Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem z abs asr


mojeA4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z systemem abs i asr.

Byłem u mechanika wymienił mi klocki tarcze przód oraz klocki tarcze i łożyska tył. Wyjechałem od niego i po kilku kilometrach zapaliła się kontrolka abs i asr (żółte) i na komputerze czerwony wykrzyknik. Zadzwoniłem do niego kazał mi wrócić, chłopaki podłączyli komputer i wykazało "coś" w lewym tylnym kole. Powiedział, że czujnik trzeba poprawić- poprawił. I tak pojechałem było dobrze. Chyba nawet w tym samym dniu wybrałem się gdzieś dalej autem i znowu to samo. Po wyłączeniu silnika jest i zapaleniu na nowo chwila dobrze i później znów błąd, a że do tego mechanika daleko muszę dać do innego. Przy okazji jak wymieniał mi wahacze i łączniki stabilizatora kazałem mu zajrzeć do tego czujnika- stwierdził, że jest do wymiany. Jeszcze jedno kiedy naciskałem na hamulec (po wymianie tarcz i klocków) załączał się abs czułem pod nogą odbijanie absu. Nagle czujnik zgłupiał i nadaje się do wymiany? Czy trzeba go dobić? Po podłączeniu kompa pokazało błąd związany z abs właśnie w tylnym lewym kole nic poza tym. Poradźcie koledzy, bo można zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zła odległośc czujnika od koronki

własciwa 0.6-0.8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w ostatnim czasie też zacisk na oryginalny z aso w niemczech także co do płynu jestem raczej pewny, że wszystko gra nic nie cieknie, ale jutro sprawdzę- będę pewniejszy

[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 20:24_________________________________________________koledzy byłem u mechanika sprawdził czujniki abs, są dobre- napięcie na lewym i prawym jest takie same

jednak znalazł usterkę; kiedy kupowałem zestaw gość nie zapytał czy mam abs i sprzedał mi tarcze do tyłu bez tej tarczki abs-u w środku tarczy kto się zna wie o co chodzi nie powinno się tego przekładać ze starej tarczy mi niestety musieli przełożyć i widać delikatne pęknięcie. Co teraz zrobić? Da się gdzieś dokupić tą tarczkę abs-u? Czy szukać używki? pewnie razem z tarczą będę musiał kupić...hm chyba, że kupię jedną nową tarczę

przed chwilą sprawdziłem w katalogu niby jest możliwość kupienia osobno tylko nie znam ceny fachowo się to nazywa pierścień czujnika abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą sprawdziłem w katalogu niby jest możliwość kupienia osobno tylko nie znam ceny fachowo się to nazywa pierścień czujnika abs

Kolego, w inercarsie zobacz cos takiego:

443614149A wieniec zębaty systemu ABS tylnego koła Audi 80 88-95, A4 94-01, Audi100 88-94, A6 94-97

43 zł z groszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znalazłem kolego w jakimś sklepie do audi i vw za 45zł, dam znać jak mi wymienią, bo z tego co czytam ten problem nie tylko u mnie wystąpił po wymianie tarcz[br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 15:25_________________________________________________po wymianie tej koronki problem zniknął, jednak wymieniałem też ostatnio wahacze mechanik ruszył czujnik, więc po podłączeniu kompa już nie pokazywało błędu w tylnym lewym kole, teraz był problem z przednim lewym na szczęście wystarczyło docisnąć czujnik i już wszystko gra i buczy... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...