Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Nie wiem czy dobry dział, więc proszę o przeniesienie wrazie czego.

Mój problem polega na tym, że odkąd się skończyła zima wzrosło podwójnie spalanie. Ostatnio przejechałem 600 km na baku, a teraz przejechałem 170 km i znikneło z baku ponad 1/4 paliwa(był do pełna). Wskazówka już prawie jest na połowie. Czym to może być spowodowane ? Nie zauważyłem żadnych ubytków mocy ani nic. Ponadto mam nadal zimówki.

Opublikowano

poszukaj przy pompie wtryskowej i po wężach czy nie masz wycieku. Jak miałem nieszczelną to tez wzrooosło spalanie. Nie aż tak ale jednak.

Opublikowano

najlepiej jak byś podpiął vaga bo jak nie masz wycieków to możemy tylko się domyślać najlepiej jak byś podpiął i zobaczył co się dzieje pewnie coś z sterowaniem pompy

Opublikowano
  • Autor

Gdzie jest pompa wtryskowa ? Vaga postaram się załatwić.

Opublikowano

zrób zdjęcie silnika albo znajdź w necie i Ci zaznacze gdzie jest pompa. I jak kolega wyzej napisał jak nie będzie wycieku to tylko VAG bo to wróżenie.

Opublikowano

jak nie masz dostępu do :hi:vaga poproś kogoś z forum z twojej okolicy pewnie ci pomogą

Opublikowano

Centertop.jpg ( zdjęcie znalezione na google.pl )

od góry masz nastawnik a pod nastawnikiem znajduje się pompa wtryskowa :tongue4:

Opublikowano

Centertop.jpg ( zdjęcie znalezione na google.pl )

od góry masz nastawnik a pod nastawnikiem znajduje się pompa wtryskowa :tongue4:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Sory za OT ale jak zobaczyłem ten wlot powietrza na zdjęciu to oplułem monitor ze sniechu :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Przy wycieku będzie plama na postoju ?

Nie koniecznie, jeżeli masz osłonę spodu silnika, to nic nie będzie widać. Ale po otwarciu machy powinno być czuć paliwo.

Opublikowano

Filtr powietrza , w jaki jest stanie ? Zapchany tez wpływa na spalanie.

Wpływa jak najbardziej ale chyba nie w ilości takiej jak autor napisał :przebiegly:

Opublikowano

Prezesie ja tez mam zetora i też pali jak jelcz identycznie jak twój. Ja ostatnio sprawdzałem filtr powietrza wyglądał jak po przejechaniu 1000km a ma pewnie nalatane z 4-5tyś po czym nim potrząsłem i wyleciało trochę pyłu, założyłem i po tym spalanie mi spadło i to drastycznie i od kilku dni znowu wzrosło tak że już mam zamówiony nowy filtr powietrza i jutro wkładam, zobaczymy co będzie się działo.

Opublikowano

Prezesie ja tez mam zetora i też pali jak jelcz identycznie jak twój. Ja ostatnio sprawdzałem filtr powietrza wyglądał jak po przejechaniu 1000km a ma pewnie nalatane z 4-5tyś po czym nim potrząsłem i wyleciało trochę pyłu, założyłem i po tym spalanie mi spadło i to drastycznie i od kilku dni znowu wzrosło tak że już mam zamówiony nowy filtr powietrza i jutro wkładam, zobaczymy co będzie się działo.

Życze oby to była wasza złota przyczyna w która watpie :przebiegly:

Opublikowano

Prezesie ja tez mam zetora i też pali jak jelcz identycznie jak twój. Ja ostatnio sprawdzałem filtr powietrza wyglądał jak po przejechaniu 1000km a ma pewnie nalatane z 4-5tyś po czym nim potrząsłem i wyleciało trochę pyłu, założyłem i po tym spalanie mi spadło i to drastycznie i od kilku dni znowu wzrosło tak że już mam zamówiony nowy filtr powietrza i jutro wkładam, zobaczymy co będzie się działo.

Życze oby to była wasza złota przyczyna w która watpie :przebiegly:

No ja też bym tego chciał bo masakra co się dzieje. Co ty byś obstawił? Wyciek paliwa?

Opublikowano

Prezesie ja tez mam zetora i też pali jak jelcz identycznie jak twój. Ja ostatnio sprawdzałem filtr powietrza wyglądał jak po przejechaniu 1000km a ma pewnie nalatane z 4-5tyś po czym nim potrząsłem i wyleciało trochę pyłu, założyłem i po tym spalanie mi spadło i to drastycznie i od kilku dni znowu wzrosło tak że już mam zamówiony nowy filtr powietrza i jutro wkładam, zobaczymy co będzie się działo.

Życze oby to była wasza złota przyczyna w która watpie :przebiegly:

No ja też bym tego chciał bo masakra co się dzieje. Co ty byś obstawił? Wyciek paliwa?

Tak jak podałem na samym poczatku ja stawiam na wyciek. Przy srednim spalaniu 7litrów jakby wzrosło do 8 to bym uwierzył w filtr powietrza ale jak mówisz że na baku zrobiłes 600km przy zbiorniku 60l to mamy spalanie 10l to nie wiem co by musiało sie tam dziać żeby silnik 1Z który ma 90PS tyle spalił. Filtr może być tez zafajdany i mieć jakiś tam wpływ ale ja bym szukał jednak jeszcze gdzieś.

Opublikowano

Ja jeszcze dodam nie śmigam z butem w podłodze tylko normalnymi prędkościami dlatego też mnie bardzo dziwi to że spalanie mam jak bym jeździł z butem w podłodze i miał pod maską 2.5 TDI. Dzisiaj jadę diagnozować przewody.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mały update po niestety długim czasie.

Zaczne od tego, że mam silnik ahu, a nie 1z, ale myśle, że to bez różnicy(moja pomyłka). Wycieku paliwa raczej nie ma, przynajmniej ja tam nic nie czuje. Filtr paliwa prawie jak nowy. W sumie to był zmieniany tysiąc kilometrów temu. Dzisiaj przejechałem 50 km, na 5 litrach. Specjalnie starałem się jeździć oszczędnie. Może to sonda lambda?

Edit: Filtr powietrza nie paliwa. Sorry, zmęczony byłem.

100 km od warszawy.

Opublikowano

Mały update po niestety długim czasie.

Zaczne od tego, że mam silnik ahu, a nie 1z, ale myśle, że to bez różnicy(moja pomyłka). Wycieku paliwa raczej nie ma, przynajmniej ja tam nic nie czuje. Filtr paliwa prawie jak nowy. W sumie to był zmieniany tysiąc kilometrów temu. Dzisiaj przejechałem 50 km, na 5 litrach. Specjalnie starałem się jeździć oszczędnie. Może to sonda lambda?

Mieszkasz daleko od wawy??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.