Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Przód kratka środkowa nawiewu


audi_wlodek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega alvaro montował oświetlenie w kratach:

Demontaż starych kratek[/b][/color]

- żadna z kratek nie jest nigdzie przykręcana - wszystkie zainstalowane są tylko na wcisk tak więc do wymontowania ich przydadzą nam się albo cieniutki śrubokręt albo (i to lepsze rozwiązanie) karty płatnicze lub inne "plastiki"

- kartę taką wciskamy między kratkę a deskę rozdzielczą , podważamy i ciągniemy

Sprawdzałem przed chwilą, bo też muszę kratę wymienić i faktyczne bardzo łatwo się to robi.

Podłożyłem śrubokręt na środku, u dołu i lekko podważyłem a potem na bokach i na na górze.

Problem mi sprawiła ta mała żółta wtyczka, ale podważyłem od dołu.

Oto foto:

Kratkas%20rodkowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu musisz wyjąć tą kratkę? Pytam bo ja mam dziwny problem z nią, mianowicie za poziomymi listewkami do regulacji "wysokości" powietrza są te pionowe i tu u mnie jedna a dokładniej ostatnia z prawej (w lewym nawiewie) tak jak by wyskoczyła z zaczepu i się nie porusza. Gdy ją przesunę śrubokrętem to słychać jakiś dziwny dźwięk ( nie wiem skąd) Ten dźwięk to tak jak by coś sie przestawiało w klimie całej. Miał ktos taki problem? Jak wyciągnę i uda się to naprawić to wrzucę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że muszę moją wymienić ale udało się naprawić. Problem był taki, że w lewej połówce nie chodziły wszystkie listewki poziome (przestawianie strumienia powietrza góra/dół). Okazało się, że brakowało tam drobnego "elementu" z tworzywa i sobie go dorobiłem (rzeźbiłem :naughty:). Jak ktoś by potrzebował to, mogę pokazać co i jak. Używki widziałem po 100 zeta.

No i wydaje mi się, że Ci ten przedmiotowy element, lub jego kawałek wpadł tam do środka. I chyba stąd ten hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usunąłem usterke. Okazało się ze gdy wciskałem odświeżacz w kratke, to zaczep popchną jeden listek od nawiewu i wypadł z prowadnicy. Wystarczyło go spowrotem wcisnąć w prowadnice i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przylacze sie do tematu bo ja rowniez mam problem ze srodkowa kratka.

A mianowicie jak ustawie lewa kratke tak aby wiala w dol to sama idzie w gore - nie zostaje w pozycji ku dole.

prawa strona (gora-dol) chodzi z wiekszym oporem niz lewa - rozebralem kratke ale wyglada wszystko OK nie wiem jak naprawic ta usterke...

dziekuje za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się to ostatnio przytrafiło, ot starość nie radość powyrabiało się i luzu dostało. Pewnie najlepiej wymienić będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2011 o 22:15, audi_wlodek napisał:

Witam klubowiczów,

mam pytanie:

Jak zdemontować środkową kratkę nawiewu w avancie

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Środkowa kratka w moim a4 b6 była rozwalona.  Zamówiłem inna używana w bdb stanie. Cena 100 PLN z przesyłką.  Wymiana zajęła minutę.  Kombinerki cienkie. Na uchwycie ich szmatka by nie było rys. Chwyt w środek. Lekkie szarpniecie i była na zewnątrz. Wypiecie kabla,zamiana kratek i nowa w konsole. Żadnych kart czy płaskich srobokretow. 3 min pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...