Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek paliwa - problem z identyfikacją miejsca


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem wycieki paliwa pod silnikiem. Odkręciłem górną osłonę silnika lecz nie pomogło to zidentyfikować konkretnego miejsca wycieku. Cała prawa część silnika wraz z pompą paliwa jest tłusta.

Prośba o podpowiedź skąd najczęściej pojawiają się takie wycieki oraz co zrobić aby znaleźć powód wycieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pompa wtryskowa jest tłusta to pewnie ona cieknie? Dużo leci. Wytrzyj wszystko do sucha, odpal i patrz gdzie leci. Może dojrzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tez miałem taki problem, nie było wiadomo gdzie ucieka, podjechałem do mechanika on poradził najpierw wymyć silnik. Podjechałem na myjnie i za 20zl ładnie wszystko wymyli, na drugi dzień podjechałem znów do mechanika, macha do góry wytarliśmy wszystko do sucha, odpaliliśmy i po 5min było widać ładnie gdzie paliwo spier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mailem wyciek ropki + oleju, okazalo sie ze rurka odmy przepuszczala przy silniku ulamana plastikowa obrecz (110zl ASO), kupilem preparat do mycia silnikow K2 za 10zl umylem i wszystko widac gdzie cos sie zbiera a ropka mi ciekla z jednego z tych czterech wezykow z pompy wtryskowej, ale w lato a teraz jak chcialem wszystko zrobic to na zlosc nie leci z pompy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam ten sam problem paliwko ucieka co nie miara :no: ale u mnie leje pompa także jeśli przyjrzeć się lepiej to widać że puścił oring od pompy. Na szczęście jutro jadę do pompiarza który krzykną sobie 400 zł za uszczelnienie :wallbash: ale cóż zrobić. Spalanie aktualnie sięga 15L :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam ten sam problem paliwko ucieka co nie miara :no: ale u mnie leje pompa także jeśli przyjrzeć się lepiej to widać że puścił oring od pompy. Na szczęście jutro jadę do pompiarza który krzykną sobie 400 zł za uszczelnienie :wallbash: ale cóż zrobić. Spalanie aktualnie sięga 15L :decayed:

To w Wawie policzyli mi 350, a zrobiłem za 150 u kolesią z innego forum - 30 minut roboty, ale trzeba VAGa i coś tam poustawiać.

Szukaj poprzez forum nasze, czy golfa, passata itd.

Uszczelki pompy to normalne zjawiskow w 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam ten sam problem paliwko ucieka co nie miara :no: ale u mnie leje pompa także jeśli przyjrzeć się lepiej to widać że puścił oring od pompy. Na szczęście jutro jadę do pompiarza który krzykną sobie 400 zł za uszczelnienie :wallbash: ale cóż zrobić. Spalanie aktualnie sięga 15L :decayed:

To w Wawie policzyli mi 350, a zrobiłem za 150 u kolesią z innego forum - 30 minut roboty, ale trzeba VAGa i coś tam poustawiać.

Szukaj poprzez forum nasze, czy golfa, passata itd.

Uszczelki pompy to normalne zjawiskow w 1.9.

W Warszawie zrobiłeś za 150zł? Czy możesz przesłać jakieś namiary na priva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ehhh niestety jestem kolejnym nieszczęśnikiem który ma problem z wyciekiem z pompy :(

Czy jest ktoś może z okolic Lublina i może mi z czystym sumieniem polecić pompiarza który nie zdziera tak jak w Nowym Sączu? Dodam że jestem nieco laikiem w silnikowym szperaniu i nie chciałbym pchać łap w coś co mogę spieprzyć :/

Z góry dzięki, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie ucieka z pompy jeśli spod dekla na górze to groszowe sprawy i sobie sam wymienisz.Jeśli niżej to koszt 150 zł u speca kolega wczoraj uszczelniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja już po remoncie pompy. wymieniona Ośka, Tulejka, i oring. A co najlepsze to się dowiedziałem że leje gdzieś spod jakiegoś zaworka elektrycznego (WTF???) tak czy tak skroił mnie 380 zł :kox: 20 złotych spuścił :decayed: i powiedział że do tego był potrzebny VAG bo jakieś ustawienia musiał zrobić. ale powiem szczerze że zrobiłem od wtorku jakieś 100 km. po mieście i spalanie zdecydowanie spadło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...