Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Silnik gasnie po minucie (B6 1.9 TDI 130 KM 2004 r)


albert123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem przedstawia się następująco, odpalam silnik który po 1 minucie gaśnie i wyświetla się komunikat OIL, oraz pojawia się dziwny dźwięk dochodzący jakby spod przełącznika świateł, przypomina on dźwięk kierunkowskazu. Kiedy staram się odpalić go ponownie nie przynosi to żadnych rezultatów. O dziwo kiedy samochód postał 4 godziny w słońcu odpalił bez problemu i nic mu się nie działo. Wygląda to jak by ON zamarzła co mnie trochę dziwi bo tankuje tylko V-Power, a na dodatek dwa tygodnie temu wymieniłem mu wszystkie filtry co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wczoraj miałem tan sam problem z olejem ale idpalił za drógim i już chodził dziś nić nie wyskakuje a po odpaleniu chodzi 10s i gaśnie dopiero po piuątej próbie chodzi i nie gaśnie może to imo bo komputer nic nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wymieniłeś po tych objawach czy bezpośrednio przed nimi bo to istotna wskazówka - biorąc pod uwagę to co napisał kolega lukaseq1 a zwłaszcza filtr paliwa. Kolejna rzecz to sprawdziłeś czy i jakie błedy zapisuje sterownik silnika i czy daje się je od razu wykasować i nie powracają ?

Sprawdziłeś czy przy kolejnych próbach nieudanego opdalenia silnika zaraz po włączeniu zapłonu zapala się i gaśnie kontrolka świec żarowych ?

Z pewnością nie będzie to błąd czy też usterka immobilisera gdyż w tym przypadku silnik gasłby już po 1 do 2 sekund od jego odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tobie znowu zgaśnie to spróbuj go odpalić na włączonych światłach. Jak zaskoczy i będzie ok to masz przełącznik świateł do wymiany, normalna sprawa w tym modelu - jest o tym dużo na forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...