Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę wam, że jak 2 lata się z nimi procesowałem to byłem cały czas bezrobotny... i co 3 miesiące podpisywałem listę... jak wpadałem to zawsze pytałem się ludzi co u Zbysia (dyrektor PUP).... normalnie pracownicy urzędu robiły polewę z dyrektora.......w końcu się wkurwił i postanowił mnie wy***ać z Urzędu Pracy... więc wysłał mi pismo, że wzywa mnie do pokoju nr 9 celem przedłożenia propozycji stażu... więc szybko z mojej spółki z o.o. wyszedł wniosek o organizację stażu dla mnie.....przefaksowali do PUP.... przychodzę w wyznaczonym terminie i ta mi zaczyna proponować... więc wysłuchałem i pytam się "Czy ma pani ofertę stażu z firmy XXX Sp.z.o.o z Łodzi?" Ona, że tak.... więc zapytałem się czy może mi przedstawić.... ta, że oczywiście i pokazuje mi wniosek przefaksowany......więc ja po chwili mówię z wszystkich przedstawionych ofert wybieram firmę w Łodzi....Ona taka spanikowana - nie wie co ma robić.... dzwoni piętro wyżej z pytaniem co ma robić?! (plan był taki by zaproponować staż... ja nie przyjmę zamiatania ulic więc się mnie skreśli z listy bezrobotnych na 6 miesięcy i spokój... ) Laska z PUP, że "muszę jej napisać na piśmie, że rezygnuję z trzech przedstawionych ofert stażu" (taka chciała być cwana szmata) więc napisałem pismo, że z "4 przedstawionych ofert wybieram ofertę firmy XXX Sp. z o.o. Wybór swój uzasadniam tym, że bla bla bla bla...."

No i dyrektorek w d*pie! Bo wybrałem staż w firmie w której byłem udziałowcem i członkiem zarządu. Oczywiście za 3 miesiące kolejna propozycja stażu przy podpisaniu listy więc ja z miejsca pismo, że nie zapoznałem się z ofertą ponieważ w dniu XXXX w PUP wybrałem propozycję stażu w firmie XXX Sp. z o.o. i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Jednocześnie nadmieniam, że zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego na podstawie paragrafu XXX punkt XXXX urząd ma obowiązek w ciągu 30dni udzielić mi pisemnie odpowiedzi chyba, że złożony i skomplikowany charakter sprawy to uniemożliwia - wtedy na podstawie paragrafu XXX KPA urząd może przedłużyć termin o kolejne 30 dni informując mnie o tym na piśmie. Dostałem odpowiedź od dyrektora PUP, że nie może mi udzieli stażu w firmie XXX sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi ponieważ "odległość pomiędzy urzędem a firmą w Łodzi wynosząca ponad 300km uniemożliwia należyte kontrole i nadzór nad stażem do czego PUP jest zobowiązany." Więc ja pismo do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o interpretacje prawną "czy odległość może stanowić przeszkodę w realizacji stażu lub czy jest ograniczony zakres terytorialny dotyczący odbywania stażu." Otrzymałem odpowiedź z MPiPS, że odległość nie stanowi przeszkody w możliwości realizacji stażu dla osoby bezrobotnej. Staż może być realizowany na całym obszarze Rzeczypospolitej Polski a nadzór nad przebiegiem może zostać przekazany dla PUP zgodnego z miejscem realizacji stażu. Więc pismo do dyrektorka z informacją, że uzasadnienie w piśmie z dnia XXX nie jest zgodne z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Na koniec dodałem swoje ubolewanie nad nieznajomością ustawy na podstawie, której działają PUPy + dołączona interpretacja z Ministerstwa pracy. Dostałem odpowiedź, że nie mogą mi udzielić stażu bo jestem współwłaścicielem firmy....i niejako umowa o staż byłaby zawarta samym ze sobą (chodzi o to, że niby jedna osoba reprezentowałaby dwie strony co jest z litery prawa zabronione) a staż to umowa cywilno prawna. Więc odpisałem mu, że staż to umowa między PUP reprezentowanym przez Dyrektora działającym z pełnomocnictwa Starosty powiatu a podmiotem gospodarczym zwanym organizatorem stażu więc w jaki sposób moja osoba jest w stanie reprezentować PUP? Ponownie cisza.... później kolejne durne pismo.... odpisałem im....cisza.... historia się nie kończy ale już i tak wystarczająco naspamowałem...

