Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ciche stukanie po środku silnika i szumy z tylu silnika


notorious

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj dolewajac plynu chlodniczego na wlaczonym silniku.. przyłozylem ucho do silnika i z tylu słychac szum łancucha...czy on sie konczy czy tak ma byc??

dodatkowo po srodku na gorze slycyhac delikatne stuki.. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w umiarkowanym stopniu, to nie musisz sie przejmowac tym szumem - to ma do siebie łańcuch, że jest głośniejszy od paska. A co do stuków, to pewnie któraś szklanka się kończy. Jak sie rozklepie bardziej to zmienisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zbiera sie normalnie.. tylko tak mnie to zaciekawilo.. czy aby sie cos nie konczy.. a jak cos stuka to pewnie sie zuzylo juz i trzeba wymienic tylko co:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notorious pozwolisz ze podepne sie pod Twoj temat...

U mnie tez sluchac delikatusne cykanie (slyszalne z lewej strony stojac przy aucie, gdzies kolo filtra powietrza)

''Cyk cyk cyk...''

Nie zmienia sie wraz z obrotami czy temp silnika.

Mam powody do zmartwienia? Czas szykowac na cos kase? Tylko na co? :rolleyes:

Dodam ze nie wyczuwam zadnych zmian w osiagach czy spalaniu silnika...

Moze tak ma byc? Tylko oświećcie mnie co to tak cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło filtra moz byc zawór.. i on moze cykac.. ale u mnie ewidentnie w silniku po jego lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notorious nie wywołuj wilka z lasu bo wymiana twego napinacza kpl. to kosz rzędu 2tyś. :wallbash: podejrzewam że masz elektroniczny już bo ja mam i już wymieniałem ale moim zdaniem jeżeli nic się nie dzieje oprócz słyszalnego szumu to jest wszystko ok ale tych stuków bym nie lekceważył możesz mieć wyrobioną lub pękniętą szklankę lepiej to sprawdzić zanim dojdzie do tragedi .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo o tym nie dawno, zawór odpowietrzania zbiornika paliwa

czyli to nic strasznego i ''tak ma byc''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak otworze maske i przyloze ucho na 5cm od gornej pokrywy silnika to slychac... wiec chyba nie jest tragicznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notorious nie wywołuj wilka z lasu bo wymiana twego napinacza kpl. to kosz rzędu 2tyś. :wallbash: podejrzewam że masz elektroniczny już bo ja mam i już wymieniałem ale moim zdaniem jeżeli nic się nie dzieje oprócz słyszalnego szumu to jest wszystko ok ale tych stuków bym nie lekceważył możesz mieć wyrobioną lub pękniętą szklankę lepiej to sprawdzić zanim dojdzie do tragedi .Pozdrawiam

a jakie miałeś objawy (co się działo), że wymieniłeś napinacz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy ju znie rozumie

rozrzad jest z przadu łancuch z tylu silnika.. wiec o ktorym napinaczu mowisz ? ten z tylu komplet i napinacz kolo 500zl wychodzi.. wiec nie wiem czy jest taki drogi sprawdze jutro numer to si e dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste z przodu masz pasek rozrządu a z tyłu masz napinacz wałków rozrządu a co do ceny być może jeszcze masz starszy model silnika w co wątpię musisz zobaczyć z tyłu silnika czy do napinacza podpięta jest kostka jeżeli nie maż kostki to ok. mieścisz się w 5-stówkach

co do mosquitosound objawy to błąd 515 oraz kompletny brak mocy i wysokie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zmienną faze rozrządu to napinacz + łańcuch około 1600zł kpl. a jak nie masz to 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem to nie trzeba wymieniać napinacza,zależy w jakim jest stanie, już był wątek na temat jego wymiany i kolo napisał że mało sie zużywa,ale jak nie zobaczysz swojego to sie nie dowiesz :wink4:[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 19:50_________________________________________________czyli tylko sam łańcuch do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...