Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Matowe miejsca na lakierze


wooojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem pecha, ktoś wybil mi tylną szybę. Ale mój pech sie nie skończył. Zeby zabezpieczyć dziurę z tyłu auta użyłem folii i brązowej szerkoiej taśmy. Miala to być prowizorka do momentu montażu nowej szyby. Niestety szara taśma po zdarciu zostawiła na lakierze grubą warstwę kleju. Jakiś "mądry, który tez tak mial" (bez obaw nie z tego forum :)), którego opinie znalazlem na szybko w google, zarzekał sie, że wd40 i gabeczka załatwią sprawę bez uszkodzenia lakieru. Teraz już wiem, że mylil sie. Mam na klapie bagaznika delikatne matowe przetarcia albo jaśniejsze plamy, matowe przebarwienia. Chciałem dobrze, a zrobiłem jeszcze gorzej. Czy oprócz malowania, jest jakaś opcja, jakiś preparat, wosk lub nabłyszczacz, który pozwoli uczynić te jasniejsze matowe przetarcia niewidocznymi, czy pozostaje jedynie malowanie klapy?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu przepolerujesz nawet najzwyklejszym TEMPEM lub AUTOMAXem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.novol.pl/strony/1/e/169.php To usunie wszystko z lakieru i go nie uszkodzi a litrowa puszka to koszt ok. 13 PLN, a jak to nie usunie tych matowych miejsc to tylko polerka dobrą pastą albo nawet drobnym papierem i później pastą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym usunąć farbę? np taką co malują psy na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym usunąć farbę? np taką co malują psy na drodze?

spróbuj glinką... chodź te farby są mocne i mogą po tym tez nie zejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam na progach i deczko od spodu już od pół roku - nie przetarłem tego samego dnia i zaschło, ale już niedługo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...