Podsumowując - w urzędach 98% ludzi to znajomi królika - czytaj debile. Nie potrafią przeczytać ustawy ze zrozumieniem. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

Wróciłem z imienin, poczytałem... parodia do kwadratu:p Panton, lubię Cię;p mogę się na koniec dnia pośmiać:D Wiem, że rodacy lubią sobie ponarzekać, ale... nie zmienię nic swoim narzekaniem. Napiszę odwołanie. Bez walki się nie poddam i to jest pewne, natomiast widać, że osoby, czytające mój wniosek i biznesplan, nie mają pojęcia o branży. Powiedzcie mi -jak można czepiać się faktu, że napisałem w kosztorysie "9300zł - zatowarowanie sklepu (z uwagi na dużą liczbę pozycji, nie ma możliwości wyszczególnienia towarów), a nie wymieniłem wszystkiego? No ja pier****e....każda hurtownia motoryzacyjna otwarcie mówi, że będzie ze mną gadać, gdy będę oficjalnie miał firmę. Nie ma więc możliwości wyliczenia co do złotówki, ile zapłacę za klocki, ile za płyn do spryskiwaczy, etc....wyobraźcie sobie - ile stron miałaby lista zakupów za tę kwotę? Kolejny temat - pier***ą, że nie dam rady wykonać 5 usług dziennie - skąd k***a wiedzą, że nie? Ano stąd, że dla pani z UP, dzień pracy wynosi 8h i po prostu nie rozumie, że ja na początku muszę zapier***ac, a nie pracować... Generalnie - sporo rzeczy mam im za złe, ale w tej chwili muszę napisać dobre odwołanie. W ostateczności trudno - otworzę działalność bez ich pieniędzy. Ok - jestem po dobrej wódce, więc dalej się nie rozpisuję. Trzymajcie kciuki:) Grunt, że w piątek jadę po auto bez dachu i mam nadzieję, że szybko go zrobię i potem sprzedam a6;] Trzeba śmignąć na wakacje, a potem kombinować, co z firmą... Siedzibę sobie na bank wyremontuję, ale dotacja się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odwołaniem trzeba na spokojnie usiąść... zobaczyć jakie są założenia, kryteria oceny itp i zweryfikować uzasadnienie tylko pod tym kontem. Te baby w urzędzie na niczym się nie znają... zresztą z całym szacunkiem kto sensowny gnije w biurokracji (?) Oczywiście chętnie pomogę przy temacie. Nie ma co się łamać czy napalać, że porządne odwołanie coś zmieni.... ale działać trzeba. Krzywo, prosto aby ostro! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Czy na niedzielnych zlotach jest jakaś osoba posiadająca a4 b6 1.8t 163KM a jeszcze lepiej co ma 190KM(bex:slina:) bo na taki silnik się najarałem?? Na chwilę obecną rozglądam się za a4 b6 w kombi i chciał bym pooglądać wasze furki, mam nadzieje że jest taka możliwość. Najbliższy termin który mi odpowiada to 26 maj.

Jeśli ktoś będzie chciał to mogę zabrać ze sobą laptopa wraz z kablem i można posprawdzać błędy w autkach oczywiście za 0pln:)

Posiadam coś takiego INTERFEJS VAG VCP CAN + K LINE - 2 X USB OBD2 (3178319080) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

nie wiem czy ktoś taki silnik o którym piszesz u nas ma tak czy owak sa auta co maja i ponad 300 km ;)

na spota śmiało wpadaj kompy i osprzet tez mamy wiec sobie radzimy :) jak czeba :) hyhyhy hardkorowo wiadomo :D

w ogole mam mala propozycje nie wiem czy to sie uda ale ponoc jakis znowu weekend nam sie szykuje moze bysmy wyskoczyli na ta wioske kolo pabianic co Seba mowi ze rybka jest dobra? mowie to troszke wczesniej zeby jakos temat ogarnac

No można :) bylem tam w zeszły weekend ludzi od pyty średnio za 2 rybki z surówka plus piwko trzeba liczyć 70-80 zł bez udziwnień czyli pstrąga :)

miejsce samo w sobie jest na prawdę fajne dożo inwestują jak widać rozrastają się a rybki maja z własnego stawu który sie rozciąga dookoła całej restauracji

i na bieżąco odławiają i zarybiają także :) świeża rybka murowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszysz sie ze mnie widzisz :decayed:milo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no poplakalem sie z tych filmow :D hehehehe

i teksty typu poka plombe do kamery koronke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no poplakalem sie z tych filmow :D hehehehe

i teksty typu poka plombe do kamery koronke :D

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy sie kompresuja za jakies 30 min beda gotowe tylko nie wiem czy wstawiac to na yt czy podeslac Wam link do pobrania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy sie kompresuja za jakies 30 min beda gotowe tylko nie wiem czy wstawiac to na yt czy podeslac Wam link do pobrania :P

mysle ze do pobrania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były same porzekadła staropolskie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były same porzekadła staropolskie :decayed:

a to zmienia calkowicie moje nastawienie do tych filmow :grin:

moze za jakis dostaniemy nawet nagrode filmowa :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SpongeBob
to były same porzekadła staropolskie :decayed:

a to zmienia calkowicie moje nastawienie do tych filmow :grin:

moze za jakis dostaniemy nawet nagrode filmowa :decayed::grin:

gdybysmy zebrali jakies aktorki do naszego filmu to moze jakis oskar by sie znalazl w naszej kolekcji :grin::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były same porzekadła staropolskie :decayed:

a to zmienia calkowicie moje nastawienie do tych filmow :grin:

moze za jakis dostaniemy nawet nagrode filmowa :decayed::grin:

gdybysmy zebrali jakies aktorki do naszego filmu to moze jakis oskar by sie znalazl w naszej kolekcji :grin::polew::polew:

:polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...