Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Dziwny osad

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich dzis wymieniałem uszczelke pod pokrywa zaworów i przezyłem szok cała pokrywa była pokryta w takiej jasnej mazi było tego fuul co to moze byc? skad to sie bierze? nie wiem co mam teraz zrobic ?? posiadam audi 1.6 benzyne z 96 r 101 km bez zadnego chipowania. http://img716.imageshack.us/img716/5672/hkhhihih.jpg

Opublikowano

Efekt jazdy zimą na krótkich odcinkach tzw. budyń się tworzy

Opublikowano
  • Autor

ale to az tak zasyfiały? moze to uszczelka pod głowica?

Opublikowano

wiesz co ja nigdy u siebie nie zdejmowałem pokrywy zaworów ale jak wyciągnę bagnet olejowy to takie coś mam na bagnecie co zimę

Opublikowano

a jak reszta - walki itp. też gluty

Opublikowano
  • Autor

nie były w czyms takim. odme tez przeczysciłem bo troszeczke tez była tym zasyfiała

Opublikowano

to nie ma sie czym przejmowac umyj wszystko i przegon auto po trasie i problem zniknie niech sie wszystko przemiesza i odparuje

Opublikowano

To jest standard. Woda skrapla się na pokrywie, a gdy miesza się z oparami oleju, on się ścina. Wyszysc dokladnie odme z tego, bo mialem przypadek w jednym aucie, ze cos takiego zamarzlo w odmie i bagnetem wypluło cały olej

Opublikowano

Podłącze się do tematu :wink4: w związku z tym osadem należy częściej wymieniać olej czy dać sobie spokój?

Opublikowano

dogrzewaj auto i dobrej jakości olej lej. [br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 16:08_________________________________________________oleju czesciej nie wymieniaj bo nie ma sensu. tak się robi poprostu czasem takie masełko

Opublikowano

Rzecz normalna tak jak piszą koledzy. Wpływ na to ma niedogrzewanie auta oraz kijowy olej.

Opublikowano

Rzecz normalna tak jak piszą koledzy. Wpływ na to ma niedogrzewanie auta oraz kijowy olej.

Wiem, że jak się robi krótkie odcinki to tak się dzieje. Chodzi mi o to czy przy czymś takim jest wskazana częstsza wymiana oleju?

Nie wiem, może się mylę ale czy np. ten osad nie będzie miał złego wpływu na elementy silnika np. Wariator.

Kiedyś słyszałem rozmowę mechaników z ASO jak rozmawiali o tym że wymieniają olej dwa razy w roku (przed i po zimie) i nie z przebiegu a właśnie z tego że robią krótkie odcinki. Nie wiem, może to zbytnia nadgorliwość a może jest w tym jakaś prawda.

Opublikowano

Przyczyną tak dużej ilości emulsji mogą być :

1.Niewłaściwa eksploatacja :

-jazda na bardzo krótkich odcinkach (poniżej 2-3 km) , na tyle że silnik nigdy nie osiąga

pełnej temperatury 90 stopni.

-jeżdżenie mało dynamiczne na małych obrotach, co sprzyja zbyt wolnemu nagrzewaniu się silnika

-notoryczne jeżdżenie na małej ilości paliwa w baku( przy niskich temperaturach optymalnie

jest utrzymywanie stanu powyżej połowy baku)- po jakimś czasie w paliwie masz dużo wody

która skrapla się w baku z powietrza które napowietrza bak

2.Uszkodzenie :

-układu chłodzenia (termostat, stary lub niewłaściwy płyn, słaba pompa układu chłodzenia) i silnik za długo osiąga 90 stopni lub wcale (przy nawet dużych mrozach w benzynie po 2-3 km ma być

pełna temperatura)

-uszkodzona uszczelka pod głowicą i płyn chłodzący dostaje się do oleju

W twoim konkretnym przypadku przyczyną powstania całej emulsji mogła być uszkodzona

uszczelka pokrywy zaworów jeśli nieszczelność była duża albo długo było tak jeżdżone

(pod podrywkę mogło zasysać wilgoć z powietrza).

Teraz jak wszystko pod pokrywką wyczyściłeś, to po wymianie oleju i przy prawidłowej eksploatacji, co jakiś czas sprawdzać czy od spodu na korku oleju nie zbiera się ponownie maziuga.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.