Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy to pilot do centralnego zamka


kesick

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sprowadziłem autko z Włoch i dostałem dwa kluczyki + pilocik. Centralny działa z kluczyka. W pilocie wymieniłem bateryjkę, ale pilot nie działa i zastanawiam się teraz czy on na pewno jest do centralnego?

image.jpg

image.jpg

Napis na kluczyku:

Przód - LASERLINE

Tył - member of SVEA, ASSOCIATED, COMPARTMENT, AND EECCOMMITTEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo :gwizdanie: też dostałem piloty które nie ragowały a centralny działał z kluczyka. Piloty były podobne do Twoich.

U mnie jest alarm dokładany z centralką i okazało się że pewnemu "makaranowi" podejrzewam alarm zaczął wariować i go wyłączył kluczykiem ( taki mały kluczyk który też dostałem przy zakupie). Pojechałem do elektryka, kumaty typ włączył mi alarm kluczykiem i znalazł usterke (stycznik w dzrzwiach który był uszkodzony i dawał sygnał że dzrzwi są ciągle otwarte) 10 zł :cool1: wymiana no i alarm i centralny śmigają z pilotów :good:

Czasami jak bateria pada to piloty trzeba jeszcze raz zakodować, opisu szukaj na forum bo napewno jest a ja nie chce Cie wprowadzić w błąd, może to akurat to a jak nie do podjedz do jakiegoś elektryka niech zobaczy o co kaman.

Jeśli jednak nie da się znalezc przyczyny i bedziesz potrzebował nowej centralki to odezwij się na priv a w dobrej cenie sprzedam Ci nówke sztuke którą kupiłem do swojego ale okazało się że nie potrzebnie bo starą dało się naprawić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi!

Też mam taki mały kluczyk. Na początku myślałem, że to do schowka, ale nie pasuje, więc pewnie jest do alarmu.

Tylko teraz pytanko gdzie znajduje się centralka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamka do tego kluczyka od alarmu musisz szukać najprawdopodobniej gdzieś pod maską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi!

Też mam taki mały kluczyk. Na początku myślałem, że to do schowka, ale nie pasuje, więc pewnie jest do alarmu.

Tylko teraz pytanko gdzie znajduje się centralka?

Tak kolego, otwierasz maskę i pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego będzie alarm, przynajmniej u mnie tak jest, wejście na kluczyk jest zabezpieczone zaślepką :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem centralkę alarmową i kluczyk faktycznie pasował. Alarm i centralny z kluczyka działają. Tylko się zastanawiam dlaczego centralka nie była uzbrojona?

W tej chwili jest tak, że działa jeden przycisk (zazbrojenie/rozbrojenie; otwarcie/zamkniecie drzwi). Przy naciśnięciu drugiego przycisku włącza się alarm (wyje klakson).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem centralkę alarmową i kluczyk faktycznie pasował. Alarm i centralny z kluczyka działają. Tylko się zastanawiam dlaczego centralka nie była uzbrojona?

W tej chwili jest tak, że działa jeden przycisk (zazbrojenie/rozbrojenie; otwarcie/zamkniecie drzwi). Przy naciśnięciu drugiego przycisku włącza się alarm (wyje klakson).

Kolego u mnie jest dokładnie tak samo :polew:

Wydaje mi się że mamy ten sam typ alarmu :naughty: chociaż ja mam inne piloty ale także jeden przycisk zamyka i otwiera drzwi i uzbraja alarm a drugi po wciśnięciu uruchamia sygnał alarmu. Troche to dziwne ale chyba "ten typ alarmu tak ma" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli alarm ma funkcję PANIC.

U mnie wszystko chodziło... do czasu. Niestety alarm zaczął się samoczynnie załączać (czasami po paru godzinach, czasami po kilkunastu sekundach od zazbrojenia). Nie wiem co może być przyczyną, ale teraz już wiem dlaczego alarm był wyłączony kluczykiem :(

Podłączyłem samochód VAGiem pod kompa i wyrzuciło mi sporo błędów. Ale po ich wykasowaniu nic więcej się nie pojawia - nawet po fałszywym załączeniu alarmu.

Nie wiem od czego zacząć - może ktoś ma jakieś schematy lub wie jak odłączyć alarm zostawiając samo załączanie centralnego zamka z kluczyka. Taka opcja byłaby dla mnie zadowalająca. Może ktoś robił podobna przeróbkę?

[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2011, 10:06_________________________________________________Centralka alarmowa wygląda tak:

DSC00732.jpg

Po jej rozkręceniu:

DSC00731.jpg

W tej chwili mam załączoną 2 i 4 na dip switch'u. Może wystarczy przestawić te przełączniki aby pozbyć się alarmu i zostawić centralny z pilota?

Może ktoś zna tą centralkę i może coś o niej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wcześniej pisałem że mam taki sam problem i ten sam typ alarmu, ale u mnie wszystko ładnie śmiga a kompletnie nie znam się na elektronice. Myślę że najlepiej podjechać do dobrego elektryka i on ogarnie temat za kilka zł. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...