Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Parowanie tylnych lamp


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu o parowaniu, lecz tym razem lamp tylnych.

Paruja mi (az skrapla sie woda) lampy tylne w sedanie B6.

2.JPG

4.JPG

Co mozna by z tym zrobic? Szukalem tak jak to jest opisywane w przypadku reflaktorow przednich czegos co mogloby sluzyc do odparowywania. W lapmie czegos takiego nie znalazlem, we wkladzie sa 2 dziurki (zaznaczone na czerowno). Czy to one sa odpowiedzialne za odparowanie?

5.JPG

7.JPG

8.JPG

Da sie cos z tym zrobic? Bo wyglada to paskudnie :thumbdown:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DareQ bierzesz suszare i dmuchasz cieplym powietrzem..

Poszukaj czy moze nie masz gdzie indziej jakichs uszkodzen. Jak cos znajdziesz to silikon w reke i jazda..

Poza tym sprawdz czy te 2 dziury maja przelot, zeby wilgoc przez nie mogla uciekac.. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamki juz sie susza :naughty:

zadnych ubytkow nie ma a dziurki maja przelot :confused4:

Wyglada na to ze ta para nie jest wewnatrz lampy tylko miedzy klejonymi plastikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyles na laczeniu klosza z tym szarym plastkiem..? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim avancie tez tak mialem.ale zaswiecilo sloneczko i zniklo,ale napewno powroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w dolnej czesci lampy jest otworek z przykrywka do odparowywania, lampa ori valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie pozbyc kropli w lampach wykrecasz na noc zarowki i rano masz suche lampy( u mnie dzialalo) A co do powodu tego skraplania to moze nawet to byc kawal mokrego materialu w poblizu ktury akurat tam gdzies ma odejscie wilgoci,albo popuścił zgrzew..im nowsza Audi tym moim zdaniem materiały jak by z resztek zrobione,.Zdemontuj lampy spryskaj spryskiwaczem od kwiatow i bedziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis walczyłem z tylna lampą,po kilku róznego rodzaju próbach pozbycia sie wody,poprostu wywiercilem dziure od wewnatrz przystawilem suszarke i po kilku minutach juz bylo po klopocie.Cała wina to kiepskiej jakosci uszczelka i klej krórym jest przytwierdzona do klosza.Ale uszczelniłem ja i mysle ze bedzie dobrze,w piatek próba wodna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem już drugą lampę ale ona jednak też paruje. Myślałem, że to kwestia pęknięcia w pierwszej lampie ale obecnie problem od razu powrócił. Czy między lampą, a panelem z żarówkami ma być jakaś uszczelka? czy może wystarczy zastosować silikon na obrysie lampy w miejscy przylegania do nadwozia? A może ma ktoś inny skuteczny sposób. Pozdrawiam ( a4 b6 Avant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Nowa lampa nie ma prawa parować, tak mi powiedzieli w serwisie i jak będzie parowała to wymienią. Starą lampę uszczelniłem wokoło bezbarwnym klejem UHU i pomogło. Problemu nie ma nawet gdy myję auto myjką ciśnieniową. Ani grama wilgoci już od 6 miesięcy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem już drugą lampę ale ona jednak też paruje. Myślałem, że to kwestia pęknięcia w pierwszej lampie ale obecnie problem od razu powrócił. Czy między lampą, a panelem z żarówkami ma być jakaś uszczelka? czy może wystarczy zastosować silikon na obrysie lampy w miejscy przylegania do nadwozia? A może ma ktoś inny skuteczny sposób. Pozdrawiam ( a4 b6 Avant)

A ja przykleiłem cienką sznurówkę jako uszczelkę na wkładzie żarówek i problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...