Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gainery,kreatyna cuda wianki? ktoś ma o tym pojęcie ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chciałbym troche przytyć bo u mnie w wagą ciała to tak katalogowo a jakoś źle sie z tym czuje :afro:. Ma ktos pojęcie o tym wszystkim ? Patrzyłem na allegro gainery itp . ale nie wiem co wybrać , ile i za ile :mysli:

Pakować mi sie tez nie chce , mowa o basenie i lekkich godzinnych ćwiczeniach dzienne . Brać jakieś wspomagacze - kreatyny itp . ?

To takie postanowienia noworoczne :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie brał bym żadnych wspomagaczy (tzn. odżywek, kreatyn i innych tego typu). Niby piszą że to jest zdrowe i nie szkodzi na nic. To nie prawda, są to środki sztucznie wyprodukowane i zawierają dużo chemii. Ja też chciałem trochę przytyć, ćwiczyć mi się nie chce, ale jak poczytałem o tych środkach to wole nie brać. Doszedłem do wniosku że trzeba dużo jeść, ale nie wszystko naraz tylko odpowiednia dieta co by ci w brzuszek nie poszło i po jakimś czasie zobaczysz jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak kolega ma uboga diete to bialko,gainer jest w sam raz na uzupelnienie tego co sie nie zje... ja cwicze juz troszke czasu i wiem ze bez prawidlowego odzywiania efekty beda marne...

Primo- to systematyczne cwiczenie i dobre odzywianie :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Kreatyna wiąże wodę w organiźmie więc prawdziwej masy tym nie zrobisz ;)

A co do Gainerów i tym podobnych rzeczy to hmmm....

Mam kolegę który trochę w tym siedzi. Nie bierze "koksu" tylko właśnie odzywki białkowe i dużo ćwiczy.

Efekty ma za***iste ale jak zrobił sobie ostatnio badania krwi i próby wąrobowe to się przestaszył bo wątrobą wisi mu od tego szitu na włosku.

To jest chemia, a chemia ma zawsze oprócz pozytywnych skutków wiele negatywnych.

Jeśli nie chcesz robić tego profesjonalnie to proponuje Ci ułożyć sobie dobrą dietę wysokobiałkowa (mniej węglowodanów)

Najlepiej idz z tym do jakieoś dietetyka bo z białkiem nie na też co przesadzać ze wzgledu na nerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaha . Dzieki koledzy :th: Przewertuje te fora na dobry poczatek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czasami nawet koxy nic nie dają!! kumpel chciał się zrobic na karka wziął 2 rozpiski-osobisty trener i ni h*ja przytył może ze 3kg. ma 190 cm wzrostu i nic na nim tej masy nie było widać!! poprostu jest nie modyfikowany hyhyhyhy. wszystko zależy od budowy ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cienkiego trenera mial albo sie nie przykladal.... ( nie wierze w takie cos ze ktos jest slabo modyfikowalny ;] )

ciekaw jestem jaki mu obliczyl bilans bialkowy ( aby tyc potrzeba 2.2g bialka przynajmniej dziennie na kilogram ciala, do tego dochodza weglowodany przed treningiem bialko po i tluszcze w odpowiedniej ilosci )

ja zaczynajac cwiczyc wazylem 62 kg ( 2 lata temu )

po poltora roku wazylem 87kg ( czyli przytylem 25kg ) troche zalany bylem wtedy

teraz bije do masy 90kg ale przy rzezbie :)

wszystko rozpisywalems sobie zawsze sam .... cwiczylem najpierw na silowni w domu .... teraz juz na normlanej.

(od 3 lat nie pije %, nigdy nie palilem fajek... jem zdrowo, dbam o diete) ale jak sie che to mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest ciezko przytyć 2 Kg , a co mowić o 20 kg :rolleyes:

Moj patent to żryć co pod rece wpadnie [jadalnego] , albo przepisy z Men's Health :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman oblicz sobie

czy dziennie spozywasz 2.2 g bialka ( lub lepiej wiecej ) na 1 kg masy ciala...

bo np jesli opchasz sie produktami "biednymi" w bialko to nie przytyjesz ....

podam ci dla przykladu co dzis jadlem

sniadanie.

Kanapki z kurczakiem i ogorkiem

Woreczek Ryzu z truskawkami

Obiad ( kurczak/buraki/kasza/kapusta kiszona i pieczarki )

zaraz znowu woreczek ryzu tym razem z mlekiem i cukrem i rodzynkami ( bogaty posilek w weglowodany a jak wiadomo weglowodany to energia )

po tym posilku ide na silownie

a po silownie cos z duza iloscia bialka

moze jajka, albo spaghetti

i potem na kolacje znowu jakas buleczka z kurczakiem albo z warzywami zeby dostarczyc tez witamin.

