Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia


tomas3miasto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ktoś więcej podpinał to za pomocą pinów z kabla do cdromu? Jak wyglądają te piny bo niewiem czy to te co mam.

2012_09_23_09_40_16.jpg

2012_09_23_09_40_36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja użyłem pinów modelarskich, które wykorzystuje się w serwomechanizmach do modeli, groszowa sprawa, a pasują bardzo dobrze :wink:

2830_1.jpg

np tu:

Wtyk serwomechanizmu | Akcesoria \ Kable, wtyczki i akcesoria | Sklep modelarski

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozumiem że od tej listwy odpinasz dwa. dolutowujesz kabelki i elegancko wchodzą w tą kostke w liczniku?

czemu kabelki trzeba spleć w warkocz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam cana podpitego pod climatronic. jak to roycye i cana spróbuje podpiąć prosto z radia pod licznik to wyświetla mi później błąd że climatronic nie ma cana. Co robić?

Podczas adaptacji VAGiem (u mnie Polski VAG) mam wejść w licznik czy w radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 b6 2001 rok. Chwile temu zmieniłem radio z symphony II na RNS-E. Facet, który mi sprzedawał zainstalował mi je od razu. Miał ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy(kostki, antene). Po podłączeniu radio jest podświetlane, wyłącza sie po wyjęciu kluczyka, informacie na FiS są,ale i tu moje pytania:

1. Po zgaszonym silniku po 30min wyłącza się, podczas jazdy nie

2. Inf na fisie przy odtwwarzaniu muzyki SD jest tylko 5 liter i pauza. na radiu np. jest PIASEK - NIECIERPLIWI, a na FISIE PIASEK-N......i tak jest przez cały utwór czy tekst info nie powinien lecieć, przesuwać się tak jak przy włączonym radiu np. RMF?????

3. Przy włączonej navi brak strzałek na fisie. Dopiero jak zgasze auto z włączoną navi i odpale samochód to na FIS pojawia sie strzałka, ale jak manetka przełącze na info 1 czy 2 o spalaaniu itd. to juz nie wróci na strzałki???? Prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 b6 2001 rok. Chwile temu zmieniłem radio z symphony II na RNS-E. Facet, który mi sprzedawał zainstalował mi je od razu. Miał ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy(kostki, antene). Po podłączeniu radio jest podświetlane, wyłącza sie po wyjęciu kluczyka, informacie na FiS są,ale i tu moje pytania:

1. Po zgaszonym silniku po 30min wyłącza się, podczas jazdy nie

2. Inf na fisie przy odtwwarzaniu muzyki SD jest tylko 5 liter i pauza. na radiu np. jest PIASEK - NIECIERPLIWI, a na FISIE PIASEK-N......i tak jest przez cały utwór czy tekst info nie powinien lecieć, przesuwać się tak jak przy włączonym radiu np. RMF?????

3. Przy włączonej navi brak strzałek na fisie. Dopiero jak zgasze auto z włączoną navi i odpale samochód to na FIS pojawia sie strzałka, ale jak manetka przełącze na info 1 czy 2 o spalaaniu itd. to juz nie wróci na strzałki???? Prosze o pomoc....

ad.1 Tak jest chyba fabrycznie, u mnie również się po 30minutach wyłącza samoistnie RNS-E na wyłączonym zapłonie.

ad.2. Tak ma być

ad.3. wyłącz kompas w opcjach RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zrobić gdy CANy mam podpięte pod klimatronik. A jak zmienie je na radio-licznik to brakuje ich w klimatroniku. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączyłem radio Concert CD,i nie ma nic na fisie? w aucie jest oryginalna wiązka (kostka) do can-a i są tam piny 7 i 12 tak jak jest to opisane i nic.

Trzeba coś aktywować vagiem?

Wcześniej było nieoryginalne radio, ale instalacja jest ori nie rezana, wszystko ładnie gra, jest podświetlanie ale nie działa też wyłączanie/włączanie z kluczyka.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag , wchodzisz w 17-instruments i potem

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio (Mehrausstattung)

+02 - Telefon (Mehrausstattung)

+04 - Navigation (Mehrausstattung)

+08 - Telematik (Mehrausstattung)

+16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)

czyli zapisujesz 17:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag , wchodzisz w 17-instruments i potem

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio (Mehrausstattung)

+02 - Telefon (Mehrausstattung)

+04 - Navigation (Mehrausstattung)

+08 - Telematik (Mehrausstattung)

+16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)

czyli zapisujesz 17:wink:

dzięki:hi:

cza kogoś z vagiem i ma być

odezwę się jak zadziała.

---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

jeszcze jedno, czy programem serwisowym VAS da się to zrobić?

(bo na razie tylko taki mam w okolicy)

Da się to zrobić programem serwisowym (nie jest łatwo), zapisałem wartość 17 ale niestety dalej nic nie działa.

Jest taka opcja żeby w licznikach te kable can-l, can-h nie były wpięte? z radia wychodzą, ale nie chcę mi się liczników na darmo wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I ja jestem na etapie podłączania CAN (Concert II) - kabelek już zrobiłem, mam jednak pytanie do Was odnośnie kostki zasilającej - na piny 7,8 mam podpięte zasilanie (stan zastany po JVC) natomiast na piny 4,5,6 (puste) wchodzą jakieś kabelki nie wiem od czego - jakie kabelki macie u siebie podpięte w tej kostce i gdzie (kolorami) bo zgodnie z instrukcją pin 3 to CAN BUS - jak nie mam tam nic wpięte to połączę się VAG-em z radiem? Czy może tak zostać?

moja kostka

IMAG0522.jpg

schemat kostki

kostka.jpg

Z góry dzięki za podpowiedzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten niebieski to separator anteny z tego co kojarze , możesz to wywalić ,pin 3 linia-k połącz do pinu 15 złącza diagnostycznego a wtedy połączysz sie vagiem z radiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...