Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tajemnicza litera E na wyświetlaczu


pimpek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam a4 1,9 TDI 110 z 1998 mam pytanko na wyświetlaczu < tam gdzie pokazuje temperature > wyświetla mi się co jakiś czas literka E co to znaczy czy mam jakąś awarie czy to coś grożnego proszę o pomoc dzięki

Temat poprawiony
[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wyswietla mu sie sniezynka ostrzegajaca ze na zewnatrz jest zimno :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak zrobić zdięcia nie wyświetla mi się gwiazdka od temperatury tylko E kiedyś wyświetliło mi się serwis oil to akurat wiem co znaczyło a teraz to E coś się pod tym kryje może znowu przegląd czego tego właśnie chciałbym się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment czy ty piszesz o FIS'e czy licznik bez FIS ? Przecież temp. w liczniku bez FIS jest wyświetlana gdzie indziej niż INSpekcja Olejowa ? Inspekcja Olejowa w miejscu przebiegu km a temp. zewnętrzna na środku licznika i tylko temp. na tym wyświetlaczu ma prawo się wyświetlać.

Ale ty chyba faktycznie piszesz o liczniku z FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment czy ty piszesz o FIS'e czy licznik bez FIS ? Przecież temp. w liczniku bez FIS jest wyświetlana gdzie indziej niż INSpekcja Olejowa ? Inspekcja Olejowa w miejscu przebiegu km a temp. zewnętrzna na środku licznika i tylko temp. na tym wyświetlaczu ma prawo się wyświetlać.

Ale ty chyba faktycznie piszesz o liczniku z FIS.

Bez FISa. Na środku w dolnej linijce. niekiedy pojawia się odczyt z temp. a większość czasu świeci literka E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez FISa. Na środku w dolnej linijce. niekiedy pojawia się odczyt z temp. a większość czasu świeci literka E

Skoro temperatura wyświetlana jest tylko czasami mimo, że powinna być pokazywana cały czas, to może rzeczywiście to "E" znaczy "ERROR"... :mysli:

Sprawdzałeś czujnik temperatury?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat mam ten sam problem a nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jeśli ktoś wie co to oznacza prosiłbym o post.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że odkopuje ten temat ale właśnie w moim A4 B5 1.9tdi AHH 90km z 00r pojawiła się właśnie ta literka E na fisie. Niedawno został wymieniony aku, auto więcej stoi niż jeździ, jest tylko przepalane przez teścia w Polsce.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł, w internecie oprócz tego tematu u Was na forum, nie ma nic, kompletnie nic. 

 

Proszę o pomoc forumowiczów 

Załączam zdjęcie :

IMG-20220206-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robero321 napisał:

Nie jest to przypadkiem kompas ?

Nigdy wcześniej przez 9lat nic takiego się nie pojawiło, dziś po raz pierwszy, zaraz po odpaleniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta literka "E" oznacza błąd czujnika temperatury zewnętrznej, padnięty czujnik lub gdzieś przetarty przewód w ostateczności przy braku wskazania warto sprawdzić wtyczkę 10pin za licznikiem.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...