Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prosze o analize logów


ludwik166

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne te logi tzn nieczytelne. Sprawdz i wrzuc jeszcze raz. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka chyba trochę przekłamuje, spróbuj przepłukać.

Wrzuć 000 BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka jest ok, ale nie zaszkodzi wyczyścić kolektor ssący czy same siatki w przepłyce

w logach nie widać przyczyny telepania wiec to pewnie będzie dwumas do wymiany

możesz wymienić filtr paliwa, odpiąć kabelek impulsatora przy skrzyni biegów, przestanie działać licznik i zobaczyć czy tez będzie telepać

jak zapniesz impulsator możesz odpiąć kabelek wtrysku sterującego i też sprawdź czy nadal to samo, dokręć koła, pod silnikiem posprawdzaj wszystkie śruby, poduszki skrzyni i silnika+grzybek, plecionkę i wieszaki układu wydechowego, to tak dodatkowo bo według mnie dwumas się wysypał, ile km ma furka nalatane?

jakieś dziwnych odgłosów przy zmianie biegów nie ma? przy ruszaniu nie słychać basowego pukania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumase wymieniłem na nowa wtryski regenerowałem wymieniłem plecionkę wywaliłem kata zmieniłem wszystkie poduszki 4 oprócz grzybka filtra paliwa , powietrza wymieniony turbinę czyściłem. czyściłem nastawnik pompy wtryskowej na vagu brak błędów. wieszaki tłumika ok egr zaślepiałem. I dalej to samo telepie w tym zakresie jak dojdzie na 2tysobr to jest git jak ręka odjąć dziwnych odgłosów niema biegi wchodzą dobrze ma przelatane niby 230000tys [br]Dopisany: 21 Marzec 2011, 19:38_________________________________________________witam odpiąłem ta kostke od impulsatora i wydaje mi sie ze mniej szarpie wiec co teraz z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma dużo, czyszczenie nie gwarantuje poprawy jak sprężynki mając luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi dynamiczne od 1000obr tak zęby całe to telepeniem w logach było zawarte

odepnij jeszcze wtrysk sterujący i zobacz co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinałem wtrysk sterujący i miał muła i delikatnie poszarpywało a tylko delikatnie bo nie miał buta i momentu i dlatego tak się działo ze delikatnie szarpał jak odpiąłem wtyczkę od impulsatora to nie szarpało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę szarpanie ustaje, a logi nie wskazują na nieprawidłowe działanie nastawnika, to można go rozebrać i dokładnie obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzeć a co tam oglądać jak ja na tym nie znam widziałem jak mechanik to rozbierał robił to pierwszy raz po wyczyszczeniu nie było już słychać metalicznego dźwięku przy tym zakresie obrotów tak jak przed czyszczeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumase wymieniłem na nowa wtryski regenerowałem wymieniłem plecionkę wywaliłem kata zmieniłem wszystkie poduszki 4 oprócz grzybka filtra paliwa , powietrza wymieniony turbinę czyściłem. czyściłem nastawnik pompy wtryskowej na vagu brak błędów. wieszaki tłumika ok egr zaślepiałem. I dalej to samo telepie w tym zakresie jak dojdzie na 2tysobr to jest git jak ręka odjąć dziwnych odgłosów niema biegi wchodzą dobrze ma przelatane niby 230000tys [br]Dopisany: 21 Marzec 2011, 19:38_________________________________________________witam odpiąłem ta kostke od impulsatora i wydaje mi sie ze mniej szarpie wiec co teraz z tym zrobic

tu piszeż że wydaje ci się że mniej szarpie

Odpinałem wtrysk sterujący i miał muła i delikatnie poszarpywało a tylko delikatnie bo nie miał buta i momentu i dlatego tak się działo ze delikatnie szarpał jak odpiąłem wtyczkę od impulsatora to nie szarpało

a tu co innego, zdecyduj się bo z takim podejściem to źle skończysz, po co wymieniałeś tyle gratów w silniku, przy tym przebiegu nie ma prawa nic z tego co wymieniałeś paść, oo i dopiero teraz zauważyłem że wtryski regenerowałeś, na czym ta regeneracja polegała? zostały wymienione końcówki? opisz to dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy filtr paliwa jest dobrze zalozony w tym samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...