Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Stanley, wczoraj jak leciałem do dziewczyny i na wrocław to ledwo co 160 złapałem bo poprostu nie ma gdzie... A nie będę upalał się do 160/180 i hamował do 90 bo to głupiego robota. Dlatego ta moc to taki zapas heh. Na trasach np Balaton 600 km to tak jak mówisz autostrada 160 i jazda czasami do 180 ale to chwilowe. Nie spieszno mi żeby kwiatki od spodu wąchać.

Kowi87 mocy nadto wielu tak powie, ale tak chcę i tak będzie. W trasy strach jak się jeździ z głową i dba o motorownie to chyba nic się nie stanie. I chyba dla żadnego silnika nie ma bezpiecznej granicy, jeden zrobi czipsa i blok mu się wysra, a drugi 200 z AFN i przeżyje nie jednego...

Dejf porównanie A3 do A4 to coś nie tego i jeszcze w takich rocznikach :kwasny:

Na setupie 160KM 0-100 mam koło 8 sec ale to nie jest ważne, mina gościa w BMW 3.0D jak go oblatuje to jest za***iście ważne hehe bezcenne że tak powiem :P

Opublikowano

Stanley, wczoraj jak leciałem do dziewczyny i na wrocław to ledwo co 160 złapałem bo poprostu nie ma gdzie... A nie będę upalał się do 160/180 i hamował do 90 bo to głupiego robota. Dlatego ta moc to taki zapas heh. Na trasach np Balaton 600 km to tak jak mówisz autostrada 160 i jazda czasami do 180 ale to chwilowe. Nie spieszno mi żeby kwiatki od spodu wąchać.

Kowi87 mocy nadto wielu tak powie, ale tak chcę i tak będzie. W trasy strach jak się jeździ z głową i dba o motorownie to chyba nic się nie stanie. I chyba dla żadnego silnika nie ma bezpiecznej granicy, jeden zrobi czipsa i blok mu się wysra, a drugi 200 z AFN i przeżyje nie jednego...

Dejf porównanie A3 do A4 to coś nie tego i jeszcze w takich rocznikach :kwasny:

Na setupie 160KM 0-100 mam koło 8 sec ale to nie jest ważne, mina gościa w BMW 3.0D jak go oblatuje to jest za***iście ważne hehe bezcenne że tak powiem :P

ja dzisiaj oddałem auto na wycięcia kata i wstawienie zamiennika od "tłumikgruchot"

zobaczymy jak bedzie turbina gwizdać :naughty:

Może uda się wkrótce FMIC wyrezac i może jakaś mała korekta softu wpadnie

Od 1,5 roku doładowanie cały czas w okolicach 1,5 bara :)

Opublikowano

Stanley, wczoraj jak leciałem do dziewczyny i na wrocław to ledwo co 160 złapałem bo poprostu nie ma gdzie... A nie będę upalał się do 160/180 i hamował do 90 bo to głupiego robota. Dlatego ta moc to taki zapas heh. Na trasach np Balaton 600 km to tak jak mówisz autostrada 160 i jazda czasami do 180 ale to chwilowe. Nie spieszno mi żeby kwiatki od spodu wąchać.

Kowi87 mocy nadto wielu tak powie, ale tak chcę i tak będzie. W trasy strach jak się jeździ z głową i dba o motorownie to chyba nic się nie stanie. I chyba dla żadnego silnika nie ma bezpiecznej granicy, jeden zrobi czipsa i blok mu się wysra, a drugi 200 z AFN i przeżyje nie jednego...

Dejf porównanie A3 do A4 to coś nie tego i jeszcze w takich rocznikach :kwasny:

Na setupie 160KM 0-100 mam koło 8 sec ale to nie jest ważne, mina gościa w BMW 3.0D jak go oblatuje to jest za***iście ważne hehe bezcenne że tak powiem :P

ja dzisiaj oddałem auto na wycięcia kata i wstawienie zamiennika od "tłumikgruchot"

zobaczymy jak bedzie turbina gwizdać :naughty:

Może uda się wkrótce FMIC wyrezac i może jakaś mała korekta softu wpadnie

Od 1,5 roku doładowanie cały czas w okolicach 1,5 bara :)

Artur tyle ma zadane a ile w peaku dmuchnie to czort wie :D 1.6 bankowo

Opublikowano

Stanley, wczoraj jak leciałem do dziewczyny i na wrocław to ledwo co 160 złapałem bo poprostu nie ma gdzie... A nie będę upalał się do 160/180 i hamował do 90 bo to głupiego robota. Dlatego ta moc to taki zapas heh. Na trasach np Balaton 600 km to tak jak mówisz autostrada 160 i jazda czasami do 180 ale to chwilowe. Nie spieszno mi żeby kwiatki od spodu wąchać.

