Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Testowaliście na stacji Bliska - "BIO 100" oraz EKODIESEL?


CORNEK

Rekomendowane odpowiedzi

Na eko jeżdzą pewnie te stare heble sprzed potopu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tym orlenowskim śmiało mogę poić moje TDI? A może lepiej przerzucić się na Verwę? Będzie to miało jakiś konkretny sens, czy nie warto przepłacać?

nie wiem czy verwa da Ci cokolwiek poza wydatkami wiekszymi na paliwo ale pewne jest, ze do Twojego juz niemlodego auta uczciwe zwykle ON jest jak najbardziej dobre

Co do lania Biodiesla... mam vagowy 2,0TDI CR 143PS w exeo (montowany tez miedzy innymi w A4 B8, Q5 itp) i o ile pamietam na wewnetrznej stronie klapki wlewu paliwa jest naklejka z przekreslonym napisem Bio albo biodiesel

pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem to raz, i spalił mi półtora litra więcej czyli na 1000 km na które starcza bak byłem jakieś 50 zł w plecy zamiast coś zaoszczędzić, poza tym śmierdzi frytkami, ma gorsze zebranie i głośniej chodzi. ogólnie odradzam. :wallbash: :wallbash: :wallbash: oczywiście chodzi mi o niebieskie paliwko z bliskiej.

A jeżeli chodzi o te bajki z liczbą cetanową to 51 jest minimalną liczbą jaka jest w Polsce dopuszczalna w paliwach typu diesel, z tego co wiem złoty diesel na statoilu ma 57 albo 59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na tym miesiac i musialem robic pompe bo ja rozszczelnilo.Na szczescie tylko 100zl mnie to kosztowalo.

Tak ze odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie próbowałem więc ciężko się wypowiedzieć, na pewno do PD i wyżej to lepiej nie oszczędzać tych kilku groszy tym bardziej że teraz różnica między bio a zwykłym dieslem nie jest jakaś kosmiczna :mysli: Znajomy w mietku W124 tylko to leje i poza zapachem nie widzi żadnych skutków ujemnych, więc do takich starych autek można to lać i jeździć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie kombinuje i jeżdże tylko na Vervie. Moje auto jeszcze NIGDY odkąd je użytkuje nie widziało żadnego BIO czy tam EKO diesla :cool1: także nie mam porównania czy lepiej czy gorzej jeździ na tych wynalazkach :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie kombinuje i jeżdże tylko na Vervie. Moje auto jeszcze NIGDY odkąd je użytkuje nie widziało żadnego BIO czy tam EKO diesla :cool1: także nie mam porównania czy lepiej czy gorzej jeździ na tych wynalazkach :notworthy:

Akurat EKO diesel z orlena to żaden wynalazek tylko zwykły ON i zapewne nie odczuł byś różnicy jakby ci go ktoś przez przypadek zalał zamiast vervy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze leje tylko ekodiesel na orlenie (oczywiscie jak jestem w polsce). Te verva itp jakos mnie nie przekonuja. Mam wrazenie ze to po prostu wyludzanie pieniedzy. W anglii tak samo zawsze leje tylko zwykly diesel. Ostatnio jak jechalem do polski to zalalem na pusty zbiornik verve do pelna. Nie odczulem zadnej roznicy. A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze leje tylko ekodiesel na orlenie (oczywiscie jak jestem w polsce). Te verva itp jakos mnie nie przekonuja. Mam wrazenie ze to po prostu wyludzanie pieniedzy. W anglii tak samo zawsze leje tylko zwykly diesel. Ostatnio jak jechalem do polski to zalalem na pusty zbiornik verve do pelna. Nie odczulem zadnej roznicy. A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :gwizdanie:

Jak masz auto na pompie to pewnie lej zwykłego. Ja tam lubie wypić coś dobrego to i dlaczego moja audica ma być gorsza :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze leje tylko ekodiesel na orlenie (oczywiscie jak jestem w polsce). Te verva itp jakos mnie nie przekonuja. Mam wrazenie ze to po prostu wyludzanie pieniedzy. W anglii tak samo zawsze leje tylko zwykly diesel. Ostatnio jak jechalem do polski to zalalem na pusty zbiornik verve do pelna. Nie odczulem zadnej roznicy. A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :gwizdanie:

Testowałem Verve i zwykły ON na Orlenie, teraz testuje na Statoilu Gold diesel i zwykły ON.

Mam wrażenie, że nie ma różnicy. Więc chyba będe lał zwykłe paliwo na Statoil lub Orlen bo nie widzę sensu przepłacać - lepiej różnice w paliwe przeznaczyć na co 5-10 tys STP do czyszczenia wtryskiwaczy.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leję zwykły ON na Tesco plus dodatek, dokładnie ten: http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/diesel-power-ecomax/ W odróżnieniu od STP i tym podobnych, ecomax poza czyszczeniem, zwiększa liczbę cetanową oleju napędowego. Różnica między zwykłym ON a verva czy v-power to 2 cetany, a wlewając to - mam 4 cetany extra. co jeszcze bardziej istotne, kosztuje okolo 60 zl i wystacza na 500 !!!! litrów - wiec do kazdego litra on doplacam 12 groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...