Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Tarcze i klocki hamulcowe kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

musze wymienic w mojej audi a4 b6 1.9tdi 2001r tarcze oraz klocki hamulcowe poniewaz pojawil mi sie juz komunikat na komputerze z czujnika klockow

a na tarczach widac juz rowki wiec lepiej chyba je tez wymienic

i tu mam pytanie

z jakiej firmy sa oryginalnie mataowane tarcze i klocki hamulcowe?

jakie sa dobre tarcze a jakie klocki ?

wyczytalem ze jedni chwala ate jedni zas ferrodo i tez cos o bosch-ach przeczytalem

i najwazniejsze pytania czy bardzo klopotliwa jest wymiana?

czytalem ze mozna wymienic samemu z pomoca zacisku do drzewa bez specjalnego klucza to prawda?

czy potrzebne jest co innego jeszcze? przeczytalem glowny watek co do tego co trzeba wyczyscic i nasmarowac

moze jest gdzies filmik jak wymienic tarcze i klocki?

z gory dziekuje za odpowiedz bo dosc duzo pytan zadalem

pozdrawiam

Opublikowano

Tarcze, klocki z firm: TRW, Ferodo, Bosch. Nie bierz absolutnie ATE.

Wymiana nie jest trudna, troszkę pokombinujesz i dasz radę bez specjalnych narzędzi.

Poradę jak to zrobić znajdziesz w dziale Warsztat - Zrób to sam.

Opublikowano

... Nie bierz absolutnie ATE.

A niby czemu :mysli::cool1: ... oczywiście ATE PD odradzam jednakże gładkie ATE są b.dobre ( niestety droższe od innych wyżej wymienionych )

Opublikowano

no ja ich nie mogę polecić, u mnie tarcze pękają i u wujka zauważyłem to też dzisiaj w aucie po przebiegu tylko 3 tyś. km, kolega pracujący w hurtowni też mówi, że coś nie halo z nimi jest.

mówię tutaj o gładkich tarczach nie pd.

Opublikowano

zapodaj tarcze Otto Zimmermanna + klocki Ferodo Premier

jak wymieniasz tarcze to potrzebujesz tylko klucz do odkrecenia zacisku z jarzmem od zwrotnicy, srubokret i cos czym wcisniesz tloczek

a jak go bedziesz wciskal to odkrec odpowietrznikaby caly plyn z zacisku zostal usuniety

pedal hamulca musi byc wowczas wcisniety

Opublikowano
  • Autor

a moglby ktos jeszcze mi polecic jakis internetowy sklep gdzie moglbym dostac te tarcze zimmermanna i te klocki ferrodo?

bo na allegro wsyzstkiego nie znalazlem.

a co do dzialu warsztat to znalazlem tam tylko wymiane klockow ale wymiane tarcz niestety nie :(

Opublikowano

wystarczy odkręcić jarzma, ściągasz starą tarcze, wyczyścić dobrze piastę papierem ściernym i zakładasz w odwrotnej kolejności.

a co do zakupu zajrzyj sobie do działu "Rabaty itd." jest tam paru sprzedawców którzy może Ci pomogą.

Opublikowano

Po swoich doświadczeniach również odradzam ATE PD. Szkoda pieniędzy na takie tarcze. Siła hamowania w ogóle się nie poprawiła po wymianie hamulców. Tarcze hałasują przy hamowaniu co mnie wykańcza. Jak samochód trochę postoi i tarcze pokryją się rdzą to wtedy dopiero te rowki dają popalić...

Polecam tarcze bosch. Od niedawna też są lakierowane jak ATE.

Pozdrawiam

Opublikowano

a moglby ktos jeszcze mi polecic jakis internetowy sklep gdzie moglbym dostac te tarcze zimmermanna i te klocki ferrodo?

bo na allegro wsyzstkiego nie znalazlem.

...zadzwoń sobie tutaj i wszystkiego się dowiesz ... :hi:

http://sklep.intercars.com.pl/?

Opublikowano

...taaa a ceny Cie zabija... Kolego jak potrzebujesz tarcz i klockow zglos sie na priv

Opublikowano

...taaa a ceny Cie zabija... Kolego jak potrzebujesz tarcz i klockow zglos sie na priv

...nie prawda są tacy co mają nawet w I.C po 38% zniżki... :wink4:

Opublikowano

ja tez mam

ale ten upust trzeba sobie wypracowac

Opublikowano

ja polecam zestawik ATE, mam zarówno klocki, i takie tarcze hamulcowe, i są naprawdę wysokiej jakości - nie ma bicia, nie przegrzewaja sie, dobrze hamuja i nie scieraja sie za szybko.

Opublikowano

Ja posiadam tarcze Brembo plus klocki TRW i mogę śmiało polecić.. :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.