Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDH] Wymiana zamka w schowku pasażera


boniek

Rekomendowane odpowiedzi

czy nie było już takiego tematu ? (wymiana schowka)

Z prawej strony jak otworzysz drzwi, powinieneś zdjąć zaślepkę półki, potem powinno być łatwiej...

(taka sama zaślepka jest po lewej stronie, gdzie znajdują się bezpieczniki)

Jak nie wiesz o co mi chodzi, to poszukaj w tematach o bezpiecznikach, wklejałem nawet zdjęcie.

Tak zrozumiesz o jaką zaślepkę półki mi chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to mi chodzi o wyminę samej klamki. Gdy otwieram schowek klamką to nie opuszcza sie schowek tak jakby klamka nie opuszczala zawiasow i schowek sie nie otwiera. dopiero jak sciągne to zaslepke od drzwi to moge zawiasiki sam wcisnac i schowek sie opusci.

nie wiem jak sie do tego zabrac czy sciagnac schowek czy poprostu klamke od schowka jakos rozebrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to mi chodzi o wyminę samej klamki. Gdy otwieram schowek klamką to nie opuszcza sie schowek tak jakby klamka nie opuszczala zawiasow i schowek sie nie otwiera. dopiero jak sciągne to zaslepke od drzwi to moge zawiasiki sam wcisnac i schowek sie opusci.

nie wiem jak sie do tego zabrac czy sciagnac schowek czy poprostu klamke od schowka jakos rozebrac?

Podpinam sie pod watek, czy udalo Ci sie to naprawic? mam teraz po wakacjach identyczny problem, wydaje mi sie, ze cos w tym zamku peklo..

chce to naprawic/wymienic.

Jakie sa to koszty?

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie stało mi sie to samo, problem z klamką, mogę sie dostać do schowka jedynie jak zdejmę zaślepkę z boku, jak znajdę trochę czasu wolnego to postaram się coś pokombinować, chyba że komuś udało się już naprawić coś takiego, byłbym wdzięczny za cenne uwagi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

u mnie sprawa wyglądała w ten sposób: najpierw zabrałem się za klejenie samej klamki schowka, niestety bez rezultatów (działało przez 2 pierwsze użycia). Skończyło się na tym, że kupiłem klamkę w ASO koszt w granicach 100zł i zamontowałem nową klamkę z tym że zamek z klamki przeniosłem stary bo w ASO możesz dostać samą klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

u mnie sprawa wyglądała w ten sposób: najpierw zabrałem się za klejenie samej klamki schowka, niestety bez rezultatów (działało przez 2 pierwsze użycia). Skończyło się na tym, że kupiłem klamkę w ASO koszt w granicach 100zł i zamontowałem nową klamkę z tym że zamek z klamki przeniosłem stary bo w ASO możesz dostać samą klamkę.

Wiec szybkie pytanie.. jak dostac sie do klamki?

Wszystkie KnowHow i Tutoriale na forum opisuja jak wymontowac schowek.. i kleic zawias od drzwiczek

A mnie interesuje sam zamek + klamka.

Rozumiem, ze dopiero po wyjeciu schowka/drziwczek bede umial dostac sie do zamka?

W drzwiczkach lewa krawedz ma jeden otwor, ale niemozna sie doniego dostac ze wzgledu na slup klimatyzacja+audio.

Czyli wiec pozostaje wymontowanie schowka/drzwiczki?

Czekam na jakies potwierdzenie.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby ściągania całego schowka, do klamki dostaniesz się właśnie z lewej strony schowka. Tam jest otwór skąd wykręcasz śrubkę i po wykręceniu klamkę ściągasz ze schowka. Dostęp do tej śrubki jest może lekko utrudniony ale ja zwykłym śrubokrętem sobie poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze kolega boniek nie potrzeba zdejmować całego schowka wystarczy pobawić się z tą śrubką z lewej strony (jest troszke kombinowania, przez lekko ograniczony dostęp,ale da się) śrubka ma profil sześciokątny, czyli potrzebny kluczyk trzpieniowy sześciokątny. W moim przypadku ułamał się taki plastikowy bolec, nowa klamka w ASO kosztuje 94 zł, (dziś zamawiałem) no i oczywiście stary zamek trzeba przełożyć do nowej klameczki, zamontować, przykręcić i gra, pozdrawiam :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) informacje.

Wczoraj rozebralem a klameczke.. pokleilem ten polamany element (bylem swiadomy, ze za 2godziny znowu peknie).

W miedzyczasie pojechalem do Audi Wroclaw.. i kupilem za 100zl..

Wszystko juz gra.

Dzieki za pomoc[br]Dopisany: 04 Sierpień 2008, 10:59 _________________________________________________

wpadłem na taki rysunek, więc wklejam...

(...)

Swoja droga.. skad masz takie sliczne rysunki? Mam na mysli, jak mozna zdobyc taka piekna instrukcje serwisowa w wersji elektronicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadłem na taki rysunek, więc wklejam...

zamekvc9.png

jestem na takim etapie :) odrecilem ta srubke 1 a zamek nie wychodzi co trzeba zrobic bo brak pomyslow :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go wyciągnąć (może za mało kepary masz, albo coś się zapiekło - wsadź kluczyk i poruszaj troszkę mocniej, może się zluzuje) a potem jeszcze zależnie od wersji trzeba wcisnąć bolec na wysokości zamka aby móc całkowicie wyciągnąć go ze slotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat... a co zrobić jak schowek jest zamknięty? (nie ma wkładki) ale klamka schowka w środku pękła i nie mam jak go otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano wyżej , po zdjęciu z boku nakładki masz dostęp do zaczepów schowka. Wciśnij zaczep śrubokrętem i klapa się otworzy . Dalej zgodnie z opisem / zagięty klucz torx 20 i odkręcasz klameczkę /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...