Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co myślicie na temat jazdy na wodzie destylowanej, czyli wodorotlenek


marcinromanczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Poznałem gościa co jezdzi na wodzie destylowej. Z tego co wiem to sam zamontował sobie taką instalacje, ale z gotowych zeczy. Jezdzi bez problemu pali mało. Tłumaczył mi ze zachodzi w tej instalacji jakiaś reakcja i do silnika wpada gaz wodorotlenkowy niby działa na takiej samej zasadzie co LPG. Ale i równiez dodaje mocy w jakis tam sposób.Macie jakies informacje na ten temat??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

No chyba, że ma BMW z zasilaniem ogniwami paliwowymi, ale nie sądzę, bo to dopiero faza badawcza.

Dobre, dawno tak się nie ubawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

No chyba, że ma BMW z zasilaniem ogniwami paliwowymi, ale nie sądzę, bo to dopiero faza badawcza.

Dobre, dawno tak się nie ubawiłem.

nie ma sie co smiac tylko w google a nawet youtube wpisac hho lub hydroxygen itp itd... i postudiowac troche co na swiecie sie dzieje w tej branzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to faza badawcza i to nie jest śmieszne. Ale na pewno nikt nie przerobił auta we własnym zakresie i jeździ na wodorze. Na razie nie słyszałem, aby takie auta (układy) miały homologację i były dopuszczone do sprzedaży.

O ogniwach wodorowych mówi się od dawna, jednak jest więcej na razie kłopotów niż korzyści. Po pierwsze tak jak napisał kolega wyżej ujemny bilans energetyczny, po drugie bezpieczeństwo całego układu i możliwość magazynowania odpowiednich ilości wodoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje tez nie wiezyłem w to ale ziomek przyjezdza do mnie do CPN i nie nazeka, smiga ostro.

Z tego co wiem to ma jeszcze coś tam przerabiac. Za kazdym razem jak tu jest to wypytuje sie się go o ruzne zeczy. On jezdzi Clio w diezlu ale i beznyne mozna przerobic.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel na wodór :blink:

Jest możliwa jedna opcja i pewnie o to chodzilo od początku.. Wodór zmniejsza zuzycie ropy, jest mieszany z nią w określonych proporcjach. Ale samochód spala na raz rope i wodór.

Jak tyś chciał sam gaz w dieslu zapalić... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli masz do tego taki dostęp to czy mógłbyś nakręcić jakiś filmik z tego i cyknąć jakąś fote tej maszynerii, chyba nie tylko ja bym chciał to zobaczyć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja jestem w pracy ciągle a kolec przyjezdza tankuje i jedzie dalej jak ma czas to pogadamy chwilke. A pozatym jak bym zrobił zdiecie to tylko zobaczycie zbiorniczek na wode destylowana a reszta jest pochowana pod plastikami( za zdezakiem i nadkolem). Z tego powodu ze to jest nielegalne. jak sobie bede montował to cykne jakies foto. Ale jeszcze niewiem kiedy to będzie. Noi powiem wam ze naprawde to działa, mozecie nie wiezyc mam to gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeździ na wodzie destylowanej to po co tankuje gaz u Ciebie? Jak nie zobacze to nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytacie cały wątek czy co drugą wypowiedź.

Pisze jak byk, że gość jeździ Clio w dieslu (a nie na żadnym gazie) i dodatkowo na wodzie destylowanej co zmniejsza mu zużycie ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeździ na wodzie destylowanej to po co tankuje gaz u Ciebie? Jak nie zobacze to nie uwierzę.

"wodoru" uzywa zapewne do dopalania ropy wiec potrzebna jest niewielka ilosc, ropy pali mniej przez to ze dodajac "wodor" zmienia sie charakterystyka silnika.. a jak ?? to sobie niedowiarkowie poczytajcie troche...

mozna dopalac rowniez gazem lpg i cng... jezdzi po polsce kilka takich wynalazkow, turbo klekoty puszczone sa na tym nawet w "systemie" drawthru ....

gaz sie nie zapali.... zapali jezeli zostawimy dawke zapalajaca ropy...

w nowszych dislach gdzie mamy mozliwosc sterowania pompa mozemy sie bawic w proporcje... 40 do 60 20 do 80 60 do 40... itp itd...

wszystko sie da... klekota calkowicie na gaz tez sie przerobi... tylko koszta koszta koszta i sens calej zabawy...

Panowie nie ma takiego smiania!! google i lekturka jeszcze zimne wieczory sa wiec jak znalazl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NYNA ma racje !!!! Tankuje rope bo raczej trzeba jakos odpalic auto!! I nadodatek posiada instalacje na wode destylowana tzn. na wodorotlenek (produkcja bieząca wodorotlenku). To jest tak samo jak z benzyna i LPG.!!!!! A jezeli chcesz zobaczyc to przyjedz.!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to skoro nie możesz Ty zrobić jakiegoś filmu czy zdjęć, a zdarza Ci się z tym kolesiem pogadać to czy nie mógł byś mu takiego pomysłu podsunąć, a może już coś kręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak malo pali to dlaczego tankuje co kilka dni ,skoro ta instalacja dziala na zasadzie lpg to auto na bezynie chodzi jakies 10 minut a w ciagu 10 min nie wypali 5 litrow czy wiecej paliwa prawda .a po za tym jesli taka instalacja istnieje to silnik nie zuzywa sie szybciej przeciez to wodorotlenek czyli gaz tak .Pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...