Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziwne uszkodzenia lakieru na klapie bagażnika


mysiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam dość poważny estetyczny problem jeśli chodzi o mój samochód. Poniżej przedstawiam zdjęcia, które prezentują to co dzieje się z moją klapą bagażnika. Po zimie pojawiły się dziwne rysy (cała masa rys) w kolorowej warstwie lakieru. Warstwa bezbarwna była gładka. Obecnie w kilku miejscach pojawiają się pęknięcia również w bezbarwnej warstwie lakieru. Powłoka ugina się przy naciskaniu palcem. Także niedługo lakier zacznie mi odłazić całymi płatami :slina:.

Czy możecie mi napisać od czego się to zrobiło? Czy to oznaka, że autko było bite w tył, a jakiś nieudolny lakiernik zepsuł sprawę lakierowania klapy?

Autko kupiłem >2 lata temu. Wszystko było ok, jeśli chodzi o lakier, aż do tej pory. Domyślam się, że nie ma innego sposobu na uratowanie klapy jak jedynie kolejne lakierowanie?

imag0048m.th.jpg

imag0049dp.th.jpg

imag0054l.th.jpg

Link do galerii:

http://img819.imageshack.us/g/imag0048m.jpg/

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie!

Dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznaka, że autko było bite w tył, a jakiś nieudolny lakiernik zepsuł sprawę lakierowania klapy?

Dokładnie tak, zła obróbka podkładu lub coś takiego, pokazałem zdjęcia znajomemu który jest dobrze zorientowany w lakierowaniu najróżniejszych rzeczy nie tylko samochodów i stwierdził że często fuszerka wytrzymuje pierwszą zimę - pojawiają się niewidoczne pęknięcia, w kolejną zimę wchodzi tam woda i wywala już lakier po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa do malowania. ktos niestety spieprzyl lakierke i zaczelo wszystko wstawac. slabo to wyglada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, w takim razie będę musiał zacząć się przymierzać do malowania tego elementu. Możecie mi jeszcze mniej więcej wycenić koszt (robocizna oraz materiały) takiego malowania? Nie chciałbym zostać naciągnięty. W grę wchodzą ceny warszawskie. Namiarów spróbuje poszukać w polecanych warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że za malowanie tylko z zewnątrz to max.300-350PLN no chyba że w wawie liczą podwójnie. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kicha :kwasny:

Takie sa objawy jak się maluje w zimnie na wilgotna powierzchnię. Tak więc lakiernik musiał byc pierwsza klasa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry lakiernik to zaczyna od 500 za element :gwizdanie:

Cena nie jest wyznacznikiem dobrego lakiernika :wink4: a po drugie to co region PL to inaczej, u nas w Lesznie za 250zł-300zł masz juz pomalowany element bez żadnych obiekcji przy odbiorze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko kupiłem >2 lata temu. Wszystko było ok, jeśli chodzi o lakier

Czy to oznaka, że autko było bite w tył, a jakiś nieudolny lakiernik zepsuł sprawę lakierowania klapy?

Dokładnie tak, zła obróbka podkładu lub coś takiego, pokazałem zdjęcia znajomemu który jest dobrze zorientowany w lakierowaniu najróżniejszych rzeczy nie tylko samochodów i stwierdził że często fuszerka wytrzymuje pierwszą zimę - pojawiają się niewidoczne pęknięcia, w kolejną zimę wchodzi tam woda i wywala już lakier po całości.

Musiała to być dość dobra fuszerka skoro wytrzymała >2 lata :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry lakiernik to zaczyna od 500 za element :gwizdanie:

Cena nie jest wyznacznikiem dobrego lakiernika :wink4: a po drugie to co region PL to inaczej, u nas w Lesznie za 250zł-300zł masz juz pomalowany element bez żadnych obiekcji przy odbiorze :)

nie mowie ze jak ktos bierze 500 to jest artysta, ale z reguly jak sie zaplaci mniej to sa niedociagniecia, ja jestem pedantem w tej kwestii :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat. Jako że pęknięcia na lakierze są coraz bardziej widoczne, muszę zacząć działać. Jeżeli malowanie całego elementu ma mnie wynieść powiedzmy 500 zł, to czy nie lepiej jest mi kupić całą część (używaną)? Przejrzałem aukcje i jest sporo ofert:

http://allegro.pl/klapa-tyl-audi-a4-95-99-srebrna-sedan-i1617023436.html

http://allegro.pl/audi-a4-vw-passat-b5-klapa-tyl-kompletna-i1588028455.html

Oczywiśćie musiałbym sprawdzić kody lakieru itd. Możliwe, że realna barwa będzie się trochę różnić, ale lepsze to niż to co mam teraz. Poza tym taką wymianę pewnie mógłbym zrobić sam, więc odpadają koszty robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat. Jako że pęknięcia na lakierze są coraz bardziej widoczne, muszę zacząć działać. Jeżeli malowanie całego elementu ma mnie wynieść powiedzmy 500 zł, to czy nie lepiej jest mi kupić całą część (używaną)? Przejrzałem aukcje i jest sporo ofert:

http://allegro.pl/klapa-tyl-audi-a4-95-99-srebrna-sedan-i1617023436.html

http://allegro.pl/audi-a4-vw-passat-b5-klapa-tyl-kompletna-i1588028455.html

Oczywiśćie musiałbym sprawdzić kody lakieru itd. Możliwe, że realna barwa będzie się trochę różnić, ale lepsze to niż to co mam teraz. Poza tym taką wymianę pewnie mógłbym zrobić sam, więc odpadają koszty robocizny.

tez dobre rozwiązanie. Tylko lepiej było by kupic gdzies gfdzie mozesz podjechać osobiście przyierzyć i zobaczyc czy sie nie różni. podstawową sprawą jest kod lakieru ale powinno się udać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, raczej niema sensu dawać do kolejnego malowania "kaziowi" żeby za kolejne parę lat mieć taki sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. Chciałbym się dołączyc do tematu. Też popękał mi lakier. Ale na dachu dośc sporo a na masce dopiero zaczyna. Tak wydaje mi się jakby to bezbarwny schodził. Spotkaliście się z czymś takim? Co z tym zrobic?

Dodaje zdj:

20110531923.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Dach

20110531928.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Dach

20110531929.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz malowania nic z tym nie zrobisz.

Źle położony clear na bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze jak masz chęć nałożyć wosk koloryzujący (oczywiście pod kolor auta) i poleraować.

Może akurat pomoże troszkę, do czasu kiedy zbierzesz się do malowania. Jeszce nie są takie straszne te pęknięcia.

Gdzieś był teamat na forum dotyczący pokrywania rys na aucie. Może i to jest jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...