Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Zamiana lamp xenonowych na bixenony


LuNaTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko, w swoim aucie posiadam fabryczne xenony. Jezeli kupie same lampy(oprawy) bixenonowe -cos takiego http://www.allegro.pl/item274069090_audi_a4_bixenon_lewy_tanio_zapraszam_.html. To czy jesli przeloze zarnik plus przetwornice do tej oprawy to czy uzyskam bixenon z tego? :)

Z tego co mi wiadomo to w obydwu typach lamp wystepuje ten sam zarnik d1s, natomiast swiatlo bixenonowe jest uzyskiwane przez obrot klapki przykrywajacej zarnik w soczewce. Pytanie czy przetwornice sa takie same oraz czy to wogole jest mozliwe.

Czekam na pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2003 r więc na 99% masz żarówkę d1s..czyli kupujesz gołe lampy bixenon, przekładasz żarówki i przetwornice i wszystko działa cacy..

generlanie jak się ma bixenony oryginalnie przetwornica jest troche grubsza z jednej strony...kupuj i montuj..efekt super w dodatku poprawiają znacznie wygląd fury..

ps..300zł za szt to troche drogo..za 1 szt max 250zł ..za dwie max 450zł..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się dołączam do pytanka - czyli adamoo kupuję bi xenon przekładam bebechy i to cała robota żadnych innych przeróbek ? jak tak to EXTRA jeszcze sprzeda sie xenon i wychodzi na to że bi-xenon za grosze.[br]Dopisany: 27 Listopad 2007, 09:16 _________________________________________________właśnie dzwoniłem do kolegi który prowadzi firmę zajmującą się przerabianiem lamp ( w B5 robił mi xenona ) i potwierdza że wystarczy kupić gołego bi-xenon i wszystko pasuje i działa. Jest tylko jeden mały minus - jest ponoć jakiś fabryczny mankament że bi-xenon bardzo czesto delikatnie paruje ponoć najcześciej dół reflektora i narożniki ( ponoć jest to nagminne i nawet w nowych lampach sie pojawia - mankament fabryczny ) lecz nie każdemu to musi przeszkadzać ( niech sie wypowiedzą użytkownicy bi-xenona ) chętnie poznam Wasze obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parują ale bez przesady, szybko odparowują.

Już ten temat był na forum, Panowie...[br]Dopisany: 27 Listopad 2007, 10:22 _________________________________________________jest nowy temat wiec otwieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzis lampy pod bixenony,

Odkrecilem swoje xenonki i na pierwszy rzut oka myslalem ze wszystko pieknie. Odkrecilem przetwornice od xenonow i okazuje sie, ze szerokosc i dlugosc (prostokat) jest taki sam, ale grubosc i ksztalt spodu jest inny i nie pasuje w ten od obramowki bixenonow :(

Myslalem, o wycieciu tych plastikow w srodku obramowki, ale nie wiem czy zmiesci sie zarowka miedzy zalozona przerobioną obramowką z przetwornicą, a soczewka.

Moze ktos to przerabial, ktos wczesniej mi pisal ze na bank pasuja , a tu zonk :rant:

[br]Dopisany: 13 Grudzień 2007, 01:41 _________________________________________________

masz 2003 r więc na 99% masz żarówkę d1s..czyli kupujesz gołe lampy bixenon, przekładasz żarówki i przetwornice i wszystko działa cacy..

generlanie jak się ma bixenony oryginalnie przetwornica jest troche grubsza z jednej strony...kupuj i montuj..efekt super w dodatku poprawiają znacznie wygląd fury..

ps..300zł za szt to troche drogo..za 1 szt max 250zł ..za dwie max 450zł..

pozdro

Przerabiales to juz?

U mnie przetwornice w xenonach sa od spodu, a bixenonach sa z tylu jakby za lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bixenon w B6 i parują wszystkie lampy i przednie i tylne.

Ale to nie tylko w bi w zwykłych też parują więc nie ma co panikować ;)

mi nic nie paruje :gwizdanie: skoro parują to nie są szczelne

za to radze zwracać uwagę na jakość palników ( szczególnie te okazje z allegro ) - już 2 przetwornice wymieniłem :sick3: ... mimo że nie kupione na allegro jednak okazuje się że jakiś szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kombinujecie jak konie pod górę zamiast kupić kompletne Bi a xenony sprzedać to się bawicie w jakieś przerabianie... macie auta za 50k zł a żal wam dołożyć 500 zł (różnica między bi a xenonem) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie ruszam - mam zwykły xenon a na długich i tak nie można specjalnie poszaleć w mieście (99% mojej jazdy ) wiec .. odpust :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie ruszam - mam zwykły xenon a na długich i tak nie można specjalnie poszaleć w mieście (99% mojej jazdy ) wiec .. odpust :notworthy:

A mi glownie zalezalo na czarnym sordku i lepszym szkle ( bo w mojej przy 120tys sa juz troszke zuzyte)

Koles u ktorego kupilem zapewnial ze igla, a dostalem porysowane, z pajeczynami w srodku i z kabelkami popszerywanymi.

I jeszcze nie odbiera telefonu, ale zakupione przez allegro. Dzis mu szmelc odsylam i kupie kompletne bi.

Normalnie... :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kompletne lampy bi-xenonowe z zarnikami za 1400zl na allegro. Stan idealny, nawet 1 sladu po kamyczku... niestety juz nie sa takie piekne :) Poszukaj, jest tego towaru duzo.

ps. Mi tez paruje jedna lampa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kompletne lampy bi-xenonowe z zarnikami za 1400zl na allegro. Stan idealny, nawet 1 sladu po kamyczku... niestety juz nie sa takie piekne :) Poszukaj, jest tego towaru duzo.

ps. Mi tez paruje jedna lampa...

Mozesz pokazac od kogo kupiles?

Ja kuplem mamusce do a4 1.9tdi to za 1500 mi sie udalo jak nowki, jedna tez delikatnie paruje, a teraz to co dostalem w paczce to masakra jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niego (Poznań).

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7157356

Choc liczba negatywow nie zacheca...

nie jest tak źle - negatywów dużo ale tylko od 3 osób z czego 2 wystawiły po 5 neg. ... taki revenge :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem już po wymianie na Bi ( jako że mam 12 km do Gliwickiej giełdy samochodowej ) pojechałem tam ostatniej niedzieli i kupiłem same lampy ( lewa+prawa, stan idealny , jak nówki ) za 530 zł , sam zakładałem ( a złotą raczką nie jestem ) wszystko pasuje , świeci OK , przetwornice idealnie pasują , zero przeróbek , paruje mi delikatnie jedna szt. ale szyko odparowuje - jestem zadowolony ( dzięki wszystkim za doradztwo ) :thumbup: ( fotki w dziale moja A4 - Mironowóz, 1 post )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi glownie zalezalo na czarnym sordku i lepszym szkle ( bo w mojej przy 120tys sa juz troszke zuzyte)

Przepraszam za male OT ale nurtuje mnie jedno pytanie, czy jezeli srodek jest czarny a nie chrom to oznacza ze to jest Bi a nie zwykly xenon?

Ja mam czrny srodek a jak dlugie zapodaje to nie maja takiej niebieskawej poswiaty jak mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc fotki, ale na 99% masz bi(czarny srodek i duuuza soczewka). A jak wlaczasz dlugie to zapala Ci sie H7, czy mocniej swieci xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...