Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Czy po wymianie rozrządu trzeba uzupełniać czynnik w układzie klimatyzacji?


Killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj miałem wymieniony rozrząd i mam wrażenie, że klima nie działa ;( czy konieczne jest uzupełnienie czynnika w układzie po wymianie rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś sciągał przód do wymiany, i rozpinał obie chłodnice, to układ rozszczelniony i gaz uciekł, nabij u klimiarza i ciesz się chłodkiem ;)

pzdr.

Dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem cały silnik i nie musiałem klimy nabijać. Zdemontowałem cały pas przedni, odkręciłem chłodnicę klimy od normalnej chłodnicy i wyginając gumowe węże postawiłem kolo auta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz do niej jedź niech zapłaci za nabijanie klimy, przez swoja częściową niewiedzę :> Chyba ze to znajomy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw czy gaz w układzie jest, doraźnie możesz sprawdzić naciskając na zaworek na przewodzie, tylko z wyczuciem i ostrożnie. Usłyszysz syk znaczy gaz jest. Jeżeli jest gaz sprawdź czy powpinali spowrotem wszystkie wtyczki po montazu przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw czy gaz w układzie jest, doraźnie możesz sprawdzić naciskając na zaworek na przewodzie, tylko z wyczuciem i ostrożnie. Usłyszysz syk znaczy gaz jest. Jeżeli jest gaz sprawdź czy powpinali spowrotem wszystkie wtyczki po montazu przodu.

niestety - sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem cały silnik i nie musiałem klimy nabijać. Zdemontowałem cały pas przedni, odkręciłem chłodnicę klimy od normalnej chłodnicy i wyginając gumowe węże postawiłem kolo auta :naughty:

tak się to powinno robić,teraz mechanior powinien Ci ~100 pln oddać za nabicie i uzupełnienie oleju w klimie ,za niewiedzę trza płacić niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie, ale mysle, ze w temacie...

Otoz, po wymianie rozrzadu zauwazylem, ze nawiew dmucha normalnie zimnym powietrzu przy ustawionej temp. na 16 stopni, ale jak juz podkrece o jeden do gory i chwile pochodzi na 17 stopniach to robi sie cieplo w aucie. Wczesniej jak mialemustawione nawet 18 stopni to dmuchalo raczej chlodnym niz cieplym powietrzem. Czy podczas wymiany rozrzadu zrobiono cos nie tak? Czegos nie podlaczono moze?

Oczywiscie dodam, ze mowie o sytuacji bez wlaczonej klimatyzacji - wlaczony sam nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu nie ma wpływu na pracę klapy zimnego/ciepłego powietrza . Może silniczek "umiera " :gwizdanie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tej chwili są takie temperatury, że tak może się wydawać... bo na zewnątrz jest zimno... ale słońce nagrzewa nas i wnętrze auta i takie może tylko jest wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest wrazenie :(

Dobrze pamietam, ze przed wymiana rozrzadu lecialo letnie/zimne powietrze przy 18 stopniach, a teraz juz przy 17 stopniach leci cieple i robi sie zaraz bardzo cieplo w aucie :(

Moze to wina tego silniczka... czy mozliwe, aby w trakcie wymiany zapomnieli o nim? np. nie zostal podlaczony?

EDIT:

A moze to byc wywolane przez nowiutka pompe wody, ktora byla rowniez wymieniona podczas wymiany rozrzadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek nastawny klapy nie ma nic wspólnego z rozrządem ani jego wymianą . Jedynie może podczas zdejmowania przodu auta i późniejszym składaniem zapowietrzony został układ chłodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam aż będę miał wreszcie swój garaż - kupuję kluczę i będę sobie sam robił większość(jak nie wszystkie) napraw... szkoda mi pieniędzy na "naprawy" po których i tak trzeba poprawiać... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry mechanior kto przy wymianie rozrzadu rozpina klime :sick3:

Jak kto - partacz . Pseudomechanik ,który zna dobrze tylko polonezy . Chodziło mi o zapowietrzenie układu chłodzenia silnika :wink4: . Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

sorki, że odgrzewam ale dopiero teraz wziąłem się za klimę... złamana noga itd :wallbash: tak więc okazało się, że Pan który wymieniał mi rozrząd rzucał chyba chłodnicą od klimy... jest dziurawa jak sito :| w zeszłym roku wywaliłem 600zł na nową bo miała nieszczelność... w tym roku powtórka z rozrywki :kwasny: także można śmiało podsumować, że wymiana rozrządu wyszła ~2000zł :shocked::kwasny::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...