Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Kamyk, takie puszeczki stawiane wewnątrz auta sobie daruj, nie warto. Nie dość że prawie nic nie dają bo tylko maskują smród, to jeszcze strasznie świnią tapicerki i tworzywa w środku, wszystko się później lepi :rant: Trzeba się wybrać do profesjonalisty, odgrzybianie we własnym zakresie też jest skuteczne pod warunkiem, że zaaplikujemy środek bezpośrednio na parownik, a jaki to będzie środek to już sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak pisalem zalałem preparatem wurth i do dzis spokoj.. mialem jeszcze jakis zapachowy to puscilem w kratki.. i 2 dni bylo smierdzaco bo nei uzywalem zbytnio klimy bo bylo zimno ale teraz jest elegancko :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... odgrzybianie we własnym zakresie też jest skuteczne pod warunkiem, że zaaplikujemy środek bezpośrednio na parownik, a jaki to będzie środek to już sprawa drugorzędna.

Jak kupisz jakiś zwykły np. polski to będzie śmierdziało szpitalem dwa tygodnie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem pianki CRC i elegancko jest. Wyciągnąłem półkę i bezpośrednio na parownik dawałem :) I teraz ładnie pachnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj użyłem PLAKa bezpośrednio na parownik, później w kratki nawiewów. Narazie czuc w aucie ten środek, wszytko musi się zapwene wywietrzyć. Dziś czytając o środkach znalazłem opinie że PLAK rozpuścił, stopił w niektórych autach gąbki bądź plaskiki od klapek nawiewów (Opel, Nissaan). Spotkał ktoś się z takim przypadkiem po zastosowaniu Plaka? Mam się zacząć bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam plak-a 2 razy w sezonie, akurat jedna puszka wystarcza i nie stwierdziłem takich problemów. Fakt, że ten zapach długo się utrzymuje, 2 tygodnie to jest norma ale mi osoiście to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem spokojniejszy. Dajesz tez plaka w nawiewy czy tylko na parownik? Potwierdzam że puszka starcza na 2 razy. Jeszcze jedno pytanko czy patrzyłeś kiedyś czy ten PLAK nie pozostawia przypadkiem jakiejś lepkiej substancji do której by się kleił kurz, czy wysycha bez śladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aplikuję tylko na parownik, raz kiedyś zaaplikowałem pianę w nawiewy i potem wszystko mi ciekło wylotami na nogi jak się piana zdezaktywowała. Nie sprawdzam co się dzieje z plakiem po wyschnięciu, w każdym razie kiedy zaglądam przy nastepnym odgrzybianiu to nic się nie lepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jak długo czuć ten preparat Würth po wpsikaniu go w kratki nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jak długo czuć ten preparat Würth po wpsikaniu go w kratki nawiewu?

Kilka godzin czuć spyrolem ... to największy plus tego preparatu ponieważ nie posiada jak inne tego typu preparaty zapachu np. kwiatów itp. który po jakimś czasie przechodzi w zapach podobny do szpitalnego ... nie aplikuj go do kratek tylko bezposrednio na parownik , według mnie dużo wydajniejszym i tańszym środkiem jest CRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jak długo czuć ten preparat Würth po wpsikaniu go w kratki nawiewu?

Kilka godzin czuć spyrolem ... to największy plus tego preparatu ponieważ nie posiada jak inne tego typu preparaty zapachu np. kwiatów itp. który po jakimś czasie przechodzi w zapach podobny do szpitalnego ... nie aplikuj go do kratek tylko bezposrednio na parownik , według mnie dużo wydajniejszym i tańszym środkiem jest CRC

Nie będzie lepszego efektu jak zaaplikuje ten środek na parownik i na kratki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepszego efektu jak zaaplikuje ten środek na parownik i na kratki?

Do kratek nic Ci to nie da ... ściągaj schowek i dawaj środek na parownik - to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepszego efektu jak zaaplikuje ten środek na parownik i na kratki?

Do kratek nic Ci to nie da ... ściągaj schowek i dawaj środek na parownik - to wystarczy

Aha ok no to tak zrobię mam nadzieję, że uda mi się dostać do tego parownika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok no to tak zrobię mam nadzieję, że uda mi się dostać do tego parownika :mysli:

Tu masz do [b5] http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/a4_b5_odgrzybianie_klimatyzacji-t10719.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pianki do klimy są tak do du...y że szkoda gadać ,po pierwsze to wszystko się lepi a po drugie szyby parują a po trzecie to nic nie daje :) lepiej jechać na Ozonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jechać na Ozonowanie

Ja z kolei twierdzę, że ozonowanie to jest zabawa nie dezynfekcja i nie działa, te ozonatory to są zabawki. Pianka czy inny środek dezynfekujący prawidłowo zaaplikowany działa na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jechać na Ozonowanie

Ja z kolei twierdzę, że ozonowanie to jest zabawa nie dezynfekcja i nie działa, te ozonatory to są zabawki. Pianka czy inny środek dezynfekujący prawidłowo zaaplikowany działa na pewno.

bawiłem się piankami w kilku autach i bawiłem się ozonowaniem w kilku autach i dla mnie lepsze jest ozonowanie ale jak Ty uwazasz że Tobie lepiej pasuje pianka więc spoko kazdy ma swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...