Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Kontrolka ciśnienia w oponach


Phatbass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio czyściłem błędy i adoptowałem kluczyk VAGiem. Po tych operacjach zaczęła mi mrugać żółta kontrolka ciśnienia w oponach, a nie wydaje mi się żeby moja wersja to miała. Nie świeci się cały czas tylko mruga, czasem znika na sekundę może dwie i mruga z powrotem. Nigdy wcześniej nie włączała się, mimo że zdarzało mi się złapać gumę.

Podejrzewałem ze musiałem coś zmienić więcej jak przeglądałem możliwości VAGa, dlatego jeszcze raz uważnie przeleciałem to co przeglądałem wcześniej ale nic nie znalazłem.

Czy ktoś może wie jak mogę to wyłączyć?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ikona sie pojawila :) Oczywiscie ze mozna to wylaczyc Vagiem odpowiednie kodowanie i ikonka znikanie :wink4:

img5677.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko przepieknie opisane tym watku moze masz uklad cisnienia opon i moze nie wiesz o tym :wink4::arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=130039.45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko przepieknie opisane tym watku moze masz uklad cisnienia opon i moze nie wiesz o tym :wink4::arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=130039.45

Kontrolka która mi mruga to ta nad kontrolką ładowania:

http://img38.imageshack.us/i/20110423097.jpg/

Zastanawia mnie po co jest ta kontrolka jeśli może wyświetlić ten komunikat na wyświetlaczu.

Pobawię się jeszcze na podstawie tego co przesłałeś. Mam nadzieje że się uda.

[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 22:56_________________________________________________Niestety ale nie udało mi sie zwalczyć problemu.

Kontrolka nad FISem dalej mi mruga. Nawet jak włączyłem mierzenie ciśnienia w oponach VAGiem (dodając 512 do wartości ze zdjęcia)

http://img847.imageshack.us/i/canfq.jpg/

to zaczęła sie również pokazywać na FISie, ale po wejściu do menu FISa a później do "tire pressure" mam pusto, a powinienem chyba mieć "store pressures" i "wheel change" to pewnie dlatego ze nie mam mierzenia ciśnienia w oponach.

Poza tym nie mogę wejść przez VAGa do menu: "tire pressure"

http://img838.imageshack.us/i/tirer.jpg/

Prawdopodobnie dlatego ze VAG nie ma z czym się skontaktować.

Nie wiem jak to wyłączyć, ma ktoś może jakiś pomysł?

Będę wdzięczny za każda podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli VAGiem nie mozesz sie polaczyc ze sterownikiem to nie mam pojecia skad ta kontrolka :( napisz do Bartka na pewno cos wskura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda raczej na jakiś bug w oprogramowaniu zegarów (LED na tablicy wskaźników jest dla wersji monochromatycznej FIS-a, nie powinien się pokazywać w kolorowej wersji komputera pokładowego).

Zacznijmy od sprawdzenia jakie masz aktualne kodowanie sterownika zegarów (17 - Instruments)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda raczej na jakiś bug w oprogramowaniu zegarów (LED na tablicy wskaźników jest dla wersji monochromatycznej FIS-a, nie powinien się pokazywać w kolorowej wersji komputera pokładowego).

Zacznijmy od sprawdzenia jakie masz aktualne kodowanie sterownika zegarów (17 - Instruments)...

Hmm, gdzies to juz widzialem. Cos mi sie wydaje ze w pierwszych wersjach B7 tak właśnie to wyglądało. Dopiero później puścili to na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letallec - mam B6 i opcję tyre pressure w kolorze ;)

To wygląda następująco:

Monochrom FIS = kontrolka nad FIS

Kolor FIS = obrazek na FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monochrom FIS = kontrolka nad FIS

dokładnie w miejscu,gdzie w benzynie jest kontrolka immo,nie wiem,czy w dieslach jest w tym samym miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja mam kolor FIS i oprócz tego w/w ikonkę nad wyświetlaczem na wskaźnikach - tyle tylko, że w przypadku kolor FIS nie jest ona aktywna.

Póki co spekuluję ale jeśli kolega grzebał Commanderem i przekodowało mu Instruments na inny kraj to... auta przeznaczone na dany rynek, mogły mieć kontrolę Ciśnienia w oponach jako seryjne wyposażenie... Może tu jest problem...

