Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Nagle, nie oczekiwanie przestał odpalać

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Posprawdzałem troszke dziś.

Wypiełem obudowe od kompa - tam jest jak w fabryce , nawet kurz się nie osadził :)

Odłączyłem całkiem alarm - dalej nic.

Sprawdziłem iskre - jest iskra

Słychać pompe paliwa przy rozruchu.

Dalej nie mam pomysłu.

Wydaje mi się że jakiś czujnik mógł powiedzieć pa pa tylko przy którym są takie obiawy? Czujnik położenia wału ? Czy jeśli jakiś czujnik był by uwalony to Vag by mi tego nie pokazał ? Bo nie wydaj mi się.

Zostaje jeszcze wymienić filtr paliwa co może przekładać się na ciśnienie paliwa.

Macie jeszcze jakieś pomysły ?

sylwiasty- mam tą książke , ściągnąlem całość , ale ni jak to sie ma do rozwiązania problemu :/

Opublikowano

podepnij jeszcze vaga, sprawdz sonde, czujnik temperatury, odłącz przepływkę możę, zaadoptuj immo, podmień od kogoś ECU, możę alarm jes źle podłączony i odłączałeś niewłaściwy bezpiecznik

Opublikowano

jaki masz nr ECU ???? bo mam sprawne ECU od AEB , moge ci wysłac i sobie podmienisz/sprawdzisz.

Opublikowano
  • Autor

Jutro będe grzebał więc dam znać jaki ECU .

Miałem w łapach ale nie przyszło mi pomyśleć by spisać nr.

Tylko jeśli VAG normalnie łączył się z ECU to czy może być uwalony?

Opublikowano

ja na twoim miejscu sprawdził bym wspomniany już wcześniej moduł zapłonu, miałem kiedyś identyczne objawy, i to się okazało przyczyną.

Opublikowano

ja na twoim miejscu sprawdził bym wspomniany już wcześniej moduł zapłonu, miałem kiedyś identyczne objawy, i to się okazało przyczyną.

Jak najbardziej możesz sprawdzić rozdzielacz zapłonu, sprawdzenie jest proste i nie zajmie Ci dużo czasu

Opublikowano
  • Autor

wymieniłem filtr paliwa dalej nie to.

Dziś chce ruszać kostke stacyjki , ale odechciewa mi sie na samą myśl ile to roboty tam jest.

Piszece o module zapłonowym , jak to sprawdzić ?

Opublikowano

Piszece o module zapłonowym , jak to sprawdzić ?

We wspomnianej wcześniej książce znajdziesz wszystkie potrzebna informacje oraz opis jak to zrobić krok po kroku. Jest tam też sposób sprawdzenia czujnika prędkości obrotowej silnika. Strony 88-92. :)

Opublikowano

wymieniłem filtr paliwa dalej nie to.

Dziś chce ruszać kostke stacyjki , ale odechciewa mi sie na samą myśl ile to roboty tam jest.

Piszece o module zapłonowym , jak to sprawdzić ?

podmienić od kogoś kto ma AEB , mam chyba na stanie używke z mojej starej , wysyłac ????

z podmianką jest prosta sprawa , bo wyciągasz dwie wtyki i wszystko , moduł jest u góry puszki filtra

Opublikowano
  • Autor

Ok panowie .

Sprawa wygląda następująco , dziś wymieniony filtr paliwa i nic.

Kupiłem kostke to samo.

Podejżewam że to będzie moduł o którym piszecie, prawdopodobnie jutro sprawdze.

Dziś jeszcze vaga bede chciał podłączyć i wybadać jeszcze raz .

Moskal , jak obadam moduł i dalej będe w d*pie to będe chyba potrzebował kompa , masz od AEB?

Opublikowano

Moskal , jak obadam moduł i dalej będe w pupie to będe chyba potrzebował kompa , masz od AEB?

jak nie masz modułu to mów , mam , moge ci wysłac i sobie sprawdzisz , jak bedzie git to sobie zostawisz za jakąś kwote a jak dópa to odeślesz

kompa mam tylko ważny jest nr

Opublikowano
  • Autor

20110303018.jpg

20110303019.jpg

Chyba o to chodzi jeśli mowimy o module

Opublikowano

tak

Opublikowano
  • Autor

Ciąg dalszy :)

Sprawdzałem dziś moduł wzmocnienia zapłonu.

Wg książki

Odłączyłem wtryskiwacze (kostki) odłączyłem kostke na module 4 pinową i wg instrukcji dioda na mierniku próbnym powinna migac podczas kręcenia rozrusznika.

Zaś u mnie po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie dioda się świeci ( akurat moj miernik ma zakres i paliła się dioda z napięciem 6v , nie wiem czy to nie za mało ).

Ale skupiając się na tym , kluczyk przekręcony w pozycji zapłonu czyli kontrolki na blacie się świecą i wtedy dioda się cały czas swieci , w momencie przekręcenia na rozuchu dioda dalej się świeci ale NIE MRUGA jak mówi instrukcja.

I teraz moje pytanie czy jednoznacznie mogę powiedzieć że to moduł jest uwalony?

Na 5 pinówce doszedłem do 3 wtyku i tam się świeciło nie mrygało.

Moskal - PM :)

Opublikowano

Ciąg dalszy :)

nie ma nikt u was AEB ??? nie jezdzisz na spoty ??? najprościej zrobic podmianke

Moskal - PM :)

poszedł zwrotny :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Tak jak pisałem wcześniej.

Ja jestem "fanatykiem " VW ogólnie grupa VAG nie jest obca mi , ale audi należy do mojego staruszka , który raczej nie miał do czynienia z "tak zaawansowanymi " silnikami dlatego też ja się tym zajmuje :)

Ja mam stare poczciwe Corrado , ale latam na spoty z chłopakami z VWgolfa niestety nikt AEBa nie ma.

Jak juz to mk4 na <300 ps w 1.8 t ale nie aeb :>

Opublikowano

Kolego Ty sprawdzałeś zasilanie które idzie do rozdzielacza zapłonu, powinieneś odłączyć drugą kostkę 5 pinową i przyłożyć diodę po kolei do styku 1 2 (3nie) 4 5 i masy, kręcić rozrusznikiem, dioda powinna wtedy migać. Przed tym zabiegiem odłącz zasilenie wtrysków.

Opublikowano
  • Autor

Odłączyłem wtryski

Na 5 pinówce 1,2 migały 3 nie ( tutaj jak widać się pomyliłem) i dalej nie sprawdzałem :/

Opublikowano

Kolego i co z Twoim autem się dzieje ?

Opublikowano
  • Autor

Czekam aż moskal podeśle moduł i będziemy dalej walczyć :)[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 22:40_________________________________________________Problem rozwiązany - zalewało bo sonda lamda przekłamywała.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.