Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0tfsi quattro silnik BGB diagnoza westegate?


sienkol007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 2.0tfsi quattro silnik BGB , parę rzeczy będę robił teraz w weekend , i przy okazji chciałem zdiagnozować westgate , z tego co znalazłem na forum to wiem ,że trzeba tą sztangę pociągnąć ( lekko , czy mocno ?) czy po pociągnięciu sztangi powinna ona sama wracać ?? czy westgate może być przyczyną zamulenia auta ?? Jeśli sztanga by ciężko chodziła to można ją rozruszać i popsikać np. WD40 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztanga dziala pod cisnieniem, jej sie nie ciagnie tylko pcha cisnienie i patrzy czy sie nie cofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia użyj zwykłej pompki i wzkażnika najlepiej-widać,czy ciśnienie spada na wskazówce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztanga dziala pod cisnieniem, jej sie nie ciagnie tylko pcha cisnienie i patrzy czy sie nie cofa

:mysli: westegate to siłownik pneumatyczny podciśnieniowy (powietrze jest wysysane z nad membrany) jest sterowany za pośrednictwem podciśnienia z vacupompy poprzez zawór N75. Z pompowaniem pompką bym uważał bo to nie ten kierunek nie ta zasada i nie te ciśniena :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego coś pomyliłeś!takie coś to w tdi przy zmiennej geometrii!!!w benzynie nadciśnienie pcha sztangę otwierając WG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry faktycznie tak jest miałem kiedyś w rękach cały mój kolektor i sprawdzałem tą sztangę ręką i zapomniałem że grzybek zaworu wejścia spalin jest po "stronie wydechu" więc musi być odpychany aby spaliny wpadały na łopatki teraz mi się przypomniało :embarrassed:

a tak jak podałem wyżej jest np. w 2,0TDi sztanga jest wciągana i obraca żaluzie łopatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...