Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Panel przycisków szyb z B7 do B6


fahur

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może próbował włożyć panel przycisków sterowania szybami z B7 do B6?

Obecnie posiadam 8Z0 959 851 B, a chciałbym włożyć 8E0 959 851 B, który pochodzi z B7 z 2007 roku.

Z góry dzięki za info.

<hr>

Sprawdziłem empirycznie - panele są kompatybilne, podobnie przyciski pasażera oraz tylne :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował włożyć panel przycisków sterowania szybami z B7 do B6?

Obecnie posiadam 8Z0 959 851 B, a chciałbym włożyć 8E0 959 851 B, który pochodzi z B7 z 2007 roku.

Z góry dzięki za info.

Ja wkładałem i niestety nie działa. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładałem i niestety nie działa. :thumbdown:

A da się przełożyć same przyciski? Czy to jest "jednobryłowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował włożyć panel przycisków sterowania szybami z B7 do B6?

Obecnie posiadam 8Z0 959 851 B, a chciałbym włożyć 8E0 959 851 B, który pochodzi z B7 z 2007 roku.

Z góry dzięki za info.

Ja wkładałem i niestety nie działa. :thumbdown:

Z B7 dzialaja przyciski w B6 :gwizdanie: U siebie mam wszystkie przyciski z B7 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z B7 dzialaja przyciski w B6 :gwizdanie: U siebie mam wszystkie przyciski z B7 2006r.

Po prostu podłączyłeś, czy coś trzeba było modyfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie modyfikowalem poprostu podlaczylem i dziala.

Pamiętasz/znasz może nr części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie modyfikowalem poprostu podlaczylem i dziala.

Pamiętasz/znasz może nr części?

niestety nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w lipcu 2002 była zmiana w tych klawiszach , inna wtyczka , a na pewno nie da się przełożyć samych panelików z piktogramem- przynajmniej bez małych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w lipcu 2002 była zmiana w tych klawiszach , inna wtyczka , a na pewno nie da się przełożyć samych panelików z piktogramem- przynajmniej bez małych przeróbek.

Moja A4 została wyprodukowana 17.07.2002 - inżynierowie z Ingolstadt zdecydowali, że jeszcze stary model mi wsadzą - niestety ten bardziej ścieralny :-/

Pozostaje mi renowacja, bo na rynku wtórym tych paneli w dobrym stanie nie uświadczysz... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie może jak zdemontować panel sterowania szybami - przód od kierowcy na sterowanie czterema?

Żeby go wyjąć trzeba demontować tapicerę w drzwiach czy bez tego jakoś się go wyjmuje?

Muszę zobaczyć co się dzieje bo coś przyciski się przycinają i nie zawsze załapują i zastanawiam się czy to wina przełaczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba zdjąć tapicerkę drzwi. Potem już będziesz widział które śrubki odkręcić. W rekach zostanie ci uchwyt razem z panelem i musisz go wyłuskać odciągając zaczepy. Oczywiście wcześniej wszystkie wtyczki odepnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytaj mlodego droga on chyba zakladal :wink4:

Nikt nie pytal :D A dopiero teraz sie natknalem na ten watek. Wiec tak

Mam B6, a przyciski od B7. Od strony elektronicznej wszystko plug and play a co do estetyki i pasowania to nie jestem pewien jak to jest z boczkami w B6. Ja kupilem Cale boczki od B7 i tez do B7 kupilem przyciski ale nie sadze zeby byla jakas roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy. Jedynie włączniki szy do 07.2002 mają inne wejścia w kostke / i inna budowę w środku także samej nakladki z ikonka nie da się bezpośrednio przełożyć/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy. Jedynie włączniki szy do 07.2002 mają inne wejścia w kostke / i inna budowę w środku także samej nakladki z ikonka nie da się bezpośrednio przełożyć/

Moje OOOO są z 17.07.2002 i niestety się łapię na tę wersję do 07.2002. Da się to jakoś dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pesymistą . Zdejmiesz boczek to zobaczysz. Rozbierałem u kolegi i wiem że wejścia wtyczek były inne, ale nie było problemu bo miał wiązki i przełożył piny, więc nie było główkowania czy da sie przerobić starą wtyczkę. Ściągaj boczek i dopiero zobaczysz , może masz już nowsze połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pesymistą . [...]

Zgodnie z zaleceniem ;-) przeszukałem cierpliwie ETKę i się okazało, że wtyk do obu modułów jest taki sam: 8L0 972 980 (10 styków). Nie wiem, jak z pinami, ale generalnie powinno być to P'n'P. To samo dotyczy drzwi pasażera, gdzie wtyczka jest identyczna w B6 i B7: 8E0 972 754 A (4 styki).

Chyba zaryzykuję i nabędę ten moduł z B7 - ewentualne doświadczenia opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...