Kowi87 mocy nadto wielu tak powie, ale tak chcę i tak będzie. W trasy strach jak się jeździ z głową i dba o motorownie to chyba nic się nie stanie. I chyba dla żadnego silnika nie ma bezpiecznej granicy, jeden zrobi czipsa i blok mu się wysra, a drugi 200 z AFN i przeżyje nie jednego...

Dejf porównanie A3 do A4 to coś nie tego i jeszcze w takich rocznikach :kwasny:

Na setupie 160KM 0-100 mam koło 8 sec ale to nie jest ważne, mina gościa w BMW 3.0D jak go oblatuje to jest za***iście ważne hehe bezcenne że tak powiem :P

ja dzisiaj oddałem auto na wycięcia kata i wstawienie zamiennika od "tłumikgruchot"

zobaczymy jak bedzie turbina gwizdać :naughty:

Może uda się wkrótce FMIC wyrezac i może jakaś mała korekta softu wpadnie

Od 1,5 roku doładowanie cały czas w okolicach 1,5 bara :)

Artur tyle ma zadane a ile w peaku dmuchnie to czort wie :D 1.6 bankowo

w peaku było w granicach 1,5 z tego co pamiętam

BTW

dzwonił do mnie mechanior, że nie wywali mi kata, bo niby zamiennik nie teges :blink: przecież to jest P&P :wallbash:

Opublikowano

będzie to 11/260/BRD..

minimum jakie chciałbym to kole 190

jak 11 będzie ok to wyjdzie ponad 200...

Opublikowano

Stanley, wczoraj jak leciałem do dziewczyny i na wrocław to ledwo co 160 złapałem bo poprostu nie ma gdzie... A nie będę upalał się do 160/180 i hamował do 90 bo to głupiego robota. Dlatego ta moc to taki zapas heh. Na trasach np Balaton 600 km to tak jak mówisz autostrada 160 i jazda czasami do 180 ale to chwilowe. Nie spieszno mi żeby kwiatki od spodu wąchać.

Kowi87 mocy nadto wielu tak powie, ale tak chcę i tak będzie. W trasy strach jak się jeździ z głową i dba o motorownie to chyba nic się nie stanie. I chyba dla żadnego silnika nie ma bezpiecznej granicy, jeden zrobi czipsa i blok mu się wysra, a drugi 200 z AFN i przeżyje nie jednego...

Dejf porównanie A3 do A4 to coś nie tego i jeszcze w takich rocznikach :kwasny:

Na setupie 160KM 0-100 mam koło 8 sec ale to nie jest ważne, mina gościa w BMW 3.0D jak go oblatuje to jest za***iście ważne hehe bezcenne że tak powiem :P

ja dzisiaj oddałem auto na wycięcia kata i wstawienie zamiennika od "tłumikgruchot"

zobaczymy jak bedzie turbina gwizdać :naughty:

Może uda się wkrótce FMIC wyrezac i może jakaś mała korekta softu wpadnie

Od 1,5 roku doładowanie cały czas w okolicach 1,5 bara :)

Artur tyle ma zadane a ile w peaku dmuchnie to czort wie :D 1.6 bankowo

w peaku było w granicach 1,5 z tego co pamiętam

BTW

dzwonił do mnie mechanior, że nie wywali mi kata, bo niby zamiennik nie teges :blink: przecież to jest P&P :wallbash:

Artur, dzwonil do mnie przed chwilą facet ktory kupil ode mnie całe ECU od mojego AFNa (program na max dawke 51mg i 1.55 doladowanie) i ma zamontowany wskaznik doladowania na slupku. Czlowiek powiedzial mi ze wg wskaznika przy pedale w podlodze na trojce doladowanie wynosi 2.2 bara przez ~2 sekundy, pozniej spada na ok. 1.55 i sie utrzymuje. Przystawil sie z nim passat B6 BRD i mowi ze 3 dlugosci auta został z rolki. Auto to Golf III kombi AFN 216+AWX+custom IC :naughty:

Opublikowano

Stanley, wczoraj jak leciałem do dziewczyny i na wrocław to ledwo co 160 złapałem bo poprostu nie ma gdzie... A nie będę upalał się do 160/180 i hamował do 90 bo to głupiego robota. Dlatego ta moc to taki zapas heh. Na trasach np Balaton 600 km to tak jak mówisz autostrada 160 i jazda czasami do 180 ale to chwilowe. Nie spieszno mi żeby kwiatki od spodu wąchać.

