Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Programowanie pilota centralnego


ojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 z 2000r 2500 tdi i słabo już mi działa pilot od centralnego. Chciałbym wymienić baterię i tu mam pytanie jak zaprogramować na nowo po wymianie baterii. Z góry dziękuję i pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przepis na kodowanie według instrukcji Audi 100, ale pasuje tez do A4:

- Dowolny kluczyk samochodu włożyć w wyłącznik zapłonu i włączyć zapłon

- Dodatkowym kluczykiem zamknąć drzwi kierowcy lub pasażera. Wyjąć kluczyk (celowe jest zamknięcie za pomocą tego kluczyka, którego kod ma zostać zapamiętany)

- Kluczyk, którego kod ma zostać wprowadzony do urządzenia sterującego skierować na czujnik podczerwieni i krótko nacisnąć na przycisk nadawania jeden do czterech razy. W celu wprowadzenia danych do pierwszej komórki nacisnąć przycisk jeden raz, do drógiej - dwa razy itd. Nadawanie kolejnych impulsów nie może odbywać się szybciej niz co jedną sekunde. Każdy impuls jest potwierdzany sygnałem dźwiąkowym alarmu.

- Po przerwie 5 sekund od ostatniego nadania impulsu ponownie nacisnąć na chwile przycisk nadawania. Samochód zostanie odblokowany i przebieg programowania pamięci jest zakończony.

Zakonczenie procesu programowania musi nastąpić w przeciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (punkt 2). W przeciwnym przypadku należy proces powtózyć przez ponowne zamknięcie drzwi kierowcy lub pasażera obok kierowcy.

Uwaga

Opisany proces należy przeprowadzić dla każdego kluczyka. Jeżeli nie wiemy, która komórka pamięci jest wolna ( na przykład przy kluczyku zapasowym), to należy ponownie wprowadzieć do urządzenia sterującego kody wszystkich kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za info wymieniłem baterię i nic nie trzeba było programować działa :>.

Zastanawia mnie tylko czemu z takiego bliska bo około 4metrów nie wiem może te typy tak mają a jeżeli nie to co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a mi sie odkodowaly oba piloty od alarmu :( probowalem je zaprogramowac od nowa ale bez rezultatow, tzn wlazylem kluczyk to stacyjki i wlaczylem zaplon, drugim zamknalem auto do srodka i probowalem otworzyc auto od zewnatrz pilotem i nic :( podlaczylem vaga ale nie wykrywa mi ani modulu komfortu ani modulu alarmu :( Panowie jakies rady? prosze! czyzbym musial kupic nowy alarm? Pozdrawiam Jocker01[br]Dopisany: 26 Grudzień 2007, 11:09 _________________________________________________ok udalo mi sie zaprogramowac jeden z nich powtornie, robilem blad w tym, ze po 10sek bez baterii i wlozeniu jej spowrotem dioda pali sie bez przerwy i to jest znak ze pilot jest gotowy do programowania a ja wczesniej naciskalem klawisze zanim poszedlem do auta i pilot nie byl gotowy na programowanie! teraz ide zaprogramowac drugi pilot! moze uda mis ie zaprogramowac tez trzeci! no i u mnie alarm nie wydaje zadnych dzwiekow podczas zaakceptowania pilota, trzeba mu wierzyc na slowo :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wszystko sie zgadza,tylko co mam zrobic jak kupulem autko tylko z jednym kluczykiem i to jeszcze bez pilota, a bardzo bym chcial miec pilota, czytalem jak to sie robi tylko ja czytalem ze to mozna zrobic z jednym kluczykiem i tu jest link

pilotemhttp://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic jednym kluczykiem i vag-iem, ale niektorzy moga miec problem z brakiem modulu komfortu lub modulu centralnego zamka, np ja tak mam, nie wiem dlaczego ale nie moge sie polaczyc z modulami o ktorych tam mowa, pomomo tego ze powinienm posiadac modul komfortu i mam centralny zamek. warto sprobowac jezeli sie posiada vag! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno pytanko czy to musi byc pilot od audi,wv,skody i seata, czy moze byc jakikolwiek

ja mysle ze tu chodzi o czestotliwoscna jakiej wysylany jest impuls do centrali i tu moze byc niezgodnosc,ale prosze o pomysl jak to zrobic

moglbym taz poprobowac ale ryzyko w moim przypadku jest duze mam tylko jeden klucz ,jak sie cos popsuje to wolalbym nie otwierac auta cegla :wallbash:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pilotami to jest powazny problem od danego modelu alarmu nie mozna zastosowac innego (probowalem). na twoim miejscu zakupil bym nowy alarm, na niemieckim ebay-u sa fajne alarmy ze scyzorykiem i grotem do modelu b5 AH gotowe do dociecia. dostaniesz dwa kluczyki z pilotami, to rozwiaze twoj problem z alarmem i brakiem drugiego kluczyka. tu masz link to jednek takiej aukcji. tu masz sklep jednego kolesia z alarmami http://stores.ebay.de/inca-pro. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki akurat mam rodzinke w niemcach to polowa sukcesu