Ogolnie najlepsza zasada jest taka

przed wysilkiem dostarczyc duzo weglowodanow a po wysilku fizyczynym duzo bialka

( weglowodany odzywki typu carbo, bialko - najlepsze odzywki to isolat bialkowy ktory ma sam w sobie duza ilosc bialka dobrze przyswajalnego )

ps. a no i wez tez pod uwage to ze np jesli lubisz piwo to alkohol scina bialko jak wiadomo :)

ogolnie oprzyj posilki na produktach typu:

ryz, kasza, makaron ( wzbogacone o rozne dodatki )

+ jakas odzywka

i mysle ze uda ci sie przytyc :)

ps. i polecam rozne serki wiejskie ( takie biale co sa w kubeczkach ) maja duzo bialka

oraz tunczyki w puszczce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak_zg

Fajki rzucam :decayed: Alko to jakoś sporadycznie tak pije , vodki mało [okazyjnie ..aczkolwiek 1 L Finlandi Lemon kisi sie na parapecie :polew: + 1L airkoniaku + 1L Vina ... :polew: ] browar to tez od czasu do czasu ..wino za to lubie :dance:

widomoo preocentów to raczej nie wyklucze ale ograniczać sie mozna .

Wiesz jakoś nie mam przekonania do tych odżywek , nie wiem czy mi wątroba nie zawiśnie na gumie do żucia po 2 latach .

Z szamy to wcinam :oliwki zielone, ziemniaki pod kazda postacia :dance:, śledzie w śmietanie :drool: , tuńczyka z kukurydzą+papryczka , duzo ryżu i często z mlekiem , makarony + jakies tam pesto lub sos do spagetti i duzo uzywam oleju z oliwek , serki wiejskie z Piątnicy uskuteczniam itp. :kox: :kox:

I ni uja ... masa jak byk stoi 74 ..po jakimś czasie 73 ... 75 to maź co wazyłem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajki rzucam :decayed: Alko to jakoś sporadycznie tak pije , vodki mało [okazyjnie ..aczkolwiek 1 L Finlandi Lemon kisi sie na parapecie :polew: + 1L airkoniaku + 1L Vina ... :polew: ] browar to tez od czasu do czasu ..wino za to lubie :dance:

hahaha no to rzeczywiscie malo :D mi bo to starczylo na pare lat :polew:

Wiesz jakoś nie mam przekonania do tych odżywek , nie wiem czy mi wątroba nie zawiśnie na gumie do żucia po 2 latach .

nie boj sie odzywek tam nie masz tak naprawde nic szkodliwego

nie rozumiem tych co mowia ze to sama chemia ....

a dziesiejsze jedzenie jakie jest ? ze niby naturalne ?

bialko, weglowodany + witaminy ( na kazdej masz napisany sklad ) nie ma zadnych emulgulatorow ktore znajduja sie w coca coli i innych produktach,

odzywki sa napewno zdrowsze niz jedzenie w proszku ( rozne sosy kupowane i robione z proszku itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest ciezko przytyć 2 Kg , a co mowić o 20 kg :rolleyes:

ja przytyłem w półtora miesiąca 14 kg :kox:

tylko dieta i trening :thumbup:[br]Dopisany: 15 Grudzień 2007, 18:24 _________________________________________________

odzywki sa napewno zdrowsze niz jedzenie w proszku ( rozne sosy kupowane i robione z proszku itp. )

dokładnie, są osoby które siedzą na odżywkach latami i cieszą się bardzo dobrym zdrowiem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boj sie odzywek tam nie masz tak naprawde nic szkodliwego

nie rozumiem tych co mowia ze to sama chemia ....

a dziesiejsze jedzenie jakie jest ? ze niby naturalne ?

W sumie masz racje jedzenia to też chemia, ale po co dostarczać jej coraz więcej organizmowi, lepiej jeść coraz mniej rzeczy kupnych, a w miarę dostępności starać się jeść zdrowe normalne jedzenie, jak np. swojskie wyroby mięsne itp.

Wiem że teraz jest ciężko o takie jedzenie, ale tak samo jak się kupuje odżywki tak samo można się postarać kupić czy robić samemu.

Może mi łatwiej powiedzieć bo mam rodzinę na wsi, ale myślę że jakoś można sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje jedzenia to też chemia, ale po co dostarczać jej coraz więcej organizmowi, lepiej jeść coraz mniej rzeczy kupnych, a w miarę dostępności starać się jeść zdrowe normalne jedzenie, jak np. swojskie wyroby mięsne itp.

ale odżywki stosuje się tylko jako uzupełnienie diety, np jak wiem, że za mało białka dzisiaj miałem, pije koktail wysokobiałkowy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze odzywki to wszystko ulatwiaja....

jesli ktos jest zabiegany to odzywki to zbawienie dla niego

w dodatku maja sporo wiecej wartosci odzywczych niz zwykle jedzenie

kiedys mialem super przepis na placek z jajek ale zgubilem

tylko pamietam ze do tego sie dodwalo banany + cukier

I jakos tam zapiekalo :)

mega duzo bialka bylo w 100gramach tego ( to taka wlasna odzywka )

a zawsze mozna robic swoje np. miksujac banana z mlekiem i cukrem .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogolnie izolaty bialka sa dobre bo maja duzo dobrzewchlanialnego bialka :)

rob mowisz ze przytyles 15kg w poltora miecha na diecie i treningu tylko tak ?

a ile wazyles wczesniej i ile masz cm ? a ile po przytyciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...