Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laptop z USA


szogun0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam do wydania 800 USD, chciałbym zakupić tam laptopa dla własnego użytku.

Wymagania:

Ma być albo: Toshiba (ze względu na gwarancję na całym świecie) albo HP, nie chcę Dell'a. Inne marki musiały by mieć dobre uzasadnienie.

Ram 1 GB (w Polsce dołożę jeszcze 1 GB, bo znacznie taniej niż w fabryce zakupić).

Matryca 15 (super by było 17 cali)

jak najlepsza grafika.

Dysk nie jest wyznacznikiem, 120 GB mnie zadowoli, większy jak będzie, też może być.

Nagrywarka DVD

Co do procesora, wszyscy polecają Intel, kumpel ma Turiona 64 i też chwali.

Polećcie mi proszę jakiś model, podrzućcie link, poradźcie, co warto, a czego się nie łapać.

Im więcej o tym myślę, tym gorzej wybrać, coraz więcej się pojawia opcji i mam mętlik w głowie.

Transport jakoś sobie zorganizuję :wink4: tak, żeby nie płacić zbędnych podatków.

Ale jeśli macie jakieś doświadczenia co do transportu, to podzielcie się również nimi, myślałem o polskiej firmie kurierskiej, nikt ze znajomych teraz nie wraca, więc transport "pod pachą" raczej nie wchodzi w grę (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci Kolego dwa rozwiązania:

1) sieć marketów Wall-Mart

2) Best Buy czyli amerykańskie Media Markt

W ten sposób kupiłem Toshibę w 2006, o parametrach podanych przez Ciebie. Jest tam o wiele taniej niż u nas. Moja Toshiba mimo tego, że śmiga już 2 lata nie popsuła się ani razu (odpukać). W kwestii zakupu możesz mieć mały problem, gdyż jak kupowałem obiektyw, to przesyłka była od razu naznaczona jako ta, do której dorzucają cło. Jednak firmy te mają bardzo solidną bazę wysyłkową, każda przesyłka ma swój numer i na odpowiedniej stronie śledzisz każde jej miejsce pobytu.

Tak jak wspomniałeś, najlepsza opcja to transport pod pachą jako bagaż podręczny - masz pewność iż nikt nim nie rzuca oraz że cło z całą pewnością Cię ominie (ja przywiozłem 3 pod ręką :embarrassed: )

Linki - poszukasz sobie sam, gdyż oferta jest różna w zależności od stanu, znajdziejsz miejsce w którym ktoś kupi Ci tego lapa i będzie najbliżej dla tego kogoś.

Ja kupiłem laptopa w Best Buy'u w Billings, oraz 2 inne (tańsze na sprzedaż) w Walmarcie w Bozeman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklepy, to mam już polecone:

Bestbuy.com, circuitcity.com i costco.com.

jeszcze newegg i coś tam innego i dlatego mam mętlik w głowie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej szukasz, tym głupszy jesteś

trzymaj się pierwszego typu który urodził się w Twej głowie (Bestbuy?) i nie myśl zbyt długo. Nikt za darmo nie odda Ci laptopa:) Ja właśnie popadałem w taką paranoję za... 15-20$ różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przed świętami przywiózł HP-ka (niestety nie znam modelu) coś z przedziału 800-900 $ u nas sprawdzał to min. ok. 1000 PLN był do przodu - kupował w Wall-Mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

tak apropos samego laptopa to nie chciałbyś tzw kadłubka? Za cenę firmowego można kupić kadłubka o wiele lepszego pod względem podzespołów.

Dwa tygodnie temu kupiłem sobie Compal'a FL90. Bechechy całkiem mocne: 2.2 Duo Core cache 4 mb, GF 8600 GT 512MB, 160 gb i takie tam bajery. Dałem 3500 zł. Bez problemu znalazłbyś w podobnej konfiguracji tańszego u nas w kraju a z USA to już w ogóle pewnie różnica byłaby duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie wiem jak z jakością i gwarancją takich kadłubków.

Jak się sprowadzi z USA lapka, to nie ma gwarancji (wyjątkiem jest Toshiba z międzynarodową).

A nie chciałbym, aby lapek więcej czasu spędził w serwisach i u kurierów, niż u mnie w domu.

Ale posprawdzam jeszcze oferty mniej znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

o jakości narazie ci zbyt wiele nie mogę powiedzieć bo mam go niedługo. Wydajność jest natomiast ok, taka jaka miała być. Jeśli zdecydowałbyś się na kadłubka to za to co masz do wydania mógłbyś spokojnie jakiegoś kupić u nas w kraju a wtedy byłoby mniej problemów z ewentualnymi naprawami.

