Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Błędne wskazania temperatury


artio2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej wskazuje jakieś 80 stopni C, wcześniej o ile dobrze pamiętam wskazówka stała pionowo na 90 stopni C a teraz jest trochę poniżej. Na klimatroniku w bloku 51 pokazuje mi 90 stopni C, a na VAG grupa 7 blok 4 wskazania wynoszą 87,3 stopnie C.

Jak myślicie co jest uszkodzone - termostat czy czujnik temperatury a może wszystko jest w porządku, proszę o wasze opinie.

Dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał 51 na klimatroniku to temperatura oleju a 49 to temperatura płynu chyba że w 98 roczniku jest inaczej ale z tego co piszesz grupa 7 to termostat masz ok jest w tym dziale jak sprawdzić czujnik temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał 51 na klimatroniku to temperatura oleju a 49 to temperatura płynu chyba że w 98 roczniku jest inaczej ale z tego co piszesz grupa 7 to termostat masz ok jest w tym dziale jak sprawdzić czujnik temperatury

wiesz gdzie jest ten czujnik oleju?

chodzi o olej silnika czy olej w sprężarce klimy? czy może o temperatura bloku silnika? pytam bo temp. oleju silnika podczas pałowania rośnie a u mnie jak dojdzie do 90C stoi wiecznie sztywno co trochę nie pasuje, w każdym razie ja myślałem że to temp. bloku silnika no ale nigdy nic mądrego na ten temat nie wyczytałem.. cały czas mówie o kanale 51, no bo 49 temp płynu chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam ze na 51 jak złapie 90 to juz sie nie zmieni,na 49 sie zmienia 89-95 ,czytałem ze na 51 tak ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...