Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi TT, 2.0TFSI, S-tronic, Bodykit TTS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

oraz zmniejszyc halas zasysania

:shocked: Ale po co ?Przecie to mega fajny dźwięk :kox:

eeetam... fajny dźwięk... nie zamienił bym go teraz :>

Opublikowano

ITG u mnie jest bardzo cichy, mozna powiedziec, ze nie slysze filtra do momentu jak nie opuszcze szyby.

Opublikowano

a co to za wzorki na lewej ściance?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

:shocked: Ale po co ?Przecie to mega fajny dźwięk :kox:

To samo miałem napisać :decayed:

a co to za wzorki na lewej ściance?

to chyba taśma klejąca a nie wzorki , po to chyba zeby blacha nie obdrapała rury dolotowej.

Malik jezdziłeś juz autem z ta osłoną ????

Opublikowano
  • Autor

a co to za wzorki na lewej ściance?

to chyba taśma klejąca a nie wzorki , po to chyba zeby blacha nie obdrapała rury dolotowej.

Malik jezdziłeś juz autem z ta osłoną ????

Tak, dokładnie to jest zabezpieczenie na czas przymiarek żeby blacha nie obdrapywała dolotu.

Dzisiaj chłopaki odbierają osłonę z lakierowania proszkowego. Pewnie jutro podjadę na montaż.

Opublikowano

Tak, dokładnie to jest zabezpieczenie na czas przymiarek żeby blacha nie obdrapywała dolotu.

Dzisiaj chłopaki odbierają osłonę z lakierowania proszkowego. Pewnie jutro podjadę na montaż.

zwróć uwage na to żeby ta dziura na rure dolotową w osłonie była dosyć duza. Silnik podczas jazdy odchyla sie o kilka cm przód/tył i dobrze byłoby gdyby rura nie dzwoniła ci o blache :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Tak, dokładnie to jest zabezpieczenie na czas przymiarek żeby blacha nie obdrapywała dolotu.

Dzisiaj chłopaki odbierają osłonę z lakierowania proszkowego. Pewnie jutro podjadę na montaż.

zwróć uwage na to żeby ta dziura na rure dolotową w osłonie była dosyć duza. Silnik podczas jazdy odchyla sie o kilka cm przód/tył i dobrze byłoby gdyby rura nie dzwoniła ci o blache :wink4:

Jest margines z każdej strony około 2cm zabezpieczony elastyczną uszczelką. Pełna profeska.

Opublikowano

git

BTW wkładaj ITG zamiast K&N :good:

Opublikowano
  • Autor

git

BTW wkładaj ITG zamiast K&N :good:

Zobaczymy jak będzie obecny dmuchał w osłonie.

Jak nadal będzie za głośno szumiał to zmienie na ITG.

Opublikowano

git

BTW wkładaj ITG zamiast K&N :good:

Zobaczymy jak będzie obecny dmuchał w osłonie.

Jak nadal będzie za głośno szumiał to zmienie na ITG.

ITG bedzie głośniejszy bo jest bardziej hmm... ażurowy :kox: :kox: :kox:

No ale co za tym idzie ma wiekszą przepustowość :good:

Opublikowano
  • Autor

git

BTW wkładaj ITG zamiast K&N :good:

Zobaczymy jak będzie obecny dmuchał w osłonie.

Jak nadal będzie za głośno szumiał to zmienie na ITG.

ITG bedzie głośniejszy bo jest bardziej hmm... ażurowy :kox: :kox: :kox:

No ale co za tym idzie ma wiekszą przepustowość :good:

Zdania są podzielone. Flyer ma ITG i twierdzi, że go nie słyszy.

Opublikowano

Zdania są podzielone. Flyer ma ITG i twierdzi, że go nie słyszy.

ja ci mówie w kontekscie słyszalności w B5 , B6 jest lepiej wyciszona. U mnie w parówie fajnie było słychać ale to pewnie przez dziury , które zostawił spawacz podczas montowania EU grodzi w angliku :decayed:

Opublikowano

ja w porównainiu ITG vs. K&N nie słyszałem ITG a K&N sapał jak stara babcia, to było w silniku R6 a w V8 ITG też nie było słychać spod maski, zasysa ale cichutko

Opublikowano

Zdania są podzielone. Flyer ma ITG i twierdzi, że go nie słyszy.

nie mam w sumie porownania do seryjnej puchy, ale inni tez twierdza, ze po zmianie na ITG [w 2.7TT] prawie go nie slychac.

w 1.8T podobno jest odwrotnie, wiec u Ciebie tez moze byc glosny.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

W końcu po wielu trudach udało się ukończyć osłonę do stożka. Rafał ze sporttig.pl spisał się jak zwykle na medal.

IMG_2744.jpg

IMG_2742.jpg

IMG_6043.JPG

IMG_6045.JPG

IMG_6046.JPG

IMG_6047.JPG

Osłona została wykonana z aluminium wg. przygotowanego przeze mnie szablonu. Polakierowana proszkowo i oklejona termoizolacyjnym kocem. Dzieki niej udało się zminimalizować zasysanie gorącego powietrza z silnika i wyciszyć odgłos "oddychania". Pozostało jeszcze dobranie odpowiedniej uszczelki wokół rury dolotowej.

Dodatkowo udało mi się zrobić ciekawy mod. Wymiana standardowej, nudnej i starej gałki dźwigni S-tronic na super wypasioną, aluminiową gałkę z TTS.

IMG_6026.JPG

IMG_6033.JPG

IMG_6037.JPG

IMG_6041.JPG

Instalacja była odrobinę upierdliwa ale autko mocno odmłodniało w środku.

Dla porównania tak wyglądała stara gałka.

IMG_1477.JPG

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Autko naprawdę piękne a najważniejsze jest to że Tobie daje frajdę. Zgadzam się też z Twoją opinią, że jesteśmy trochę zaściankowi, ale każde społeczeństwo ma jakieś swoje minusy (ja poznałem szwedów jako osoby zamknięte w sobie i ceniące nad wyraz swoją prywatność). Wrócę do auta - podoba mi się wnętrze, skrzynia i to że auto daje Ci frajdę. Jednak najbardziej (w pozytywnym sensie) zazdroszczę Ci Twojego garażu. Widać że to jest Twoja oaza i sam dążę do tego aby kiedyś taki właśnie mieć. Nie ważne czy będzie tam stało A4 B6 które teraz mam czy R8 V10, a ważna jest pasja, która spaja nasz klub. Pozdro i Twoje zdrowie :drunk:.

Opublikowano

ale gała :kox: :kox: :kox: :kox: i osłona pierwsza klasa- pełna profeska :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Opublikowano

Nie długo się znudzi i będzie od TTRS :naughty:

Zdjęcia jak zawsze :good:

Radio Midland dobry wybór :)

Opublikowano

no gałka robi robotę wyraźna zmiana :good:

osłona też :kox:

ale to radyjo z boku to karwa jakbyś ambulansem albo taryfą jeździł....a fuj :decayed:

Opublikowano

Twój stan jest już nieuleczalny :polew:

Wyślij projekt osłony do audi niech zaczną to produkować a nie karwa jakieś chińskie plastiki stosują.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.