Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wskaźnik temperatury chłodzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie odnośnie licznika temperatury chlodzenia, Czy to normalne w Dieslach że się długo nagrzewają i czy to normalne że nie stoi bite 90C tak jak w benzynie? Czy poprostu cos pada?

Opublikowano

Jak się rozgrzeje to trzyma już temperaturę (obecne temperatury), natomiast zimą temperatura na postaoju może spaść - nagrzewnica odbiera jednak ciepło

Sądząc po twojej wypowiedzi możesz mieć uszkodzony termostat, ja obecnie po 7-8 km mam 90 stopni na blacie

Opublikowano
  • Autor

Tak w ogole to chyba mam walnięte visco czy jak to tam sie po fachowemu nazywa, bo z chwila gdy odpale auto non stop się kreci wiatrak :(:(

Opublikowano

Tak w ogole to chyba mam walnięte visco czy jak to tam sie po fachowemu nazywa, bo z chwila gdy odpale auto non stop się kreci wiatrak :(:(

tak ma być :cool1:

termostat i czujnik temperatury do sprawdzenia

Opublikowano

Tak w ogole to chyba mam walnięte visco czy jak to tam sie po fachowemu nazywa, bo z chwila gdy odpale auto non stop się kreci wiatrak :(:(

on zawsze się kręci ale jak jest rozłaczone to da sie je zatrzymac a jak złaczy to już nie radze :wink4:

Opublikowano

Było już o tym sporo na forum.

Te diesle grzeją się powoli i z tym niewiele da się zrobić. ja zmieniłem termostat, posprawdzałem czujniki - wszystko jest ok - a i tak grzeje się dużo wolniej w porównaniu do benzyny, a do tego po mocniejszej jedzie wskazówka na liczniku potrafi spaść do 80. Moje auto przy takich temperaturach jak teraz osiąga ma 85-86st (na klimatroniku) bo zegary juz od 82 st pokazują mi 90.

Opublikowano
  • Autor

Aha. Dzieki za wytlumaczenie. To jeszcze jedynie będę musiał sprawdzić wiatrak przy rozgrzanym silniku, jak bedzie wszystko ok to zajmę się termostatem i czujnikiem temp, ale myślę że jest ok bo mam podobne ze tak powiem objawy jak kolega Vronka.

Opublikowano

jak jest zaslepiony egr silnik wolniej sie rozgrzewa

ale poza tym musi stac na blacie 90'C po kilku kilometrach

Opublikowano

jak jest zaslepiony egr silnik wolniej sie rozgrzewa

ale poza tym musi stac na blacie 90'C po kilku kilometrach

EGR ? Diesla można rozgrzać nawet bardzo szybko(ale wiadomo czego się tego nie robi) a nie wydaje mi się, że jak jest zaślepiony EGR to się wolniej nagrzewa. Ja w zimie przy -24stopniach jadąc 12km nie mogłem rozgrzać auta(A6 2.5TDI) do 90stopni. Przy +5stopniach aktualne autko łapie mi 90stopni

Opublikowano

wymien termostat niewielki koszt a zapewne pomoże

Opublikowano

wymien termostat niewielki koszt a zapewne pomoże

:good: wahler albo ORI i satysfakcja gwarantowana :naughty:
Opublikowano

dokladnie po rozgrzaniu powinno trzymac 90 jak jest wszystko ok .

Opublikowano
  • Autor

Aha. No czytając Wasze odpowiedzi to jednak termostat do wymiany będzie. Dzięki za info :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.