Np. tutaj:

http://www.triadapc.pl/notebooki/

masz konfigurator i możesz sobie dokładnie wyliczyć ile kosztowałby interesujący cię sprzęt w dowolnej konfiguracji. Ja właśnie swojego u nich kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciałbym, aby lapek więcej czasu spędził w serwisach i u kurierów, niż u mnie w domu.

Jakbym byl takim pesymista jak ty to nie mialbym juz 2 della z ktorego jestem zadowony jeszcze bardziej niz poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun0 ale zauważ ze gwarancje miedzynarodową bedziesz miał tylko wtedy jeżeli do polski przyjdzue notebook wraz z pudłem... Sama gwarancja Lapek i zasilacz Ci nic nie daje... 51% sukcesu jest właśnie karton.....

Co do marki to polecam: Toshiba, ASUS, HP, IBM Lenovo.

NIektórzy tez beda mówić że SONY Vaio jest ok.. ale ja osobiście odradzam... widziałem jak to chodiz na C2D z 1.5GB ramu na Viscie.. gorzej niż 1000 z XP.

Matryca jeśli chcesz cos większego to wyłącznie 15.4 (panorama) bo 17" to wielki klok i bateria trzyma bardzo krótko...

Na ram nie zwracaj uwagi bo czasami lepiej kupić z mniejsza pamiecią a w Polsce dolożyc bo pamieci poszły w dół.. szczególnie DDR2 (SoDIMM)

Jesli chodzi o notka w polsce to za 3700 masz mega masyzne: HP Pavulion na C2D 1Gb ramu, 160gb, VGA 8600GT, czytniki, czujnik lini papilarnych, czytnik kart pamięci, kamerka, i dobra bateria.. i 100% gwarancja...

Wiec dobrze sie zastanów czy sie opłaca.. jesli wyczaisz cos na czym bedziesz około 50% to sie niema co zastanawiac... ale czy dla 20% jest taki sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przygoda z dolozeniem,a raczej odjeciem pamieci w HP Pavulion,skonczyla sie jego zgonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem przelozyc jedna kosc do jakiegos Dela i w nim zadziala.Po czym wlozylem jak ponownie do HP i ten juz nie wstal.Pozniej przy wysilku kilku specow udalo sie go jakos odpalic,ale nie widzial juz tej pamieci.Wiec powiedzialem sobie nigdy wiecej HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem przelozyc jedna kosc do jakiegos Dela i w nim zadziala.Po czym wlozylem jak ponownie do HP i ten juz nie wstal.Pozniej przy wysilku kilku specow udalo sie go jakos odpalic,ale nie widzial juz tej pamieci.Wiec powiedzialem sobie nigdy wiecej HP.

no to musiały działać jakieś siiły nadprzyrodzone..... bo przecież rpoducent nie zabrania rozubudowy pamieci...nawet gdy notek jest na gwarancji..

ja osobiscie zakładałem do HP Pavilion i operacja przebiegła pozytywnie.. może ta kosc była jakas walnieta... :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie czepiacie Della, mam Vostro i śmiga pięknie, gwarancja jest międzynarodowa na podstawie Service tag który ma każdy laptop, jest przedłużona gwarancja i vista busines. Sprzęcik rewelka, przedtem miałem Asusa który sie pierniczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym byl takim pesymista jak ty to nie mialbym juz 2 della z ktorego jestem zadowony jeszcze bardziej niz poprzedniego.

:> Pesymista, to też optymista, tylko lepiej poinformowany :decayed:

szogun0 ale zauważ ze gwarancje miedzynarodową bedziesz miał tylko wtedy jeżeli do polski przyjdzue notebook wraz z pudłem... Sama gwarancja Lapek i zasilacz Ci nic nie daje... 51% sukcesu jest właśnie karton.....

Toshiba ma gwarancję na podstawie dowodu zakupu i rejestracji na ich stronie. Karton nic do tego nie ma. [br]Dopisany: 03 Styczeń 2008, 08:28 _________________________________________________

Nie wiem czemu sie czepiacie Della, mam Vostro

Ja jedyne co mogę o nim powiedzieć, to mamy w firmie i nie można zarejestrować programu Workshop, bo nie generuje kodu rejestracyjnego. I informatycy sprawdzali go pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...