczeć.

Z tego co wiem to w bagażniku lepiej się spisują skrzynki niż tuby. Powinno się też obliczyć jakiej wielkość w stosunku do objętości bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobne pytanie, ale jest pewna zmiana. Chodzi o to,ze też mam blache, ale za podlokietnikiem jest otwor-ten na narty i moje pytanie dotyczy tego czarnego otworu, pokazanego na zdjeciach. Czy można w to miejsce wstawić głośnik? średnica ok.22-24 cm. tak na oko. i nie moge odkrecić tej czarnej blaszanej zaślepki :/

p130509165502.th.jpgp130509165501.th.jpgp1305091655.th.jpg

nie wiem czy to jest standardowe miejsce na subwoofer i ciekawe jak to bedzie grało. Jeżeli jest możliwość wstawienia tam glosnika, to pojade do "Dobrego Tonu" i niech mi coś wstawią,zeby grało elegancko. Polecam sklep, bardzo fachowa obsluga, jak coś to mają swoją stronę internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zamontowania tam głośnika, a raczej głośnika z całą obudową dopasowaną w ten otwór. Nie słyszałem jeszcze jak coś takiego gra, ale widziałem parę razy. Ja bym się jednak w to nie pchał.. no chyba, że na siłę chcesz oszczędzić miejsca.. Nie będzie to grało jak typowa skrzynia.. Dużego głośnika tam nie wsadzisz no i będzie się on znajdował na poziomie podłogi czyli większość obudowy będzie schowana nią.. Owszem głośnik gra przede wszystkim membraną, ale nie zapominajmy o tym, że niskie częstotliwości przenikają też przez obudowę w której się znajduje :) przez blachę niestety już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to blache chyba będe wycinał, bo trafiła mi się okazja kupić składane siedzenia(z taką samą tapicerką :naughty:), więc chyba warto troszke pokombinować i wtedy powinno grać lepiej :) a co do tego miejsca w podłodze, to jeszcze nie wiem. Chyba wybiore się do jakiegoś profesjonalnego sklepu,zeby podpowiedzieli coś wiecej na ten temat. Według mnie to chyba powinno grać podobnie do głośnika zrobionego w kole zapasowym. Oczywiście troche mniejsza średnica glosnika to bedzie też slabiej grało, ale mozna zainwestować w jakość i kupić coś typu Ground Zero, albo porzadnego JBL i myśle ze da rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Daj sobie spokój z jakimiś tubami czy skrzynkami. Wali to po trzewiach aż się rzygać chce, zagłusza wysokie tony i do tego będzie Ci i tak wszystko trzeszczeć i pierdzieć.

Zamiast wydawać kasę w wzmacniacz i pudło to zrób coś sensownego. Nic z bagażnika Ci tak dobrze nie zagra w porównaniu do dobrze wygłuszonej kabiny. Zabierz się za wygłuszenie drzwi, jak starczy kasy to podsufitki. Do tego dobre głośniki w kabinie i nie dość że z zewnątrz nie będzie dochodzić tyle dźwięków, to w środku nawet ori głośniki dobrze zagrają. Z takim rozwiązaniem będziesz mógł powiedzieć że już masz profi audio w aucie, a nie bagażnikową obwoźną orkiestrę... No chyba że liczy się dla ciebie tylko bassssss, bo w końcu dobry bas ściąga majtki pannom :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zainwestować w jakość i kupić coś typu Ground Zero, albo porzadnego JBL i myśle ze da rade

taaa ta druga firma którą wymieniłeś napewno da radę... :thumbdown:

zrób tak jak pisze harylog, dobre wygłuszenie samych drzwi, do tego zestaw odseparowany na zwrotnicach, nawet podpięte pod samo radio da radę, ja mam 13cm ale napędzane wzmakiem i jest mocny bass, do tego mam skrzynke o objętości 17 litrów, w tym głośnik 25cm 300rms i bagażnik rozsadza

nad blachą myśle i myśle, najpierw musze sprawdzić jak zamontowane są składane tylne siedzenia, a potem będe wycinał (przy okazji zmiany foteli na kubełkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harylog dobrze pisze. Wygluszenie drzwi to podstawa. Podsufitka i parę innych miejsc też napewno poprawi odsłuch. Z dobrze zamontowanego zestawu przedniego można wyciągnąc naprawdę konkretne granie jeśli chodzi o bas. Pamiętam jak skończyłem zabawę z drzwiami i wsadziłem 16 . To było zaskoczenie.. :) Ale muzyka to nie tylko bas. Zestaw przedni powinien grać przede wszystkim czysto i wyraźnie. A najniższym pasmem należałoby obciążyć głośnik do tego przystosowany. Dlatego jestem zdania, że skrzynka w aucie musi być. Sub nie może dominować nad całością i grać sam sobie, tylko ma uzupełniać pasmo. Nie wystarczy więc zakupić skrzynię i zarzucić do bagażnika.. trzeba poświęcić sporo czasu na dostrojeniu jej do zestawu przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...