Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wymiana uszczelki pod gł. a instalacja LPG


razmus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam A4 2.6 V6 150PS po wymianie uszczelek pod głowicami. Mechanik, który mi to robił zastrzegł ze musze przejechać najmniej 5000km, aby założyć instalacje LPG. Czy sadzicie ze tak należy? W warsztacie montującym instalacje gazowe dowiedziałem się ze wymiana uszczelek przy założonej sekwencji jest wiele bardziej pracochłonna. Może ten mechanik chciał się zabezpieczyć przed ewentualna reklamacja i opcja dodatkowego demontażu sekwencji, gdybym takową założył? Stwierdził dodatkowo ze na ponowne dokręcenie śrub przy głowicy nie musze przyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma pracochlonność do wymiany uszczelek (to może z 10 minut więcej).. u mnie trzeba tylko rozpiac węże gazowe i zdemontować (chociaż nie jestem do końca tego pewien) cewki od wtryskiwaczy...

Co do uszczelki i tego co mechanik powiedział - dla mnie to kompletna bzdura (mogę się oczywiście mylić)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten mechanik chciał się zabezpieczyć przed ewentualna reklamacja i opcja dodatkowego demontażu sekwencji, gdybym takową założył?

Myśle, że o to chodziło, bo jeżeli po montażu lpg coś się zacznie dziać gazownicy nie zwalą winy na mechanika i na odwrót. Tak samo w przypadku ewentualnej reklamacji mechanik nie będzie musiał się dodatkowo martwić o instalację. Chociaż te 5000 km to chyba trochę przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miał na myśli ułożenie sie uszczelki, jesli tak to c... a nie mechanik, może momentów dokręcenia nie zna do tego silnika, cholera wie dla mnie to bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...