Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zacinający się centralny zamek


wicior123

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od niedawna mam nastepujacy problem: gdy zamykam moje a4 1 na 10 razy nie łapie mi centralny wtedy zamykaja sie tylko dzwi w które wsadziłem kluczyk nie raz to samo dzieje sie przy otwieraniu z tym ze gdy otworze dzwi to jest ok - poprostu odblokowuje sie. co to moze byc? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa centralnego, ale to juz bylo na forum przerabiane :wink:

nie chodzi o to ze jest popsuta, tylko lutownice w reke i przelutowac, prawdopodobnie popekane luty na plycie w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się to zrobić, szkoda kasy:( Pompę masz po stronie pasażera za tylnim błotnikiem pod wykładziną w takiej miękkiej obydowie. Posłuchaj czy ona wydaje jakieś odgłosy jak otwierasz i zamykasz niunię i daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo co u kolegi wicior123 Też jak otworzę drzwi kierowcy, to odblokowuje mi całą resztę. Ale moim zdaniem to coś w drzwiach ,bo jak po nieudanej akcji otwarcia, przekręcę kluczyk w drzwiach u pasażera to też się odblokowuje cała reszta i otwieranie drzwi już nie jest potrzebne. ??? Chyba, że jakieś styki w pompce od tych najczęściej używanych zamków padają. Ktoś z tym już walczył? I z jakim efektem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tak mam że mi się zacina centralny a po otwarciu moich drzwi otwierają sie pozostałe. Gdzie szukać płytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę z elementami drukowanymi znajdziesz przy pompce ( za tylnym nadkolem po stronie pasażera ) rozumiem, że zamek centralny odblokowuje się wtedy gdy normalnie przekręcisz kluczyk i otworzysz drzwi kierowcy już klamką prawda??

Czasami problem tkwi w zamku w drzwiach. Jeśli pęknie lub obluzuje się obudowa plastikowa to wtedy odpowiednie blaszki, które przesuwają się a zależności od zamknięcia lub otwarcia drzwi, przekręcenia kluczyka, nie mogą przełączyć odpowiednich przełączników i wtedy może być taka sytuacja że np. otwierają się tylko te drzwi, w których przekręciło się kluczyk. W takiej sytuacji drugie drzwi powinny działać prawidłowo ;) No chyba, że mamy takiego pecha, że w drugich drzwiach mamy do czynienia z podobnym uszkodzeniem ;)

Jak chcesz to mogę postarać się poszukać jakiś schemat bo w tej chwili nie pamiętam w jakich stanach miały być styki w drzwiach. Jak to znasz to zawsze możesz zasymulować otwarcie, zamknięcie, przekręcenie kluczyka w lewo i prawo za pomocą zwierania odpowiednich pinów i wtedy już dokładnie wiesz gdzie szukać ;)

Daj znać czy coś znalazłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...