Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] DRL Led L shape ala Mercedes


szuwx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spodobały mi się ledy drl ala mercedes tzw. L shape. Orginałki w Pl koszt ok 1-1,5k. Znalazłem na alibabie coś podobnego http://www.alibaba.com/product-gs/385596503/L_shape_aluminium_material_led_DRL.html dostępny jest kolor czarny i srebrny, tylko nie wiem jak z żywotnością czegoś takiego. Niestety koszt wysyłki do pl jest dość drogi i szukam kilku osób do wspólnego zakupu.Ceny jakie dostałem to 120,5$ za 5szt i 218$ za 10szt z przesyłką. Do tego trzeba doliczyć kilka groszy prowizji dla paypal. Chyba że ktoś znajdzie tańsze albo ktoś wie gdzie w pl można kupić?Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę sie pod temat

Ostatnio znalazłem dedykowany model drl dla a4 b6 wraz z kratkami

koszt około 92$ za min 5kpl.

led1.jpg

Cena atrakcyjna w stosunku do oferowanego produktu przez Dectana

Nie wymaga rezania w zderzaku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem swego czasu ledy DRL i ....najlepszym rozwiązaniem jest http://allegro.pl/swiatla-dzienne-regulator-swiatel-dziennych-sd-2-i1510942751.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu szukałem podobnego rozwiązania.

Czytałem tez o kilku negatywnych opiniach dotyczących podobnego urządzenia (krótka trwałość).

Czytając opis na allegro wnioskuje że aktualna wersja została poprawiona.

Jak długo opisane urządzenie jest zainstalowane u ciebie?

Czy podzielisz sie schemacikiem podpiecia w instalację?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podobają się ledy w mercu, proste wyglądają średnio, nie chcę żadnych tam układów obniżających napięcie(ciekawe czy to zabangla z zenonami). Jedyne co mogłoby lepiej wyglądać to ledy w oryginalnej lampie ale to chyba niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szuwx.

układ SD-2 obniżający napięcie podpinasz pod zasilanie żarówek wspomagających prace xenonów (żarówka znajduje sie w reflektorze razem z żarówką postojową).

w układ palnika Xenonu nie ingerujesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem pod maską tak jak w instrukcji,wpiąłem się bezpośrednio do lamp na forum montowali przy skrzynce bezpieczników,używam dopiero 3 m-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu czasu zastanawiam się nad instalacją DRLów z alegro ale nie wiedziałem jednak ze jest az taka rozpiętość cenowa:

-najtansze < 50 zł

-najdrozsze >500zł

http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-dzienne-automat-e4-rl-drl-i1890131701.html

http://allegro.pl/philips-swiatla-dzienne-daylight-8-led-drl-wawa-i1867878994.html

Jakie macie doświadczenia z trwałością takich zestawów ?

Nie chciał bym kupowac badziewia za 40zł i nacieszyc sie nimi 2 tyg :( z drogiej strony nie chciałbym tez bez sensu przeplacac. Jak mozecie to pochwalcie się doświadczeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem pod maską tak jak w instrukcji,wpiąłem się bezpośrednio do lamp na forum montowali przy skrzynce bezpieczników,używam dopiero 3 m-ce

Uzywam tego modulu ponad dwa lata i smiga bez problemow.znam chlopaka u ktorego ten modul dziala juz piec latek wiec polecam!!![br]Dopisany: 27 Październik 2011, 23:00_________________________________________________

Witam, od jakiegoś czasu czasu zastanawiam się nad instalacją DRLów z alegro ale nie wiedziałem jednak ze jest az taka rozpiętość cenowa:

-najtansze < 50 zł

-najdrozsze >500zł

http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-dzienne-automat-e4-rl-drl-i1890131701.html

http://allegro.pl/philips-swiatla-dzienne-daylight-8-led-drl-wawa-i1867878994.html

Jakie macie doświadczenia z trwałością takich zestawów ?

Nie chciał bym kupowac badziewia za 40zł i nacieszyc sie nimi 2 tyg :( z drogiej strony nie chciałbym tez bez sensu przeplacac. Jak mozecie to pochwalcie się doświadczeniami.

Pozdrawiam

Jesli bardzo sie upierasz przy diodach co dla mnie jest raczej kiepskim pomyslem to proponuje kupowac jakies firmowe zestawy bo niestety te tansze moga szybko sie wykonczyc.A juz napewno jakis misiaczek zapyta o atest itp :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem dzialanie tego wynalazku:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-regulator-swiatel-dziennych-sd-2-i1907727753.html

Z opisu wynika ze:

- zapala swiatla (drogowe/dlugie) przy kazdym uruchomieniu silnika, a zeby nie oslepiac podaje im 40%-60% mocy

- rozumiem ze tylne swiatla sa w tym momencie wylaczone tak ?

