Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Prośba o pomoc Tiptronic


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was Koledzy prośbe szczególnie do tych którzy mają silnik 2.5 i przedewszystkim TIPTRONICA abyście zrobili screnshota po tym jak wejdziecie w sterownik skrzyni bo chyba mam coś kodowania pogrzebane i chciałbym zobaczyć jak to powinno wyglądac. Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale teraz jeszcze mi napiszcie jak to kodowanie zmienić?? bo jeśli w recode (czy jakos tak to potrzebny jest login) którego nie znam.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...klikasz Coding-07 wpisujesz kod i Do it! ja nigdy nie potrzebowałem żadnego loginu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterownik skrzyni wygląda tak :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bdc992a827bfa302.html

Jeśli wejde w recode i zmienie soft coding klikam do it i niestety nic sie niezmienia wpisywałem różne 00100, 00001,00123 . Zastanawia mnie także dlaczego w shop mam koncowke 12345 czy juz ktoś wczesniej grzebał czy tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie mogę nic zmienić dziwne bo w liczniku i w radiu zmieniałem bez problemu - orginalny soft coding 00003 inne nie wchodza ( próbowałem Vagiem 3.11 i 4.09 oraz Polskim Vagiem 4.9 )

kris może mała pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam sterownik wszystkie numery te same , może to zależy od interfejsu

tu info o kodowaniu z ELSY:

kodowanieskrzyni.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

z tego wynika że Kubson powinien mieć 00000 a my teoretycznie nie mamy innego kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójde potem zmienic to w shop na WSC 06435 może jak mi to wejdzie to i soft coding no ale wątpie.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłożyłem to na jutro bo mnie głowa boli.

Wrzuce 00010 to już musi odpalić na mojej skrzyni jak nie to spróbuje zmienic to WSC na taki jak u Was, jak nie pomoże to sie poddaje :kwasny:

Jakiego vaga Kris używałes ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kodowanie zmieniony skrzynia chodzi jak marzenie !! :shocked::wink4:

Wcześniej nie chciało zmienić nic bo skrzynia nie złapała położenia P bo czasem coś nie styka.

Jako że w moim sterowniku kodowanie mogłem zmienić tylko na 00010 tak więc zrobiłem i zmieniłem także shop na WSC 06435 tak jak u Was, skrzynia chodzi jak marzenie zmienia każdy bieg do 2000rpm na luzie . Wkońcu przestało przeciągać ten 2 bieg, do tego skrzynia teraz działa inteligentnie na położenie pedału gazu wtedy tego nie było rewelacja polecam wszystkim tą zmiane którzy mają tą skrzynia co ja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem przekodować TipTronic na 123 ale niestety nic się nie zmieniło w stylu pracy na D. Dlatego planuję wrócić na 00003 kod, lecz program VAG COM zmienił mi WSC warsztatu i najgorsze, że nie mogę go wyedytować na taki jak miałem poprzednio.

Możecie powiedzieć jak to zrobić?

poniżej PrtSc

vagb.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

obecnie w vag com 409-1 angielski jest jak u Was lecz zmiana WSC na poprzedni ten o którym piszecie też nie powoduje zmiany w przerzucaniu biegu z 2 na 3. A to jest główny temat jaki bym chciał zmienić.

Tak więc wszystko wpisane, zapisane i przyjęte lecz nie ma różnicy w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynia przyjmuję Ci tą wartość to spróbuj tą 00103. Może na tą Ci sterownik zareaguje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...