Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] szarpanie układem napędowym podczas ruszania i podczas zmiany biegów


kolec

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem że w moim aucie występuje szarpanie układem napędowym podczas ruszania i podczas zmiany biegów.

zmieniłem dwie poduszki pod skrzynią biegów, problem ten zmalał ale nie ustąpił. skrzynia manualna 5 - biegowa.

audi A4 B5, silnik 1.9 TDI, typ: 1Z, rok produkcji 1996. może ktoś miał ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to szarpanie układem napędowym?

dokładnie takich samych słów użył mój kumpel (tez pocił sie że cos szapie przy żwawszym ruszaniu )

okazało sie że trzeba było wymienic takie gumowe "trzymacze" pod silnikiem które oplataja pod silnikiem metalowa rure grubości około 7cm (z góry sorki za niefachowe nazewnictwo)

wymieniliśmy i teraz śmiga i zwija asfalt :decayed:

jesli dobrze zrozumiałem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało sie że trzeba było wymienic takie gumowe "trzymacze" pod silnikiem które oplataja pod silnikiem metalowa rure grubości około 7cm (z góry sorki za niefachowe nazewnictwo)

zapewne chodzi o gumy drążka stabilizatora ale luzy na tych gumach objawiałyby się stukaniem na nierównościach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest guma z przodu silnika, tak jak by trzecie mocowanie, od spodu to dobrze widac, pomiedzy silnikiem a metalowa rura, nie pamietam jak to sie dokaldnie nazywa, ale to jest tlumik drgan czy jakos tak, ktos z etka powinien ci podac nazwe i nr czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dark79 za wskazówki kiedyś się temu przygłądałem umnie w tym miejscu jest tylko sam trzpień żadnej tam gumy niema może to jest to odpisz mi czy tam napewno powinna być guma zgóry dziękuje . [br]Dopisany: 01 Styczeń 2008, 19:48 _________________________________________________no hej wymieniłem ta trzecia gume z przodu silnikapoprawa jest ale jeszcze jest czasami takie szarpniecie podejrzewam ze jeszcze tarcze szprzegłowa musiał bym zobaczyć ale to już jak będę miał więcej wolnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko sprzęgło, jeżeli przypaliłeś lub jedna ze sprężyn jest słabsza to wystąp taki objaw. Jeżeli okładziny są przypalone to objaw może sam ustapić po jakimś czasie jeżeli będziesz ruszał ostrożnie. Najlepiej wymienić sprzęgło, albo same okładziny. Czy występuje także efekt ślizgania się sprzęgła? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam Ronin wymieniłem tarcz sprzegłową ale dalej to samo na każdym biegu jest takie szarpnięcie już myśłałem nad wymianą skrzyni bięgów ale niewiem jaki to może być koszt inni mówią że to tak ma być ale jak na taką klase auta to mi się niewydaje że by to było normalne pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem problem szarpania ale nie przy ruszaniu ale przy rozpędzaniu auta. Jak się rozpędziłem to już był spokój. Po prostu szarpało przy dużym obciążeniu jak mocno naciaskałem na gaz.

Okazało sie że było mało oleju w skrzyni biegów. Ubytek wynosił 1.2 litra. Dolałem i spokój, ale jak znajdę czas to będę musiał uszczelnić skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...