Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Spalony wyświetlacz z FIS - u pomocy?


maciek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,,

jak w tytule mam wypalone dobrych kilka linii w wyświetlaczu przeszkadza mi to bo mam nawigację( mała-kleine navigation pomiedzy zegarami) czy ktoś sie orientuje gdzie to naprawić lub co z tym zrobić podobno nowy licznik w ASO 1800 zł

wszelkie porady mile widziane.

pozdrawiam

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego wyświetlacza raczej nie kupisz. Najlepiej wykręć licznik i sprawdź luty może są jakieś złe i przez to nie działa, posprawdzaj wszystkie ścieżki itp. A ten co masz to możesz poszukać na allegro ludzi którzy ogłaszają sie że naprawiają wyświetlacze samochodowe (kolega tak robił w Vectrze i działa). Jeśli on nie pomorze to pozostanie ci wymiana licznika, nie musi być z ASO, możesz kupić używke, tylko musi mieć kod immo, bo i ile pamiętam to jest on w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najdziwniejsze jest w tym wszystkim to,że czasami już jest tak kiepsko,że mało co widać,a za kilka dni na tym samym wyświetlaczu napisy są idealne- jak w nowym liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak juz jest z LCD pracującymi w trudnych warunkach. nawet zmiany temperatury moga miec wplyw na ujawnianie badz chowanie sie usterki.

sprawdz ceny lizcznikow a takze ew. ceny ich napraw. zeby sie nie okazalo ze dasz do naprawy za 2 miesiace problem znow sie pojawi. nawet jak gwarancje uwzglednia wydasz kase na przesylki. a problem moze nie zniknac. moze lepiej od razu pomyslec o zmianie na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje. Wyswietlacza sa tak wrazliwe,na zmiany temp. ,ze szkoda gadac. Przyklad z telefonem. Polecam polozyc na chwile na mrozie,a pozniej wejsc do menu. Chodzi, jak commodore 64. Co do problemu nie swiecacych linii. Nie sadze,zeby temp. miala tu jakies znaczenie, bo by po prostu swiecilo, nie swiecilo. No,a ze nie swieci, to sie cos zrypalo. Rozkrec, spojrz, czy tam wszystko laczy. Nic nie ryzykujesz,bo w sumie i tak Ci nie dziala. Jedyne co, to jak wykrecisz zegary, to nie pojedziesz nigdzie,bo immo nie pozwoli. (chyba :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy tych wyświetlaczy i problem polega na tym, że jak są zużyte to w wyższej temperaturze zanikają segmenty. Podgrzewałem punktowo wyśietlacz, a później go schładzałem, przy niskich temperaturach świeci ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co powiecie jak na moim FIS od jakiegos czasu mam zanikajace conajmniej 2 linie(czasami i wiecej) a jak robie test na vagu to swieca wszystkie tyle ze od lewego gornego rogu mam negatyw slonca i to dopiero jest ciekawe a i jeszcze po kilku testech troszke sie polepsza .Fakt temp gra tu duza role .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...