Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Spuszczanie płynu chłodniczego z całego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak spuscic cały płyn z silnika bo dzisiaj sciągnałem waż dolny od chłodnicy ale wyleciało tylko 3 litry płynu... czy powinno się nagrzać silnik ze ściągnietym weżem od chłodnicy aż sie otworzy ternostat i wyrzuci cały płyn z silnika ?

Opublikowano

Nie nagrzewaj silnika bez chlodnicy! A co robisz wymieniasz tylko plyn czy termostat?

Opublikowano

W bloku silnika powinien byc jeszcze korek spustowy,po jego wykreceniu powinno wszystko splynac!!

Opublikowano

wyciągnij termostat to wszystko zleci, no poza nagrzewnicą

Opublikowano
  • Autor

no własnie nie chce wyciągać termostatu bo jak zmieniałem go to później miałem problem z dobrym założeniem jego i przeciekało z uszczelki ... jest jakaś inna metoda poza odkręceniem termostatu ?

Opublikowano

jeśli przeciekało ci na tym króćcu założonym na termostat to króciec do wymiany

Opublikowano

chyba tylko jak wyjmiesz termostat to wszystko spuścisz

Opublikowano

Sciagnij waz od nagrzewnicy wszystko ci nie zleci ale napewno kilka litrow wiecej. Wiem ze polonezy mialy srube w bloku do spuszczania wody ale czy tdi tez tak maja? Mam blok od 1.9tdi ale 115km. Jutro zobacze czy jest tam jakas sruba.

Opublikowano

o ile się mi wydaje to tylko przez termostat lub o ile jest korek spustowy :) ale jeśli go nie ma to termostat .. ja tam z ponownym założeniem nie miałem problemu w żadnym aucie tylko uszczeleczki nowe za każdym razem dawałem

Opublikowano

Tylko wyjęcie termostatu.

Opublikowano
  • Autor

ok w takim razie jutro demontuje termostat i spuszczam płyn :)

Opublikowano

koledzy to nie lepiej nagrzać silniczek do 90*c żeby się termostat otworzył :mysli:

Opublikowano
  • Autor

to jak z tym nagrzaniem zeby termostat sam plyn wyrzucił ?

Opublikowano

jak Ci wyrzuci płyn który ma 80 kilka stopni to nie będzie miło ;) lepiej wyciągnąć termostat

Opublikowano
  • Autor

a co sie może stac skoro wczesniej wyciagne waż od chłodnicy i bedzie sobie wisiał

Opublikowano

no wsumie ja jak wymieniałem płyn u siebie to tak zrobiłem nagrzałem i bach poszło wszystko

Opublikowano

Tylko po co te wszystkie kombinacje jak wystarczy wykręcić jak pamiętam dwie albo trzy śrubki, dodatkowo nie masz pewności, że w czasie spuszczania temp nie spadnie i się nie zamknie.

Opublikowano
  • Autor

no i dzisiaj wymieniłem płyn - odkreciłem waż od chłodnicy spuscilem plyn z chlodnicy a nastepnie nagrzałem silnik zeby termostat sie otworzyl ale wyrzucił mało plynu :( zmieściło sie tylko 4,5 litra pożniej . moze dlatego ze nie wlaczylem nadmuchu ? drugie pytanko : bo ostanio w trasie wyciekł mi plyn i zalalem go wodą i dlatego chcialem wymienic wszysrko ale po dzisiejszej wymianie zostało 1.5 litra kranówki w układzie , czy cos sie moze stać ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.