:notworthy:[br]Dopisany: 03 Styczeń 2008, 23:45 _________________________________________________no patrzylem na niemieckim ebayu i angielski wychodzi mnie taniej nawet z przesylka, ale ja myslalem o dopasowaniu pilota do oryginalnego alarmu jaki jest w audi w standarcie, to nie jest nowo instalowany, tylko standartowy . Kupienie i zainstalowanie alarmu przez fachowca bedzie jakkolwiek drozsze od dopasowania pilota do istniejacego alarmu nawet przeze mnie, mam vaga,kabel, i przymierzam sie do tego ale musze miec pewnosc ze to zrobie,np. ktos mi powie "w moim audi zrobilem tak i tak"dziala...kiedys pytalem goscia na gg i powiedzial mi ze robil tak ale probowal tylko z pilotami od audi i nie wie czy mozna z innymi.Jesli masz standardowy montowany w :audi: to ok,ale jesli nie wiesz co masz no to moze to jest powod czemu nie mogles dopasowac ,napisz mi prosze cos wiecej na temat twojego alarmu,bo kupno nowego alarmu to ostatecznosc,bo ile frajdy sprawi zrobienie czegos co niektorzy uwazaja za niemozliwe,pozdrawiam i czekam na odpowiedz,z gory dzieki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, z moim alarmem to jest strasznie nie porozumienie, alarm wyprodukowala firma cobra, pilot jest w ksztalcie takiej banki jak jest w logo petrochemii plockie :P mod. 7777. to jest taki standardowy alarm z obsluga centralnego zamka i domykania szyb. zlodzieje maja na niego sposoby i to bardzo niewyszukane, syrena w bagazniku to powazna wada (dla mnie) prawie jej nie slychac. dlatego jakbym tylko mogl to byl go zmienil np, na ten ktorego link Ci podalem! ale nasz Audiczki w Uk to juz nie jest zaden rarytas dla zlodzieja :D:a4fan: jezeli masz podobny alarm to napewno rozpoznasz go po opisie pilota. jak chcesz fotke to zapraszam Tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/580cefa7c845a0a9.html :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki klucz jak jest na zdjeciu ten z przyciskiem i dioda,ja dzisiaj montowalem radio i jak na zlosc padl mi alarm,tzn radio gra ,pamiec jest ale nie blyskaja kierunki i nie otwiera sie przy odblokowaniu szyber razem z oknami :rant:,u mnie troche padalo wiec siedzialem w auci z kompem ,central dziala ,ale czy alarm dziala nie wiem ,mam cicha nadzieje ze to tylko zwara przy instalacji radia i bezpiecznik sie tylko zjaral,jak nie to czeka mnie instalacja nowego alarmu,to to zaczyna rozwiewac watpliwosci co to pilota :Dmniej roboty przy jednym-.....wiecej przy drugim

a czy auto to rarytas ,no wiesz bez kompa tym autem nie odjedziesz ,bo kazdy alarm mozna obejsc,tylko trzeba wiedziec jak

ale nie chce zeby mi ktos srubokretem otworzyl drzwi i zabral telefon ,bo go zapomnialem...jesli jest alarm to przynajmniej zawyje na chwile :gwizdanie:pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię troche stary temat ale mam problem zalało mi pompke i syrene ale juz działa :)

piloty mi sie rozkodowały i niemoge wogole ich zaprogramować na zaden z powyższych sposobow!tylko otwieraie i zamykanie z kluczyka mi działa baterie wymienione ale nadal lipa.posiadam tylko 2 kluczyki bez plastikowego wiec pinu do loginu niemam.

Poradzcie cos na moj problemik nie jeden taki rozwiązaliście wiec mam nadzieję ze nie bedzie problemu z moim.

próbowałem oczywiście z tej strony tez ale nic a nic nie dizała http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wszystko dziala normalnie z klucza ,to obstawialbym na uszkodzona centralke moze i ona byla zalana,padl modol sterowania radiowego ,to moje przypuszczenia,albo cos po prostu nie laczy,sprawdz kostki od alarmu,odepnij,przeczysc,podociskaj,moze zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie tak jak mowisz zobaczymy czy zadziała dzięki za odpowiedz i coś mi esie wydaje jesli jest ten modół radiowy to tak tez obstawie poszukam gdzies moze jakiejs uszkodzonej i przełoże sama elektronikę to zobaczymy czy zadziała.mam nadzieje ze to nic bardziej poważnego niz wymiana tylko pompki centralnego.[br]Dopisany: 04 Marzec 2008, 23:01 _________________________________________________kostki posprawdzane i wyczyszczone nic specjalnego nie znalazłem wiec chyba padł moduł sterowania radiowego czy on sie znajduje rozniez w pompce?? czy gdzies indziej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/1998/218/57/2636100/

tu masz schemat ori alarmu, w bagazniku,pod syrenka masz centralke,ale moze tez byc w drzwiach kierowcy albo pod kiera,szukaj czegos , co przypomina paczke papierosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomce.

sprawdzilem,wystepuje razem z pompka c.zamka, polaczony z modolem komfortu

tak, jak pisze GregorAGK

jesli miales zalana pompke ,to juz wiesz co sie stalo z modolem zdalnego sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jocker.

pomóz bo mam ten sam alarm cobra z oddzielnym pilotem w bańce. Mam tylko jeden kluczy zapłonowy z imo. Jak moge zaprogramowac pilota? PO wyjęciu bateryjki przestał działac. Centralny działa - spokojnie można otworzyc drzwi kluczykiem. pomóz, albo kto inny z klubowiczów jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...