Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Buczenie podczas jazdy


zbylo22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 dni pod maską zaczeło mi świszczeć(wyć) objawia sie to najwyrazniej na 1 biegu i z kazdym nastepnym biegiem nie jest juz tak wyrazne ale słychać....dziwiek wystepuje cały czas podczas jazdy bez znaczenia czy skrecam czy nie, im wyzsze obroty tym bardziej wyrazny świst.....rozrzad robiony kompletny,pompa wody nowa, wszystkie paski nowe......dzwiek jest w okolicy alternatora najwyrazniejszy wiec pojechalem go zrobic z mysla ze to on.....wymienilem łożyska,szczotki i dalej zadnej poprawy....po zbadaniu z mechanikiem wskazuje na to ze dzwiek pochodzi z pompy wspomagania......sprzegło raczej chyba odpada.... czy ktos mial cos podobnego? jesli to pompa to czy wymiana płynu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniałem....ale chyba to zrobie....[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 20:01_________________________________________________Jestem po wymianie płynu wspomagania i zadnej poprawy wrecz buczenie jest bardziej wyrazne....a to link do filmiku z moim przypadkiem... Pompa wspomagania Audi A4 B5

....czy wymiana pompy jest nieunikniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, identyczny dźwięk. Pompa do wymiany - nie kupuj zamiennika, podziała tydzień lub krócej - przetestowałem i kupiłem oryginał ale mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyło łożysko wiskozy, dźwięk podobny tylko trochę cichszy, też w poszukiwaniu przyczyny wymieniłem łożysk alternatora i zamierzałem dobrać się do pompy, ale na szczęście wyczytałem na forum że to łożysko. Może je też sprawdź przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczała 3 miesiące po wymianie rozrządu mimo wymienionego płynu wspomagania.Teraz od miesiąca przestała i nie wiem sam co o tym myśleć.Wspomaganie działa bez zarzutów.Samo się naprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy to pompa czy wąż wysokiego cisnienia.....? jak to zdiagnozowac dokladnie , czy sa jakies charakterystyczne objawy dla obu tych rzeczy......w piatek jade do serwisu Audi zobaczymy co mi powiedza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początku sprawdzić łożysko wiskozy. Przerabiałem ten problem u siebie w b5 i okazało się że to ono wydawało podobny dźwięk. Jeśli chodzi o pompę jaki jest poziom płynu? Nigdy wcześniej pompa nie pracowała na sucho? Jeśli ilość płynu jest w normie to pompa (jeśli nie jest oczywiście uszkodzona) nie powinna pracować głośno bo nawet po dolewce płynu układ odpowietrzy się samoczynnie i pompa powinna pracować cicho. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...