Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Światła LED dzienne


zozolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam krótkie pytanie, czy może ktoś wie gdzie można podłączyć światła led do jazdy dziennej, chodzi o miejsce gdzie pojawia się prąd po włączeniu silnika.

Ze świateł led wychodzą trzy kabelki, mianowicie:

1 - do masy

2 - sterowanie

3 - do plusa, gdzie prąd pojawia się dopiero po włączeniu silnika bądź włączeniu stacyjki.

pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej do alternatora :naughty: Na przewód od wzbudzania go. Tam sie pojawia prąd nie po przekręceniu kluczyka a po tym jak silnik osiągnie odpowiednie obroty czytaj po odpaleniu. Tzn nie zauważalne jest to bo praktycznie już w momencie krecenia tam jest prąd. Więc wydaje mi sie że to najbardziej rozsądne miejsce. :hi:

Co do przewodów w Twoim przypadku to jak jest opisane sterowanie? Bo jesli po pojawieniu sie tam prądu włacza światła to plus i ten podłącz pod altka a mase gdzie chcesz :wink4:

Choć te światła powinny sie wyłączac po właczeniu normalnych świateł wiec dobrze jest założyć przekaźnik który odetnie zasilanie w momencie włączenia świateł normalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesli ten przewód sterujący działa tak jak piszesz to dobrze mówisz powinno działać :good:

Pochwal się jak zrobisz. Najlepiej jakims foto jeszcze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy "liście led"

Mówię o światłach led samochodowych do jazdy dziennej, przygotowane już do montażu, z homologacją.

No własnie ja tez nie czaje co kolega czarny588 miał na mysli :mysli:

Stąd było moje pytanie do niego.

A Ty kolego zadziałałeś już coś z tymi dziennymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cos podobnego kolega zakada. :wink4:

Nie da sie ukryc że dziwnie zabrzmiało :naughty:

Tylko o co Ci dokładnie chodzi, potrzebujesz jakiejś porady z tymi swiatłami, szukasz opinii czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie pytam tak bo wiesz trochę siara z takimi diodami jezdzić

ja kiedyś myślałem by zamiast przeciwmgielnych walnąć sobie Hidy w nie i jako dzienne ale zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie pytam tak bo wiesz trochę siara z takimi diodami jezdzić

ja kiedyś myślałem by zamiast przeciwmgielnych walnąć sobie Hidy w nie i jako dzienne ale zrezygnowałem

a tam siara. :przebiegly:

Ja tez założyłem coś takiego tyle że troszke mniejsze jeszcze i nie rzucają sie tak w oczy jak sa założone.

Wielu mówi że wiocha i że do starego golfa. Ale mi sie podoba wiec założyłem. Pozatym nie męcze żarówek (a mam zwykłe H4) i może minimalne ale zawsze mniejsze zuzycie energii co za tym idzie może i troche paliwka.

Jak to mówią sa gusta i gusciki i jednym sie podoba innym nie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi też się wydawało, że to trochę wioska z tak dołożonymi ledami, pytanie rzuciłem ale nie wiem czy zdecyduję się tak zrobić,

a co masz na myśli pisząc HIDY, bo właśnie myślałem nad włożeniem ledowych żarówek do halogenów, ale czy zgodne z prawem jest mieć włączone halogeny ledowe i razem z nimi postojówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi też się wydawało, że to trochę wioska z tak dołożonymi ledami, pytanie rzuciłem ale nie wiem czy zdecyduję się tak zrobić,

a co masz na myśli pisząc HIDY, bo właśnie myślałem nad włożeniem ledowych żarówek do halogenów, ale czy zgodne z prawem jest mieć włączone halogeny ledowe i razem z nimi postojówki?

Nie wiem własnie czy takie roziązanie jest zgodne z prawem bo sam sie zastanawiałem czy nie wyrwac halogenów od polifta i wyrezac do siebie jako dzienne. z Tym ze własnie nie wiem czy taki zabieg jest zgodny z prawem więc padło na lewy w kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...