- i w momencie kiedy zechcemy w nocy skorzystac z swiatel (drogowych/dlugich) to nie beda one swiecily na 40% mocy tylko na 100% bo urzadzenie przestaje dzialac w momencie wlaczenia swiatel (mijania/krotkich)

Czy tak to mniej wiecej dziala ?

Ps

A tak konkretnie to myslałem o czyms takim :

http://allegro.pl/audi-swiatla-dzienne-dziennej-jazdy-led-samsung-i1903200455.html?source=oo

-czemu twierdzisz ze takie LEDy to kiepski pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad światłami do jazdy dziennej i za 170-250 zł można już coś sensownego znaleźć z samsunga lub philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak napisales kolego strzeha swiatla dzienne na module sd-2 dzialaja tak ze po odpaleniu silnika zapalaja sie automatycznie nawet gdy wlacznik swiatel jest w pozycji 0.

Jesli bedziesz mial potrzebe mrugnac swiatlami to normalnie ciagniesz za manete i swieca na 100%.

W momencie wlaczenia swiatel mijania swiatla dzienne gasna. :hi:[br]Dopisany: 28 Listopad 2011, 19:34_________________________________________________Swiatla tylne w momencie dzialania siatel dziennych nie swieca.[br]Dopisany: 28 Listopad 2011, 19:36_________________________________________________Jesli chodzi o ledy to poprostu mysle ze mniej ingeruje sie w wyglad auta i nie trzeba dokladac dodatkowych lampek.

Swiatla dzienne sd-2 wygladaja jak w swiatelka b7.

Moze mam pewne uprzedzenie do ledow ze wzgledu na takich co zakladaja diody na metry potem sie im to odkleja i jedzie taki mistrz i macha diodami :polew:

Oczywiscie Twoja propozycja nie wiaze sie z klejeniem paskow led dlatego jesli bardziej Tobie podobaja sie ledy to ok.

Najwazniejsze zeby Tobie sie podobalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad światłami do jazdy dziennej i za 170-250 zł można już coś sensownego znaleźć z samsunga lub philipsa.

Kolesie wykorzystując te lampy:

drl20504.th.jpg

Wyrezali coś takiego:

dsc04694g.th.jpg dsc04700e.th.jpg

Można popracować nad szczegółami ale ogólnie .... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już chcecie światła DRL to tylko w reflektorach, wszystkie dodatkowe lampki w zderzaku to porażka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już chcecie światła DRL to tylko w reflektorach, wszystkie dodatkowe lampki w zderzaku to porażka :facepalm:

Moje zdanie jest podobne,a chcialem zeby ledy były w lampach na wzor nowej A6 to troche sie pobawilem i oto efekt:

dsc00016an.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest podobne,a chcialem zeby ledy były w lampach na wzor nowej A6 to troche sie pobawilem i oto efekt:

dsc00016an.th.jpg

Możesz w dziale "Warsztat" opisać z czego i jak to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest podobne,a chcialem zeby ledy były w lampach na wzor nowej A6 to troche sie pobawilem i oto efekt:

dsc00016an.th.jpg

Możesz w dziale "Warsztat" opisać z czego i jak to zrobiłeś?

Jakby to zrobil na swoim aucie to by wrzucil na warsztat ale to jawne walenie w ch.... chlopak sie zabawil w photoshpie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim aucie, by tego nie zrobić, wirtualnym czy realnym i tak jest to wiocha na maksa. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim aucie, by tego nie zrobić, wirtualnym czy realnym i tak jest to wiocha na maksa. :thumbdown:

Te ze sklepu przykrecone do kratki sa napewno lepsze niz moja wiocha :polew:

Lampy są realne,a nie zrobione w jakims fotoshopie,poprostu nie było czasu na fotorelacje podczas prac,dlatego nie zamieszczam zadnego opisu w warsztacie,przy następnych pracach spróbuje zrobic pare fotek i to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Lampy są realne,a nie zrobione w jakims fotoshopie,poprostu nie było czasu na fotorelacje podczas prac,dlatego nie zamieszczam zadnego opisu w warsztacie,przy następnych pracach spróbuje zrobic pare fotek i to opisać.

Mógłbyś przynajmniej zrobić kilka zbliżeń, napisać skąd miałeś te diody. Bo efekt mi się spodobał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...