Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przerobienie systemu audio


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Momentalnie mam radio pioneer ori 4 glosniki z przodu w drzwiach. 2x 16cm magnat tylnie drzwi oraz wzmacniacz axton i subwofer. Mysle nad tym zeby sprzedac radio i kupic ori radio concert + zmieniarka i nie wiem co do tego kupowac system bose z ori subwoferem czy z przodu dokupic 16cm i 4 kanalowy wzmacniacz ewentualnie 6 kanalowy i jeszcze glosniki w pulke.

Jakie wyjscie polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie sprzedawał bym obecnego radia i opierał się na nim, wywalając z przodu ori głośniki i montując szesnastki odseparowane plus wygłuszenie drzwi i subwoofer do bagażnika (o ile nie przeszkadzało by Ci to gabarytowo) półkę zostawiłbym w spokoju

jeżeli masz parcie na zamianę radia na ori to wybrałbym do niego raczej emulator zamiast klasycznej zmieniarki

o bose z marszu bym zapomniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie podoba mi sie ten concert tym bardziej że będe rezał klime i tunel polift więc będzie super wyglądać. Słyszałem że emulator nie działą zbyt stabilnie i koszt jak widać jest dość wysoki. A to myślisz że zmieniarka nie spełni swojej roli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił na ori. Jeśli będziesz montował tunel 1DIN to polecam radio Concerta Plusa. Nie ma problemów z potencjometrem. Pomimo gorszej jakości dźwięku o wiele wiele ładniejszy wygląd który nie razi. Dokładasz zmieniarkę i jest :kox: Ja osobiście nigdy bym nie założył emulatora. Jeśli chcesz mieć w miarę dźwięk to tylko format bezstratny. Faktem jest że przy tej jakości ori komponentów może to nie być duża różnica na korzyść audio ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj na fabryczne radio dasz sobie krok wstecz :gwizdanie: poza wyglądem nie ma nic wartosciowego, nawet podłaczenie suba to zabawa w rozdzielacze, bo radio nie ma wyjsć RCA :thumbdown:

Ale jeśli juz sie napaliłeś to bierz ConcertII z A6, na kaseciaki nawet nie patrz :gwizdanie:

A co z jakością dzwięku do tego sprzetu co mam teraz na radiu pioneer.

na fabrycznym radiu spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z jakością dzwięku do tego sprzetu co mam teraz na radiu pioneer.

na fabrycznym radiu spadnie

i to sporo kolego, będzie to słyszalne i na pewno się rozczarujesz

co do emulatorów to może i jest to koszt, ale i wygoda, obecne emulatory to całkiem inna bajka niż ich poprzednicy, o których zapewne dużo czytałeś na forum, za miesiąc będę testował najnowszy dmc to mogę podzielić się opinią co i jak, format jest może i stratny, ale przy tych klockach nie do odróżnienia, zobaczymy czy spodoba Ci się borykanie z nagrywanymi płytami cd, których zmieniarka zapewne nie będzie chciała czytać :gwizdanie: bo mi już się przestało i dlatego uderzam w emulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomysły jeszcze to wszystko przemyśle najwyrzej zmienie suba na mniejszy i kupie wzmak axtona c-602 5 kanalowy to zagra z glosnikami i jakims mniejszym basikiem zeby tylko pasmo uzupelniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z jakością dzwięku do tego sprzetu co mam teraz na radiu pioneer.

Na 100% jest gorszy, niestety :( tak jak już koledzy wyżej pisali ale dla niektórych wygląd jest ważniejszy. Jakbyś chciał zrobić coś z sensem w tych przeklętych drzwiach w B5 to trzeba się nieźle napocić. Już kilku kozaków było co sprzęt nakupowało za kilka tysiaków i w ogóle to nie grało. W B5 trzeba dobrze zrobić drzwi od podstaw, dodatkowo wzmocnienia i extra wygłuszenia aby dobry głośnik zagrał więc ja wolałem zostać przy ori kosztem jakości muzy.

Do kolegi IRO

Jeśli potestujesz to napisz tu na temat tego DMC bo jeśli się zrobi mp3 na 320 to może i dałoby radę tego słuchać o ile nie będzie przerywać, wieszać się itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi IRO

Jeśli potestujesz to napisz tu na temat tego DMC bo jeśli się zrobi mp3 na 320 to może i dałoby radę tego słuchać o ile nie będzie przerywać, wieszać się itp.

emulator w pewnym sensie już do mnie dotarł, ale jest w pl, za ok. miesiąc będę go miał u siebie, to opiszę co i jak

według opisu to odtwarza właśnie do 320, i nie jest już wyposażony w reset, bo ma się nie wieszać, zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w y z tym bitrate tak, mój stary emulator z początków produkcji odtwarzał 320kb, ale przy seryjnych głosnikach to znikoma róznica czy to będzie 128 czy 320kb :gwizdanie:

Pozatym takie rzeczy słyszy sie za posrednictwem konkretnego radia z przetwornikiem cyfrowym, a takim radiem napewno nie jest concert :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem abym był jakimś audiofilem ale różnica dla mnie jest kolosalna między 128 a 320. Fakt faktem że w domu odsłuchiwałem a nie w aucie a mam troszkę lepszy sprzęcik w chacie niż concert :naughty: Miałem kiedyś taki pomysł aby wsadzić zmieniarkę tak jak jest już od modelu B6 w schowek. Myślałem że się zmieści ale ktoś już to robił i trzeba niestety wycinać tył schowka. Może jak kolega opisze działanie tego nowego ustrojstwa na mp3 to i ja się zdecyduję na taki wynalazek. jestem przeciwnikiem mp3 ale co zrobić? Wygląd wnętrza mi się podoba w oryginale i nie chcę tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...