Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Montaż klimy w B6. Potrzebny wykaz części z numerami katalogowymi.


fazinski1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc za błędy w temacie itp. wybaczcie...

Nabyłem A4 B6 1.9 TDi 101 PS 2003 Avant ... bez klimy !!! Tak to możliwe... Ku mojemu zaskoczeniu w autku jest zsyberdach, a klimy brak, choć podobno klimatronik w tym autku jest w standarcie...

Ale do rzeczy:

Chcę założyć do tego autka klimę, potrzebuję wykaz części najlepiej z numerami katalogowymi bo w serwisach mi tych numerków podać nie chcę. Wiem, że są podobno 2 rodzaje nagrzewnicy, kilka typów kompresorów, itd.. Części na allegro jest dużo ale nie mam pojęcia czy np. rurki będą pasowały od 130KM ? jaką kupić łapę do sprężarki, etc.

Może ktoś to już wymieniał i podpowie jak zdemontować kokpit, żeby zapakować tam inną nagrzewnicę, itp.

Za wszelką pomoc dzięki, na wszelkie uwagi postaram się poprawić.

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisowki faktycznie wychodzily na poczatku produkcji modele bez klimatyzacji. jakas wersja podstawowa to byla.

to dosyc sporo rozbierania. pozniej montazu. może po całej operacji skrzypiec tapicerka. no i nie wiem czy chcesz to sam robic jezeli mechanik to poszukaj tkaiego z glowa.

moge poszukac rysunkow, zlozeniowych i opisu ale nie w naszym rodzimym jezyku.

jednak numerow katalogowych czesci nie podejmuje sie podac. etka jest dosyc nieprecyzyjna. nie chce wprowadzic w blad i przez to w koszty.

popros pre jest dobrze zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazinski1980 może masz jakieś fotki kokpitu bez klimy bo bardzo ciekawy jestem jak to może wyglądać. Pewnie nie tylko ja chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcie. Szukałem w necie ale nie ma :kwasny: Co do Twoich pytań to niestety nie znam na nie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne. Chętnie poczekam na wszelkie fotki i pomoce.

Chcecie fotki kokpitu bez klimy ? Wygląda identycznie jak z klimą. Sam sterownik jest inny bo nie wyświetla temperatury tylko kreseczki i zamiast przycisków "auto " jest temp :-) W wolnej chwili podrzucę fotkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazinski1980 może masz jakieś fotki kokpitu bez klimy bo bardzo ciekawy jestem jak to może wyglądać. Pewnie nie tylko ja chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcie. Szukałem w necie ale nie ma :kwasny: Co do Twoich pytań to niestety nie znam na nie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ja też z miła checią zobacze fotke bez climatronica....

post napisany po to by zmotywowac kolege to pstryknięcia takowej fotki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien ze nie masz klimatyzacji? moze klima jest ale z recznym sterowaniem :mysli: ,

znalazlem ze sprzedawane byly opcje ekonomiczne bez ukladu klimatyzacji strefowej.w kodach wyposazenia byloby S7A lub SP6, jeden z klawiszy oznaczony powinien byc A/C

[br]Dopisany: 31 Grudzień 2007, 12:06 _________________________________________________na dobry poczatek :)

Zestawienie podzespołów

HD = strona wysokociśnieniowa

ND = strona niskociśnieniowa

1 - Zawór regulacyjny sprężarki, układ klimatyzacji -N280-

q sprawdzanie wysterowania i działania

2 - Sprężarka

q wymontowanie sprężarki z uchwytu i ponowne zamontowanie

q podczas zamontowania przewodów ze środkiem chłodniczym i należącego do nich uchwytu zwrócić uwagę na wystarczająco duży odstęp pomiędzy paskiem, uchwytem i kołem pasowym.

q w zależności od silnika budowa sprężarki jest różna (zamontowana z prawej lub z lewej strony silnika, 6 cyl. silnik benzynowy lub wysokoprężny)

q W zależności od kraju przeznaczenia zamontowane są różne typy sprężarek (np. „Denso“ oznaczenie typu „6 SEU“ dla Europy i „7 SEU“ dla krajów o ciepłym klimacie)

3 - Koło pasowe / jednostka napędowa sprężarki do silnika

q wymiana koła pasowego

q wymontowanie i zamontowanie paska wielorowkowego

q przyporządkowanie paska wielorowkowego:

q sprawdzanie, wymiana jednostki napędowej sprężarki

Wskazówka

t Między kołem pasowym / jednostką napędową a wałkiem napędowym sprężarki zamontowany jest element gumowy mający chronić pasek / napęd zębaty, w razie zablokowania lub oporu sprężarki.

t Przy utrudnionej pracy sprężarki element gumowy rozdziela przenoszenie napędu do sprężarki.

t Między silnikiem a sprężarką zamontowany jest element gumowy, mający chronić napęd zębaty przy zablokowaniu lub utrudnionej pracy sprężarki.

t Element gumowy likwiduje drgania mogące powstać podczas działania sprężarki (funkcja tłumika w razie drgań momentu obrotowego).

4 - Korek spustowy oleju

5 - Nadciśnieniowy zawór spustowy

6 - Przyłącze z zaworem

7 - Czujnik wysokiego ciśnienia -G65-

q wymontowanie i zamontowanie

q sprawdzanie sygnału

8 - Skraplacz

9 - Kapturek zamykający

q z uszczelnieniem

q zasadniczo przykręcać

10 - Przyłącze serwisowe

q strona wysokociśnieniowa

q dla specjalistycznych warsztatów zajmujących się układami klimatyzacji do pomiaru, opróżniania i napełniania

11 - Połączenie śrubowe w przewodzie ze środkiem chłodniczym

12 - Przepustnica

q zamontowana w połączeniu śrubowym - poz.

13 - Parownik

14 - Przyłącze serwisowe

q strona niskociśnieniowa

q dla specjalistycznych warsztatów zajmujących się układami klimatyzacji, do pomiaru i opróżniania

15 - Kapturek zamykający

q z uszczelnieniem

q zasadniczo przykręcać

16 - Zbiornik ściekowy

klimaschematxj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fotki nie zdażę dziś zrobić. Ale na pewno ją tu zamieszczę. Niestety żadnego z tych kodów nie mam w magicznej księdze pojazdu i na 100% nie mam klimy. Podobno Niemiec był alergikiem i zrezygnował z klimy na rzecz szybra... :oklaski:

Ślicznie dzięki za wykaz i schemacik !!!

Z tego co już wiem to muszę zdobyć sprężarkę, rurki, nagrzewnicę, sterownik, czujniki temperatury, chłodnicę. Ale będę chyba jednym z tych co nie zrezygnują, bo autko udało mi się kupić bardzo przyzwoite i nie zjechane.

Pozdrowienia noworoczne dla wszystkich Adukowiczów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazinski1980 miałes wkleić fotke........ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram sie zorganizowac jakis wykaz, ale ow wykaz zalezy od rodzaju silnika a nie mogles sie zdecydowac jaki masz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że wszyscy chca doznac szoku B6 bez klimy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze bede pisał cały czas w temacie dopóki nie zobaczę tej fotki B6 bez klimy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robimy umowe ty dajesz fote a ja przygotwuje spis czesci :tongue4:

ale sie uwzielismy na kolege :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...