Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia


tomas3miasto

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale co to znaczy

A cany skreciles ?

Bo już o wszystko pytam żeby nie było niejasności.

Z tych dwóch kabelków robisz taki 'quasi-warkoczyk' ..... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie wszystkie przewody ( cany ) sa skrecane w tzw. warkoczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie skręciłem warkoczyka.

Bo ja to zrobiłem tak że ze starej wtyczki 26pinowej co była w Navi Plus gdzie są dwa przewody CAN-H i CAN-L wyciągnołem je i według schematu ISO 2 wpiołem we wtyczke D w pin9 i 10.

Sprawdziłem tylko że we wtyczce przy zegarach są piny 19 i 20 i wywnioskowałem że one idą do wtyczki 26pinowej.

A teraz rozumie że musze puścić 2 piny od wtyczki zegarów z 19 i 20 pina ( plecione w warkocz) bezpośrednio do wtyczki D pin9 i 10.

Tak sprawdze to jeszcze dzisiaj.

Poprawcie mnie jeszcze jak jeszcze coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie gdyby nie wy to bym zginął.

Kozacko wszystko ładnie działa :> :> :>

Właśnie siedze w aucie z kolegą i wszystko ładzie działa.

Świeci, pokazuje na FISie

Extra[br]Dopisany: 26 Lipiec 2011, 22:13_________________________________________________Wszystko spoko tylko jedna sprawa jest.

Nawigacja dziwnie działa, spóźniona jest, albo całkiem co inego pokazuje.Po prostu wariuje.

Co to może być jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz inny dzial jezeli chodzi o RNS E :wink4: ....sprawdz czy antena podlaczona z tylu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki pogrzebie coś po forum może coś znajde.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy :naughty: jest problem ;) odnawiam;) bede wyjmował rns-e bo zmieniam klimatronic, i takie mam pytanie;

nie swieci mi fis na gorze ( nie wyswietla ze gra radio itp), mam podłoczone cany skrecone, radio sie nie wylacza po godzinie, ale w desce blad brak komunikacji z rns

Co mam zrobic, czy mozliwe ze cany sa zamienione (ale czy wtedy radio takze by sie nie wylaczalo)

i drugie pytanie moze nie zakodowałem rns-e juz nie pamietam sam;) przypomnie mi ktos jak to zrobic, i odpowie mi na wyzej postawione pytanie;) dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP HELP HELP :hi:

Czy znacie kogoś, kto byłby w stanie to wszystko zrobić? Jestem zielony i jak to czytam to ... : :shocked:

Może jest jakaś firma, która ma taki przewód i wie co i jak i można by poprostu przyjechać przywieźć Concerta II i błagać o zamontowanie i konfigurację całości? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP HELP HELP :hi:

Czy znacie kogoś, kto byłby w stanie to wszystko zrobić? Jestem zielony i jak to czytam to ... : :shocked:

Może jest jakaś firma, która ma taki przewód i wie co i jak i można by poprostu przyjechać przywieźć Concerta II i błagać o zamontowanie i konfigurację całości? :notworthy:

Pierwszy z brzegu auto elektryk ogarnie temat bez problemu... Samo podlaczenie CAN to bulka z maslem. elektryk (albo ktos inny z VAG-iem) bedzie ci potrzebny do przekodowania FIS tak aby wyswietlal dane z radia. Samo podswietlenie radia zadziala od razu po podpieciu kablekow do licznika, radio rowniez przestanie sie samoczynnie wylaczac. Jesli chodzi o montaz radia w calosci to potrzebujesz jeszcze wzmacniacz, wiesz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko wzmacniacz?

W tej chwili gra to poprostu super, może jest wzmacniacz?

Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko wzmacniacz?

W tej chwili gra to poprostu super, może jest wzmacniacz?

Jak to sprawdzić?

Tu jest temat o podlaczeniu Canow z licznika do radia a o info o wzmaku poszukaj w innym Dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można wspomnieć, bo to w sumie należy do tematu

Nie łatwo jest wszystko znaleźć i potem pozbierać do kupy

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można wspomnieć, bo to w sumie należy do tematu

Nie łatwo jest wszystko znaleźć i potem pozbierać do kupy

dzięki z góry

Najlepiej to podjedź na spota w Toruniu a z pewnością dowiesz się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można wspomnieć, bo to w sumie należy do tematu

Nie łatwo jest wszystko znaleźć i potem pozbierać do kupy

dzięki z góry

przyjedz na spota w trn lub do Bydgoszczy i będę w stanie albo Ci to ogarnąć na miejscu (jeśli wcześniej podbijesz na PW) lub wytłumaczę Ci jak do tego podejść :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem kabelki do podłączenia CAN z zegarów do radia które nie wyświetlało mi komunikatów na FIS-e

numer katalogowy 000979009A i 000979131

i już zabrałem się za wyjmowanie licznika aby wyrezać to co opisaliście i konsternacja poprzedni właściciel auta już takie kabelki wyrezał i poprowadził je do nawigacji ale ich nie wetknął do kostki mini iso - zaizolwał je a do kostki iso podłączył inne 2 kabelki które idą od modułu komfortu. zamieniłem kable od modułu komfortu na te od licznika i tadam FIS ożył wszystko śmiga jak trzeba nawet nie trzeba było wagować.

Kabelki mam na zbyciu - jeżeli ktoś potrzebuje mogę je odsprzedać za 11 zł od sztuki - tyle kosztowały w Salonie Audi i trzeba było czekać 2 tygodnie aż je sprowadzą z niemiec Jak ktoś ptrzebuje proszę mailować na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis ożył odrazu czy po jakims czasie?

no jak...zaraz po ponownym przekreceniu kluczykiem musis zaskoczyc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko takie, u mnie z tego co widzialem tez idą kabelki od zegarów za radio, są tam zawiniete a te z rns-e idą gdzieś pod podłoge i prawdopodobnie do komfortu.. czemu podłączone są do komfortu ? odłączenie ich nie zmienia nic oprócz wyłączania się radia i podswietlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :hi: Wam wszystkim dzisiaj udało mi się wszystko podpiąć i chadza !

Może pytanie nie za bardzo związane z wątkiem, ale czy ktoś wie, czy audi Concert II powinien reagować na prędkość - tzn Volume?

Poprzedni Blaupunkt regulował głośność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...