Jeśli kodowanie będzie OK - wywalamy bezpiecznik zegarów na kilkanaście minut (może taki restart pomoże przywrócić sterownik do poprawnego działania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda raczej na jakiś bug w oprogramowaniu zegarów (LED na tablicy wskaźników jest dla wersji monochromatycznej FIS-a, nie powinien się pokazywać w kolorowej wersji komputera pokładowego).

Zacznijmy od sprawdzenia jakie masz aktualne kodowanie sterownika zegarów (17 - Instruments)...

Mam nadzieję że to o co pytasz znajdziesz tutaj :)

http://wyslijto.pl/plik/bfa8xm3i6y (screeny z VAGa w Word'zie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od zmiany kodowania na 0000141. Rozumiem, że masz czujnik zapięcia pasów kierowcy i pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem zmienić "Country" na RoW, ale nie mogłem za cholerę wywalić "K-Number (Rental Cars).

Przy próbie zmiany wartości i potwierdzeniu, mieli przez pewien czas i zamyka okno CODING, ale jak wchodzę tam z powrotem, dalej jest wartość poprzednia.

Niestety nic się nie poprawiło, ikona ciśnienia opon dalej mruga.

instruments.jpg

Czujnik pasów oczywiście mam w obu przednich fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie dasz zakodwoac 000141 :mysli: Auto skad jest ?

Zrob to powoli , pamietaj ze w tych pozycjach sumujesz 00XX141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z Niemiec.

Mogę zakodować inne wartości np:

0020141

0006141

ale zawsze muszę zawrzeć tam ta liczbę "4" odpowiedzialną za "K-Number (Rental Cars).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbujmy wywalić zasilanie zegarom - wejdź w adaptacje sterownika Instruments i zrób sobie printscreena każdego kanału który jest dostępny (nic nie powinno uciec ale na wszelki wypadek dobrze jest zrobić backup parametrów).

Nie wiem jak będzie w sterowniku B7, ale ja u siebie w B6 mam dostępne kanały:

00, 02, 04, 18, 19, 21, 30, 32, 33, 35, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 47, 48, 50, 60, 61, 62 i 99.

Po całej akcji odłącz bezpiecznik 15 na kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci sprawdz jeszcze ten 61 kanal :mysli: powinno tam byc wartosc 3331 ( jak nie masz szyberdachu ) :wink4:

+00001 = Central Electronics (Standard)

+00002 Comfort System = (Standard)

+00064 = Trailer (opcjonalne)

+00128 = Dach (opcja)

+00256 = Instrument Cluster (Standard)

+00512 = Kontrola ciśnienia w oponach (opcjonalne)

+01024 = Electronics kolumny kierownicy (Standard)

+02048 = Climate Control (Standard)

+32768 = Ogrzewanie postojowe (opcja)

Bartku ki Boniek i skad tak nagle sie pojawila ikonka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci sprawdz jeszcze ten 61 kanal :mysli: powinno tam byc wartosc 3331 ( jak nie masz szyberdachu ) :wink4:

+00001 = Central Electronics (Standard)

+00002 Comfort System = (Standard)

+00064 = Trailer (opcjonalne)

+00128 = Dach (opcja)

+00256 = Instrument Cluster (Standard)

+00512 = Kontrola ciśnienia w oponach (opcjonalne)

+01024 = Electronics kolumny kierownicy (Standard)

+02048 = Climate Control (Standard)

+32768 = Ogrzewanie postojowe (opcja)

Bartku ki Boniek i skad tak nagle sie pojawila ikonka :mysli:

Tak jak wcześniej napisałem - zegarom coś się popieprzyło ;) Stąd sugestia o odcięciu zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry bezpiecznik, bo opisany jest jaki Kombigerat (w tłumaczeniu na polski to - urządzenie, połączenie).

Poza tym po wyjęciu go, jak przekręciłem kluczyk to normalnie zapaliły się zegary, FIS i kontrolki (jedyna zmiana to reset daty do defaultowej i zamiast przebiegu pojawił się napis "fuse").

A kontrolka ciśnienia opon jak byla tak jest, cholera jedna (mrugała nawet po wyjęciu bezpiecznika) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...