Kowi87 mocy nadto wielu tak powie, ale tak chcę i tak będzie. W trasy strach jak się jeździ z głową i dba o motorownie to chyba nic się nie stanie. I chyba dla żadnego silnika nie ma bezpiecznej granicy, jeden zrobi czipsa i blok mu się wysra, a drugi 200 z AFN i przeżyje nie jednego...

Dejf porównanie A3 do A4 to coś nie tego i jeszcze w takich rocznikach :kwasny:

Na setupie 160KM 0-100 mam koło 8 sec ale to nie jest ważne, mina gościa w BMW 3.0D jak go oblatuje to jest za***iście ważne hehe bezcenne że tak powiem :P

ja dzisiaj oddałem auto na wycięcia kata i wstawienie zamiennika od "tłumikgruchot"

zobaczymy jak bedzie turbina gwizdać :naughty:

Może uda się wkrótce FMIC wyrezac i może jakaś mała korekta softu wpadnie

Od 1,5 roku doładowanie cały czas w okolicach 1,5 bara :)

Artur tyle ma zadane a ile w peaku dmuchnie to czort wie :D 1.6 bankowo

w peaku było w granicach 1,5 z tego co pamiętam

BTW

dzwonił do mnie mechanior, że nie wywali mi kata, bo niby zamiennik nie teges :blink: przecież to jest P&P :wallbash:

Artur, dzwonil do mnie przed chwilą facet ktory kupil ode mnie całe ECU od mojego AFNa (program na max dawke 51mg i 1.55 doladowanie) i ma zamontowany wskaznik doladowania na slupku. Czlowiek powiedzial mi ze wg wskaznika przy pedale w podlodze na trojce doladowanie wynosi 2.2 bara przez ~2 sekundy, pozniej spada na ok. 1.55 i sie utrzymuje. Przystawil sie z nim passat B6 BRD i mowi ze 3 dlugosci auta został z rolki. Auto to Golf III kombi AFN 216+AWX+custom IC :naughty:

:decayed: no to nieźle

Opublikowano

Ja mam też od ok 2lat doładowanie na poziomie 1,5 i powiem wam ze to i tak nie jeżdzi :confused4: naped zabiera troche mocy :gwizdanie: a setke mysle że uda sie zrobic w 8,5s, ale szczerze mówiac jak bym dzisiaj miał zamiar dłubać w silniku to bym poprostu swap zrobił na AWX/AVF dał BRD i było by te 180-190km i kultura pracy silnika lepsza niz VP :gwizdanie:

Opublikowano

Ja mam też od ok 2lat doładowanie na poziomie 1,5 i powiem wam ze to i tak nie jeżdzi :confused4: naped zabiera troche mocy :gwizdanie: a setke mysle że uda sie zrobic w 8,5s, ale szczerze mówiac jak bym dzisiaj miał zamiar dłubać w silniku to bym poprostu swap zrobił na AWX/AVF dał BRD i było by te 180-190km i kultura pracy silnika lepsza niz VP :gwizdanie:

przy ośce i pompkach jest ciut lepiej :wink4:

Opublikowano

Ja mam też od ok 2lat doładowanie na poziomie 1,5 i powiem wam ze to i tak nie jeżdzi :confused4: naped zabiera troche mocy :gwizdanie: a setke mysle że uda sie zrobic w 8,5s, ale szczerze mówiac jak bym dzisiaj miał zamiar dłubać w silniku to bym poprostu swap zrobił na AWX/AVF dał BRD i było by te 180-190km i kultura pracy silnika lepsza niz VP :gwizdanie:

DOKŁADNIE! Swap na AWX to najrozsądniejszy mod w vp.

Opublikowano
  • Autor

Wszyscy mówią o swapie a mało kto robi, mnie nie stać np na to żeby oddać auto komuś na 2/3 tyg żeby wszystko przełożył a tak to wszystko sam robię, zmiana turbo, wtrysków montaż i spawanie FIMC'a itd. I powiem wam że człowiek jak zrobi wszystko sam to w piórka obrasta jak kurczak, DUMA rozpiera hehe wielu będzie wiedzieć o co chodzi.

Opublikowano

Wszyscy mówią o swapie a mało kto robi, mnie nie stać np na to żeby oddać auto komuś na 2/3 tyg żeby wszystko przełożył a tak to wszystko sam robię, zmiana turbo, wtrysków montaż i spawanie FIMC'a itd. I powiem wam że człowiek jak zrobi wszystko sam to w piórka obrasta jak kurczak, DUMA rozpiera hehe wielu będzie wiedzieć o co chodzi.

wiadomo, ale wbrew pozorom ile to by kunia nie miało nie dorówna PD :disgust: tym bardziej że teraz jest juz rozpracowany temat 1,9TDI, wszystko ma sie opisane :wink4: łącznie z przeszczepem silnika :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.