Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] 2,0tdi 16V BRE by Ecuproject


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Patrox, dzięki za odpowiedź jednakże nie wyjaśnia mi to tematu, czujnik położenia sprzęgła moim zdaniem nie określa biegu na którym jedziemy, hamulce tym bardziej, obroty wału korbowego na każdym biegu i tak są w zakresie pracy danego silnika, tj. określone max. w limiterze w ECU

jak mam rozumieć, że ECU dokładnie wie na jakim biegu dokładnie jadę w manualu biorąc A4 B7

w B8 jest podpowiadacz zmiany biegu ale zakładam, że tam technicznie jest to inaczej rozwiązane niż w B7 z silnikiem np. BRE

Na podstawie tych czujników dostaje info do Ecu. I jak najbardziej w manualu to także występuje. Choćby nawet ecu widzi ile razy wcisnąłeś/wycisnałes sprzęgło i to jest podstawa do wyliczenia biegu:) Oczywiscie nie tylko z tych czujników dostaje info bo jest ich znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THNX bo trochę zgłupiałem, że w B7 z BRE tak inteligentnie jest, BTW Rogal mi o tym nie mówił jak wirusował autko, ale to tak po za tematem, jesteś miszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest czasem <zakres prędkości obr. silnika> / <prędkość pojazdu> = dany bieg ?

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia, pewnie w skrzyni jest jakiś dodatkowy czujnik biegu :wink4:

Jak ecu będzie miało prędkość obrotowa silnika i prędkość pojazdu to będzie wiedziało na którym biegu jedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...