Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xeramic Extra Cleaner i inne


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witajcie

Będąc ostatnio w Jetroniku, fachowiec doradził mi żeby sobie przeczyścić wtryskiwacze jakimś płynem. Powiedział, że na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Zakupiłem preparat taki jak w tytule, miał ktoś już z nim styczność? Po drugie jak się go stosuje, na opakowaniu pisze tylko, że zawartość, czyli 250 ml wystarcza na 60 litrów paliwa. Rozumiem, że skoro mam w baku np. 30 litrów to wlewam połowę buteleczki a drugą połowę mogę wlać przy następnym taknowaniu kolejnych 30 litrów? Następna sprawa jest taka: będąc w sklepie zobaczyłem, że zaraz obok stoi preparat zabezpieczający silniki z instalacją gazową. Co myślicie o tym? Jeśli nie zaszkodzi taki wynalazlek to z chęcią bym go wlał. Najpierw bym wlał ten pierwszy żeby przeczyścić wtryski, a po paru dniach ten do LPG. Myślę, że nie byłoby jakiś skutków ubocznych z racji zastosowania tych preparatów (?).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwny wszelkim dodatkom do paliwa no poza takimi które w dizlu zapobiegają wytrącaniu parafiny - nie lepiej zalać ze dwa razy jakiejś V-Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Generalnie jestem przeciwny wszelkim dodatkom do paliwa no poza takimi które w dizlu zapobiegają wytrącaniu parafiny - nie lepiej zalać ze dwa razy jakiejś V-Power

ja non stop tankuję V-Power Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwny wszelkim dodatkom do paliwa no poza takimi które w dizlu zapobiegają wytrącaniu parafiny - nie lepiej zalać ze dwa razy jakiejś V-Power

ja non stop tankuję V-Power Racing

wiec tankuj dalej i nie przejmuj sie tymi preparatami dolewanymi do baku. gdybys mial takich reczy uzywac to przy kazdym tankowaniu tankowalbys po kilka pln wiecej za litr, a w wielu przypadkach chodzi tylko o zysk producenta. jesli caly czas lejesz v-pwr racing to silniczek masz pewnie czysty i nie trzeba sie niczym przejmowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przyznaje ze jezdzilem na V-Power (jak mozna bylo wygrac Audzinke :razz: )

Teraz leje normalna 95 bezolow. na Shellu ale zakupilem 2 m-ce temu dodatek firmy PRESTONE ktory czysci wtryskiwacze i caly silniczek.

Kosztowal cos ok 37pln ale jestem z niego bardzo zadowolony... zaraz ktos mi powie ze to tylko moja fantazja ale.... wedlug mnie samochodzik chodzi lepiej i ja polecam ten dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chyba też się skuszę tak profilaktycznie bo napewno nie bedzie gorzej tylko lepiej jade za dwa dni autobanem 1000 km to go porządnie przedmucham tym środkiem oczywiście tylko nie wiem jeszcze jakiej frmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu a ty czasem na gazie nie śmigasz??

w renault safrane miałem problem bo nie równo pracował silnik na beznynie, po dolaniu najtanszego srodka do czyszczenia wtryskow objawy ustapily. Wlałem z tego co pamietam jakies 4 razy wiecej preparatu ponad norme.

moim zdaniem auta z gazem jak najbardziej od czasu do czasu powinny na czyms takiem sie przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej. Mam dobre doświadczenia z tymi środkami. Majątku nie kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zalewam tym do czyszczenia wtrysków a za parę dni jak zacznę na gazie jeździć zaleję ten do LPG.

Pozdrawiam

i jak silnik działa jeszcze :) bo jutro chcę tym zalć co ty Xeramic. Daj znac jak autko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w którymś z nr Auto-moto (gazeta) były testy ok 10 preparatów do uzdatniania paliwa, czyszczenia wtr itd. NIestety wyniki testu były fatalne dla wielu preparatów w badaniach nic nie wykazało a w niekórych wręcz pogorszyło tylko chyba jeden czy dwa wykazały pozytywny wynik.Chciałbym bardzo podać jakie to preparaty i jaki to był nr ale to był stary nr niestety już spalony :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na laborkach kiedyś miałem badanie jakiegoś teflonowego cudactwa - ogólnie porażka. Poporstu szkoda kasy lepiej zalać paliwa typu V-power lub bezsiarkowe w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lepiej zalać paliwa typu V-power lub bezsiarkowe w dieslu

Tia ... tylko patrzac po kontroli stacji benzynowych to juz nie wiem czy zamiast lac V-Power nie lepiej wlac np. wode kolonska, albo muchozol :razz: :wink:

Niestety ... Polak potrafi i ostatnio sie okazalo ze np. na Shell'u w ResMiescie jest ponoc jedno z gorszych paliw :???:

Smuci mnie to bo tez jezdze i tankuje na Shellu (tyle ze V-Power'ka dosc rzadko).

BTW ... ja do swojej kochanej Audzinki wlalem Prestone ® Complete Fuel System Cleaner (polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

zalalełem tytułowym prepratem i w zasadzie nie widzę żadnej różnicy. Nic się nie polepszyło ani nie pogorszyło. Pociesza mnie to, że "co go nie zabije to go wzmocni" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale trzeba cały bak wyjeżdzić z tym środkiem a nie pare kilometrów tak mi powiedziano w warsztacie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

przejechałem ze 100 km więc do całego baku jeszcze daleko. Kurde... szkoda mi jeździć tyle na benzynie, wolę na gazie :razz: co parę dni będę robił parę kilometrów na benzynie i wyjdzie na to samo chyba (?), czyli to działa tylko wtedy jak się jeździ ciągle na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to działa tylko wtedy jak się jeździ ciągle na benzynie?

Pewnie na benzynie do tej pory az bedzie ok ;) To moze do gazu dolej ?? :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...