Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wibracje


mario2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z autkiem, które podczas jazdy przy prędkości 60-80 km/h wpada w dziwne wibracje. Zaznaczam, że wibracje pojawiły się po wymianie kół z zimowych na letnie. Koła były wyważane i sprawdzono w nich ciśnienie. Również lekko ucieka autko na prawo jak puszczę kierownicę. Wiem, że siedzi mi lewi przegub, ale przy jeździe na kołach zimowych nie było żadnych wibracji ani uciekania samochodu. Może opony zużyte? Proszę o jakieś sugestie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może komuś się nie chciało i masz po prostu źle wyważone koła.

To mam rozumieć, że jak zmieniałeś z letnich na zimowe to z tymi kołami było wszystko OK? Czy są to jakieś inne letnie koła?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam również że to są koła albo felgi albo opony przy danych prędkościach zaczynają wibrować i odczuwalne jest to na całym aucie jak również na kole kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej miałem dokładnie to samo na zimówkach. trzęsło własnie na niskich predkościach i mocno się to przekładało na koło kierownicy. niby wyważane przed założeniem ale tak czy owak trzęsło. Po krótkiej rozmowie i natrychmiastowej zmianie kół na koła z oponami letnimi objawy ustąpiły a stare opony zimowe zakończyły swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kola jak miales przechowywane na lezaco czy na stojaco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani nie lezaly ani nie staly---powiesilem je na strychu!

Cos Wam sie pomieszalo--pierwszy raz sposob przechowywania mialby wplyw na opony? Jakbyscie je przechowywali przez lata to napewno.

Miallem i mam podobny problem-zmienialem kola, opony, wywazanie, lozyska, hamulce z przodu itd. Dalej trzesie jak przekrocze 110-120km/h. Gdzies czytalem ze to przegob wewnetrzny ale moj mechanik mowi ze jest wszystko ok, tak wiec nie mam pojecia skad te wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani nie lezaly ani nie staly---powiesilem je na strychu!

Cos Wam sie pomieszalo--pierwszy raz sposob przechowywania mialby wplyw na opony? Jakbyscie je przechowywali przez lata to napewno.

Miallem i mam podobny problem-zmienialem kola, opony, wywazanie, lozyska, hamulce z przodu itd. Dalej trzesie jak przekrocze 110-120km/h. Gdzies czytalem ze to przegob wewnetrzny ale moj mechanik mowi ze jest wszystko ok, tak wiec nie mam pojecia skad te wibracje.

Sprawdź czy masz pierścienie centrujące na felgach, ewentualnie może winne są śruby od kół(inne są do aluminiowych a inne do stalowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...