Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BDH] Wymiana zamka w schowku pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!!

Mam pytanie chciałbym wymienić zamek (albo caly schowek) w schowku pasażera, czy ktos wie jak sie do tego zabrać.

Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów!!!!

Opublikowano

czy nie było już takiego tematu ? (wymiana schowka)

Z prawej strony jak otworzysz drzwi, powinieneś zdjąć zaślepkę półki, potem powinno być łatwiej...

(taka sama zaślepka jest po lewej stronie, gdzie znajdują się bezpieczniki)

Jak nie wiesz o co mi chodzi, to poszukaj w tematach o bezpiecznikach, wklejałem nawet zdjęcie.

Tak zrozumiesz o jaką zaślepkę półki mi chodzi....

Opublikowano
  • Autor

tak zaślepke ściagnałem i ci dalej ??

Opublikowano
  • Autor

dokładnie to mi chodzi o wyminę samej klamki. Gdy otwieram schowek klamką to nie opuszcza sie schowek tak jakby klamka nie opuszczala zawiasow i schowek sie nie otwiera. dopiero jak sciągne to zaslepke od drzwi to moge zawiasiki sam wcisnac i schowek sie opusci.

nie wiem jak sie do tego zabrac czy sciagnac schowek czy poprostu klamke od schowka jakos rozebrac?

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

dokładnie to mi chodzi o wyminę samej klamki. Gdy otwieram schowek klamką to nie opuszcza sie schowek tak jakby klamka nie opuszczala zawiasow i schowek sie nie otwiera. dopiero jak sciągne to zaslepke od drzwi to moge zawiasiki sam wcisnac i schowek sie opusci.

nie wiem jak sie do tego zabrac czy sciagnac schowek czy poprostu klamke od schowka jakos rozebrac?

Podpinam sie pod watek, czy udalo Ci sie to naprawic? mam teraz po wakacjach identyczny problem, wydaje mi sie, ze cos w tym zamku peklo..

chce to naprawic/wymienic.

Jakie sa to koszty?

Dzieki i pozdrawiam

Opublikowano

dokładnie stało mi sie to samo, problem z klamką, mogę sie dostać do schowka jedynie jak zdejmę zaślepkę z boku, jak znajdę trochę czasu wolnego to postaram się coś pokombinować, chyba że komuś udało się już naprawić coś takiego, byłbym wdzięczny za cenne uwagi :good:

Opublikowano
  • Autor

witam!!!

u mnie sprawa wyglądała w ten sposób: najpierw zabrałem się za klejenie samej klamki schowka, niestety bez rezultatów (działało przez 2 pierwsze użycia). Skończyło się na tym, że kupiłem klamkę w ASO koszt w granicach 100zł i zamontowałem nową klamkę z tym że zamek z klamki przeniosłem stary bo w ASO możesz dostać samą klamkę.

Opublikowano

witam!!!

u mnie sprawa wyglądała w ten sposób: najpierw zabrałem się za klejenie samej klamki schowka, niestety bez rezultatów (działało przez 2 pierwsze użycia). Skończyło się na tym, że kupiłem klamkę w ASO koszt w granicach 100zł i zamontowałem nową klamkę z tym że zamek z klamki przeniosłem stary bo w ASO możesz dostać samą klamkę.

Wiec szybkie pytanie.. jak dostac sie do klamki?

Wszystkie KnowHow i Tutoriale na forum opisuja jak wymontowac schowek.. i kleic zawias od drzwiczek

A mnie interesuje sam zamek + klamka.

Rozumiem, ze dopiero po wyjeciu schowka/drziwczek bede umial dostac sie do zamka?

W drzwiczkach lewa krawedz ma jeden otwor, ale niemozna sie doniego dostac ze wzgledu na slup klimatyzacja+audio.

Czyli wiec pozostaje wymontowanie schowka/drzwiczki?

Czekam na jakies potwierdzenie.

Dzieki

Opublikowano
  • Autor

Nie ma potrzeby ściągania całego schowka, do klamki dostaniesz się właśnie z lewej strony schowka. Tam jest otwór skąd wykręcasz śrubkę i po wykręceniu klamkę ściągasz ze schowka. Dostęp do tej śrubki jest może lekko utrudniony ale ja zwykłym śrubokrętem sobie poradziłem.

Opublikowano

dokładnie tak jak pisze kolega boniek nie potrzeba zdejmować całego schowka wystarczy pobawić się z tą śrubką z lewej strony (jest troszke kombinowania, przez lekko ograniczony dostęp,ale da się) śrubka ma profil sześciokątny, czyli potrzebny kluczyk trzpieniowy sześciokątny. W moim przypadku ułamał się taki plastikowy bolec, nowa klamka w ASO kosztuje 94 zł, (dziś zamawiałem) no i oczywiście stary zamek trzeba przełożyć do nowej klameczki, zamontować, przykręcić i gra, pozdrawiam :audi:

Opublikowano

wpadłem na taki rysunek, więc wklejam...

zamekvc9.png

Opublikowano

Potwierdzam :) informacje.

Wczoraj rozebralem a klameczke.. pokleilem ten polamany element (bylem swiadomy, ze za 2godziny znowu peknie).

W miedzyczasie pojechalem do Audi Wroclaw.. i kupilem za 100zl..

Wszystko juz gra.

Dzieki za pomoc[br]Dopisany: 04 Sierpień 2008, 10:59 _________________________________________________

wpadłem na taki rysunek, więc wklejam...

(...)

Swoja droga.. skad masz takie sliczne rysunki? Mam na mysli, jak mozna zdobyc taka piekna instrukcje serwisowa w wersji elektronicznej?

  • 1 rok później...
Opublikowano

wpadłem na taki rysunek, więc wklejam...

zamekvc9.png

jestem na takim etapie :) odrecilem ta srubke 1 a zamek nie wychodzi co trzeba zrobic bo brak pomyslow :disgust:

Opublikowano

Trzeba go wyciągnąć (może za mało kepary masz, albo coś się zapiekło - wsadź kluczyk i poruszaj troszkę mocniej, może się zluzuje) a potem jeszcze zależnie od wersji trzeba wcisnąć bolec na wysokości zamka aby móc całkowicie wyciągnąć go ze slotu...

Opublikowano

No i bomba :good:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Jakim śrubokrętem odkręcaliście śrubkę trzymającą zamek?

  • 2 lata później...
Opublikowano

Podbijam temat... a co zrobić jak schowek jest zamknięty? (nie ma wkładki) ale klamka schowka w środku pękła i nie mam jak go otworzyć.

Opublikowano

Tak jak napisano wyżej , po zdjęciu z boku nakładki masz dostęp do zaczepów schowka. Wciśnij zaczep śrubokrętem i klapa się otworzy . Dalej zgodnie z opisem / zagięty klucz torx 20 i odkręcasz klameczkę /

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.